شنبه , تیر ۱ ۱۳۹۸
خانه / علمي پزشكي / خسیس بودن یک بیماری روانی است؟

خسیس بودن یک بیماری روانی است؟

خسیس بودن یک بیماری روانی می باشد؟

%name خسیس بودن یک بیماری روانی است؟«زهرا شهبازی» در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: خوشحال کردن اطرافیان و همچنین خوشبخت دیدن آن هم‌ها یکی از خصوصیات مثبت همه موجودات می باشد. در واقع، همچنین و علاوه‌بر انسان‌ها، زنبورها، گرگ‌ها، شیرها و همچنین سمورها نیز از تقسیم کردن منابع خود با اشخاص تیم‌شان به معنای واقعی کلمه لذت می‌برند، ولی باید توجه داشت متأسفانه در میان همه موجودات، اعضایی یافت می‌شوند که آن خصوصیت را ندارند.

آن روان‌شناس ادامه داد: آن قشر با خساست و همچنین دریغ کردن منابع از دیگران، سعی می‌کنند که اقتدار و قدرت را در تیم یا افراد خانواده خود تحت کنترل درآورند. به عبارتی، اشخاص خسیس از اختلالات حسی شدیدی رنج می‌برند و همچنین به دلیل آن اختلال، هر‌گونه تقسیم منابع را که مطابق با میل و همچنین سلیقه آن هم‌ها نباشد، وحشت‌انگیز و همچنین عصبانی‌کننده می‌دانند.

او همچنین افزود: البته کنترل دخل و همچنین خرج و همچنین بعدی‌نگری، صفت خیلی زیاد نیکویی می باشد، ولی باید توجه داشت نه به‌گونه‌ای که باعث آزار خود و همچنین اطرافیان‌مان می شود. آن در حالی می باشد که روان‌شناسان، خساست را یک نوع مشکل روانی می‌دانند و همچنین معتقدند که اشخاص مبتلا به آن اختلال در همه رفتارهای‌شان دچار خست و همچنین امساک خواهند بود و همچنین جهت ابراز احساسات واقعی در برابر همسر، فرزند و همچنین والدین نیز تنها قستی از آن هم را ابراز می‌کنند.

شهبازی تصریح کرد: خساست شاید بیش از هر چیزی روابط زناشویی و جنسی و زناشویی را تهدید می‌کند، زیرا و به درستی که به ساخته یا ایجاد شکاف عمیقی بین زن و همچنین شوهر منجر شده و همچنین در نهایت باره جدایی عاطفی و همچنین رسمی را فراهم می‌کند. هم‌چنین موجب می‌می شود که ارتباط زوجین تنها و فقط به مباحث اقتصادی و مالی و همچنین کشمش در آن حوزه ختم می شود.

آن روان‌شناس در خصوص والد یا والدین خسیس، گفت: متأسفانه پدر و همچنین مادر خسیس همواره از رفتارها و همچنین تلاش‌های فرزندشان در هر باره‌ای ناراضی خواهند بود. ولی باید توجه داشت هیچ تلاشی جهت کمک به پیشرفت او نمی‌کنند و همچنین تنها و فقط متوقع خواهند بود. در واقع والدین خسیس هر مسأله‌ای را با سطح اقتصادی و مالی می‌سنجند و همچنین حتی ممکن می باشد با وجود تمکن اقتصادی و مالی، از فرزندشان بخواهند که نیازهایش را خودش تأمین کند.

او همچنین خاطرنشان کرد: افسردگی مهم‌ترین ارمغان خساست می باشد، زیرا و به درستی که عناد دائمی اشخاص خسیس با جمع، باعث تنها ماندنشان می‌می شود. همچنین و علاوه‌بر آن، بی‌تابی و همچنین بروز حالت هیجانی از دیگر مشکلاتی می باشد که در پی خست و همچنین در قالب نگرانی، بهانه‌جویی و همچنین ایرادگیری بروز می‌کند و همچنین باعث آزار اطرافیان می‌می شود. هم‌چنین، رفتارهای غیره ای مثل حرص و همچنین ولع دائمی جهت همه‌چیز، شک و همچنین تردید، حسابگری و همچنین خودمحوری نیز از دیگر اختلالات روحی و همچنین روانی اشخاص مبتلا به بیماری خساست می باشد.

شهبازی گفت: خساست درمان قطعی ندارد، ولی باید توجه داشت می‌قدرت نشانه ها و علائم آن هم را تا حدودی تعدیل کرد. مثلاً هنگام و زمانی که از خست همسر یا والدین‌مان ناخوش و غمگین می‌شویم نباید با مقابله به‌مثل، در پی جبران یا تلافی برآئیم، زیرا و به درستی که پس نتیجه آن می شود که‌ای جز تشدید نشانه ها و علائم آزاردهنده آن اختلال روحی ندارد. از آن‌رو، بهتر می باشد در صورت توافق از یک مشاور مجرب کمک بگیریم و همچنین پیش از هر اقدامی، با لحنی نرم به طرف مقابل بگوئیم که آن رفتارهایش باعث سرخوردگی و همچنین نارضایتی ماست. در واقع ما در مواجهه با اشخاص خسیس چاره‌ای نداریم جز آن‌که با تحمل و همچنین صبوری، زندگی را راحت کرده و همچنین تا حد بسیاری به استقلال فردی خود تکیه کنیم.

http://migna.ir/vdcfcxdm.w6dv1agiiw.html
برترین خبرهای اسپورت و ورزشی : خسیس بودن یک بیماری روانی می باشد؟

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *