دوشنبه , تیر ۲۳ ۱۳۹۹
خانه / علمي پزشكي / خدمات روان درمانی از دید سیاستگذاران بی‌ارزش است

خدمات روان درمانی از دید سیاستگذاران بی‌ارزش است

سرویس ها و خدمات روان درمانی از دید سیاستگذاران بی‌ارزش می باشد

n00036041 b خدمات روان درمانی از دید سیاستگذاران بی‌ارزش است

به نقل از میگنا، دکتر احمد جلیلی (رییس انجمن روانپزشکی) در گفت‌وگو با ایلنا ایران با گفتن آنکه سالهاست که همه روسای نظام علم پزشکی جدید و همچنین مسولان بهداشتی اذعان دارند که تعرفه‌های روانپزشکی واقعی نیست و همچنین نسبت به نرخ تورم رشد خیلی زیاد پایینی داشته می باشد گفت: آن در حالی می باشد که هزینه‌های درمانی در همه کشور‌ها بالا می باشد ولی در کشور‌های پیشرفته مسوولان با در نظر گرفتن بیمه آن فشار را از دوش شهروندان و مردم شهر کم نموده اند.

 با گفتن آنکه حکومت بایستی و حتما فکری جهت بیمه کردن سرویس ها و خدمات روانپزشکی کند، اظهار کرد: متاسفانه بیمه‌ها سرویس ها و خدمات درمانی که با مغز انسان سر و همچنین کار دارد را قبول ندارند به طوریکه ضریب کار یک عمل جراحی چند برابر یک ساعت مشاوره می باشد و همچنین جای تاسف می باشد؛ اقدامات علم پزشکی جدید که جراحی را شامل نمی‌می شود، از دید شهروندان و مردم شهر و همچنین سیاستگذاران ارزش ندارد.

جلیلی با تاکید بر ضروت واقعی شدن تعرفه‌های روانپزشکی تصریح کرد: امروزه رعایت تعرفه دولتی جهت روانپزشکان با هزینه‌های بالای اداره مطب به هیچ وجه امکان پذیر نیست و همچنین در صورتی که کسی بخواهد آن تعرفه‌ها را رعایت کند، لاجرم مطبش بسته می‌می شود. بنابراین دو مساله پیش می‌آید؛ یکی آنکه روانپزشکان به اجبار تعداد بیشتری بیمار در طول روز ببیند که آن هم به روانپزشک فشار بسیاری وارد می‌کند و همچنین موجب فرسوده شدن او می‌می شود و همچنین هم به بیمار لطمه وارد می‌کند که کیفیت خدمتی که گرفتن می‌کند، پایین‌تر می‌آید.

او همچنین ادامه داد: مساله دوم آن می باشد که بعضی تعرفه‌ها را رعایت نمی‌کنند و همچنین هزینه بیشتری می‌گیرند که در آن صورت مقدار بسیاری از هزینه را بیمار می‌دهد و همچنین آن هدف که ارتباط و رابطه اقتصادی و مالی بین پزشک و همچنین بیمار قطع می شود، بررسی کننده و پروهشگر نخواهد شدو بیمار ناچار می باشد ما به التفاوت را بدهد تا خدمت کامل و همچنین استانداردی گرفتن کند.

images8 خدمات روان درمانی از دید سیاستگذاران بی‌ارزش است

احمد جلیلی تاکید کرد: در صورتی که تعرفه‌ها اصلاح نشود؛ کیفیت سرویس ها و خدمات پایین می‌آید و همچنین یا راه‌های غیره ای در پیش گرفته می‌می شود، که از شان جامعه علم پزشکی جدید به دور می باشد.

نظر تو چیست؟

کلمات کلیدی: دکتر احمد جلیلی،انجمن روانپزشکی،ریاست انجمن علمی،روانپزشکان ایران

http://migna.ir/vdcdfz0s.yt09o6a22y.html
جدید و تو و تازه ترین خبرهای اسپورت و ورزشی : سرویس ها و خدمات روان درمانی از دید سیاستگذاران بی‌ارزش می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *