یکشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / خال مادرزادی که می‌تواند موجب خفگی نوزاد شود + تصویر

خال مادرزادی که می‌تواند موجب خفگی نوزاد شود + تصویر

خال مادرزادی که می‌تواند موجب خفگی نوزاد می شود + تصویر

یک دختر بچه به خاطر عدم تشخیص به موقع یک خال مادرزادی در گلوی خود توسط پزشکان به فاصله ۱۰ هفته بعد از تولد در آستانه خفگی و همچنین بروز خطر مردن و مرگ قرار گرفته‌اند.

گفتنی می باشد؛ پزشکان آن خال مادرزادی را در ابتدا بی ضرر تشخیص داده بودند ولی باید توجه داشت به روش ناگهانی آن خال مادرزادی از داخل گلو شروع به رشد کرده سبب انسداد راه‌های هوایی گلوی او شده می باشد.
بررسی کردن‌ها نشان می‌دهند، پزشکان در ابتدا عفونت گلو را تشخیص داده بودند ولی باید توجه داشت بعد از مصرف آنتی بیوتیک و همچنین انسداد اکثرا و بیشتر گلو در آن کودک با انجام معاینات اکثرا و بیشتر پزشکان یک تومور خوش خیم را تشخیص داده و همچنین حتی به والدین آن کودک هشدار داده بودند که ممکن می باشد او زنده نماند.
آن نوع تومورهای خوش خیم با نام Haemangiomas از عروق خونی شکل گرفته می باشد که می‌‌تواند بر روی پوست ساخته یا ایجاد می شود و همچنین معمولا کودکان جدید و تو و تازه بدنیا آمده را درگیر کرده و همچنین در مسیر تارهای صوتی رشد می‌کند. عدم درمان آن مشکل می‌تواند سبب خفگی و همچنین مردن و مرگ می شود آن کودک هم‌اکنون بعد از جراحی در اوضاع نرمال و همچنین سالمی به سر می‌برد و همچنین سلامت خود را بدست آورده می باشد.

منبع:دیلی میل

http://migna.ir/vdcd5o0s.yt0zz6a22y.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای اسپورت و ورزشی : خال مادرزادی که می‌تواند موجب خفگی نوزاد می شود + تصویر

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *