شنبه , مرداد ۲۷ ۱۳۹۷
خانه / علمي پزشكي / خجالتی ها و این آسیب ها!

خجالتی ها و این آسیب ها!

خجالتی ها و همچنین آن آسیب ها!

4140214 935 خجالتی ها و این آسیب ها!به نقل از میگنا دکتر سمیه شاهمرادی مشاور خانواده و همچنین مدرس دانشگاه تهران گفت: به خجالتی بودن در متون روانشناسی اختلال شخصیت اجتنابی یا دوری گزینی ِمی‌گویند، که در همه ابعاد و همچنین جنبه‌های فرد دیدن می‌می شود به طوری که فرد از برقراری ارتباط با دیگران به کلی پرهیز می‌کند ولی باید توجه داشت اضطراب فرهنگی و اجتماعی در موقعیت‌های خاص بروز پیدا می‌کند و همچنین زمانی شکل اختلال به خود می‌گیرد که فرد از حضور در جمع به خاطر انجام کار نامناسب اجتناب می‌کند.

او همچنین افزود: اختلال شخصیت اجتنابی و همچنین اضطراب فرهنگی و اجتماعی شباهت بسیاری به هم دارند که با علائمی نظیر تنگی نفس، تپش قلب و همچنین گرفتگی زبان همراه می باشد. همچنین شامل دلایل بروز آن هم می‌قدرت به اعتماد به نفس پائین، ترس از طرد شدن، احساس حقارت و همچنین انطباق نداشتن فرد با محیط اشاره کرد.

شاهمرادی در خصوص روش‌‌های درمانی اختلال شخصیت اجتنابی تصریح کرد: جهت مقابله با اختلال شخصیت، فرد بایستی و حتما باورهای خود را تغییر دهد در موقعیت‌های متنوع و گوناگون و مختلف حضور پیدا کند، انظار و افکار منفی خود را کنار بگذارد و همچنین شروع به برقراری ارتباط با دیگران کند.
او همچنین در مورد درمان اضطراب فرهنگی و اجتماعی گفتن کرد: فرد بایستی و حتما با مواجه شدن با موقعیتی که از آن هم می‌ترسد کم کم به ترس خود غلبه کند یعنی فرد قبول کند که اضطراب دائما وجود دارد و همچنین هر چقدر اکثرا و بیشتر مقابله کند شدیدتر می‌می شود پس بهتر می باشد با رویکرد پذیرش محور که اخیراً خیلی رواج پیدا کرده شده با آن هم در موقعیت خاص برخوردهای مناسب انجام دهد.

شاهمرادی خاطرنشان کرد: اشخاص بسیاری در جامعه از آن اختلال رنج می‌برند که کاملاً با روش‌های روان درمانی قابل درمان می باشد و همچنین نیازی به مصرف دارو هم نیست ولی باید توجه داشت در صورت بی توجهی فرد آن اختلال می‌تواند منجر به عوارض غیره ای نظیر افسردگی می شود.

http://migna.ir/vdcevv8x.jh8nzi9bbj.html
برترین خبرهای اسپورت و ورزشی : خجالتی ها و همچنین آن آسیب ها!

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *