دوشنبه , اردیبهشت ۳۰ ۱۳۹۸
خانه / علمي پزشكي / خداحافظی با افراد منفی‌نگر برای رضایت از زندگی

خداحافظی با افراد منفی‌نگر برای رضایت از زندگی

خداحافظی با اشخاص منفی‌نگر جهت رضایت از زندگی

%name خداحافظی با افراد منفی‌نگر برای رضایت از زندگی«محمد الماسی» در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: روان‌شناسان به تازگی دریافته‌اند که انظار و افکار هر کسی، مجموع انظار و افکار اطرافیانش می باشد و همچنین به عبارتی، مثبت‌اندیشی و همچنین یا منفی‌نگری افرادی‌که ما بیشترین وقت‌مان را با آن هم‌ها می‌گذرانیم به جد روی رفتار و همچنین اندیشه‌های ما تأثیر می‌گذارد. آن در حالی می باشد که مقدار و اندازه و میزان رضایت از زندگی با مثبت‌اندیشی ارتباط و رابطه مستقیم دارد و همچنین یک مسأله درونی می باشد.

آن روان‌شناس ادامه داد: «شادی» از شاخصه‌های رفاه‌فرهنگی و اجتماعی می باشد و همچنین علی رغم تصور عام، به دست آوردن آن هم کار سختی نیست و همچنین تنها به نوع نگاه و همچنین انتظارات ما از زندگی بستگی دارد. در واقع، اشخاص شاد زندگی طولانی و همچنین سالم‌تری دارند و همچنین احساس خوشایند را بدون تأثیر صرف جامعه و همچنین ژنتیک به دست می‌آورند.

 

او همچنین افزود: ما همواره در پی ازدواج دلخواه، ترفیع شغلی، به دنیا آوردن کودکانی سالم و همچنین موفقیت‌هایی از آن دست احساس سرافرازی می‌کنیم، ولی باید توجه داشت آن به تنهایی جهت کسب احساس رضایت و همچنین شادی در طولانی‌مدت کافی نیست، زیرا و به درستی که پهناور و بزرگ‌ترین موفقیت‌ها نیز بعد از مدتی عادی جلوه می‌کند و همچنین منطق، جای خود را به احساسات زودگذر می‌دهد. از آن‌رو، نمی‌قدرت گفت همه افرادی که از جایگاه فرهنگی و اجتماعی بالایی برخوردارند معتمد به‌نفس، شاد و همچنین سرشار از خوشبختی خواهند بود.

 

الماسی با تأکید بر آن‌که احساس رضایت بایستی و حتما درونی و همچنین نه بخاطر عوامل بیرونی باشد، تصریح کرد: الگو قرار دادن اشخاص شاد، تغییر نگرش منفی به مثبت، افراط نکردن در کار، توجه او همچنینِژه به خاطرات و همچنین تجربیات خوب، کمک کردن به دیگران (هرچند خیلی اندک) و همچنین فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی عواملی خواهند بود که در طولانی‌مدت موجبات رضایت اشخاص از زندگی را فراهم کرده و همچنین باعث می‌می شود هیچ وخامتی اوضاع را آن هم‌روش که انتظار می‌رود به هم نریزد.

 

آن روان‌شناس خاطرنشان کرد: تحقیقات نشان می‌دهد افرادی‌که به تجارب و همچنین خاطرات خوب خود در قبل توجه می‌کنند رضایت بیشتری از زندگی دارند و همچنین احساس اقتدار و قدرت بیشتری می‌کنند. آن موضوع هم‌چنین فرد را از نظر روانی به اطرافیانش نزدیک و همچنین شادی را تشدید می‌کند.

 

کلمات کلیدی: زنجان ،روانشناس ،زندگی مشترک،محمد الماسی

http://migna.ir/vdcdx90s.yt0kj6a22y.html
برترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : خداحافظی با اشخاص منفی‌نگر جهت رضایت از زندگی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *