شنبه , مرداد ۲۷ ۱۳۹۷
خانه / اجتماعي / خانم ها این علائم سرطان را نادیده نگیرید

خانم ها این علائم سرطان را نادیده نگیرید

خانم ها آن نشانه ها و علائم سرطان را نادیده نگیرید

محققان می‌گویند تغییرات بعضی از نشانه ها و علائم بدن به صورت ناگهانی می تواند دردسرساز می شود.

کاهش وزن ناگهانی و همچنین بی دلیل

تعداد بسیاری از زنان خیلی زیاد خوشحال می‌شوند وزنشان کاهش یابد، بدون آنکه زحمتی به خود داده باشند. ولی باید توجه داشت محققان می‌گویند که در صورت کاهش پیدا کردن و یافتن توجیه‌ناپذیر وزن بدن (به‌عنوان مثال ۴٫۵ کیلوگرم ظرف مدت یک ماه از وزن بدن کاسته می شود بدون آنکه فعالیت بدنی افزایش‌یافته یا مقدار غذای مصرفی کمتر شده باشد) بایستی و حتما به پزشک رفت و آمد و مراجعه کرد، و همچنین آنکه کاهش توجیه‌ناپذیر وزن بدن نشانه وجود سرطان می باشد، مگر آنکه خلاف آن هم ثابت می شود.

نفخ

نفخ آن هم قدر رایج می باشد که بسیاری از زنان صرفاً به آن هم عادت می‌کنند. ولی باید توجه داشت ممکن می باشد نفخ به‌وجود سرطان تخمدان اشاره داشته باشد. دیگر نشانه ها و علائم سرطان تخمدان شامل شکم درد یا درد لگن، احساس به سرعت سیر شدن (حتی هنگامی‌که شخص زیاد غذا نخورده باشد)، و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات مرتبط به دستگاه ادراری می باشد، به‌عنوان مثال شخص احساس می‌کند بایستی و حتما فوراً به دستشویی برود. در صورتی که نفخ تقریباً هر روزه اتفاق افتد و همچنین به مدت اکثرا و بیشتر از چند هفته ادامه یابد، بایستی و حتما با پزشک مشورت نمود.

تغییرات پوستی

اکثر شهروندان و مردم شهر می‌دانند که بایستی و حتما متوجه تغییرات در خال‌های پوستی باشند، زیرا آن تغییرات یکی از نشانه‌های کاملا شناخته شده سرطان پوست می باشد. ولی باید توجه داشت محققان می‌گویند ما بایستی و حتما مراقب تغییرات در رنگدانه‌دار شدن (پیگمانتاسیون) پوست خود هم باشیم. بر طبق نظر محققان، در صورتی که پوست به‌روش ناگهانی خونریزی نماید یا خیلی زیاد پوسته‌دار می شود هم بایستی و حتما به پزشک رفت و آمد و مراجعه نمود تا آن هم را معاینه کند.

سختی بلع

در صورتی که عمل بلع مشکل شده باشد، شاید شخص پیش از فرارسیدن آن مرحله رژیم غذایی خود را تغییر داده می باشد تا جویدن غذا چندان سخت نباشد، و همچنین شاید به خوردن سوپ یا غذا‌های آبکی رو آورده می باشد. محققان می‌گویند سختی بلع شاید یکی از نشانه‌های سرطان‌های دستگاه گوارش مانند سرطان مری باشد.

درد آزاردهنده شکم و همچنین افسردگی

مهندسین و متخصصین می‌گویند هر زنی که شکم درد دارد و همچنین احساس افسردگی می‌کند بایستی و حتما به پزشک رفت و آمد و مراجعه نماید. بعضی از محققان متوجه شده‌اند بین افسردگی و همچنین سرطان لوزالمعده ارتباط و رابطه‌ای وجود دارد، ولی باید توجه داشت آن ارتباط و رابطه هنوز کاملا روشن نشده می باشد.

معظلات و مسائل و مشکلات گوارشی

زنانی که باردار شده‌اند شاید به خاطر داشته باشند که به هنگام افزایش وزن دچار مضر و همچنین بد هاضمه و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات گوارشی شده بودند. ولی باید توجه داشت مضر و همچنین بد‌هاضمه ای که دلیل آشکاری ندارد شاید علامتی هشدار دهنده بوده و همچنین امکان دارد نشان دهنده سرطان مری، معده، یا گلو باشد.

انتهای پیام/

http://www.yjc.ir/fa/news/5506186/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%85-%D9%87%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B9%D9%84%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%B3%D8%B1%D8%B7%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D9%86%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D9%86%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AF
برترین خبرهای فرهنگی و اجتماعی : خانم ها آن نشانه ها و علائم سرطان را نادیده نگیرید

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

4254164_881.jpg

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴ تیم نبض بازار باشگاه خبرنگاران، جهت سهولت دسترسی کاربران آگهی‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *