چهارشنبه , دی ۲۷ ۱۳۹۶
خانه / ورزشي / جهانبخش و سردار؛ آزمون بزرگ فدراسیون

جهانبخش و سردار؛ آزمون بزرگ فدراسیون

جهانبخش و همچنین سردار؛ آزمون پهناور و بزرگ فدراسیون

 کارلوس کی‌روش امروز در نشست خبری خود گفت که به سردار آزمون و همچنین علیرضا جهانبخش در تیم ملی مستلزم و نیاز دارد تا از آنها در دو دیدار دوستانه با شیلی و همچنین سوئد بهره بری و استفاده کند. او گفت در همه جای دنیا اولویت با تیم ملی بزرگسالان می باشد ولی باید توجه داشت نگفت که در کجای دنیا لیگ را ۵۰ روز به خاطر جام ملت‌های آسیا تعطیل می‌کنند؟! کدام فدراسیون فوتبال در دنیا می باشد که تیم المپیکی خود را جهت حضور در پهناور و بزرگ ترین تورنمنت ورزش جهان نادیده می گیرد؟ هنوز فراموش نکرده ایم که ستاره های پهناور و بزرگ جهان چه در قدیم و همچنین چه در آن سال شمسی های نه چندان دور شامل کلینزمن، فولر، بکن بائر، کرسپو، مسی، رونالدینیو، توز، اوزیل و همچنین ….

ولی باید توجه داشت کی‌روش حتما می‌داند که نتایج تیم امید جهت فوتبال‌دوستان ایرانی مهم می باشد زیرا و به درستی که ۴۰ سال شمسی می باشد به المپیک نرفته‌ایم و همچنین همه می‌خواهند که آن حسرت پهناور و بزرگ فوتبالی به پایان برسد بنابراین همه فوتبال ایران در خدمت تیم امید قرار گرفته‌اند تا آن تیم در دیدارهای مقدماتی‌اش در المپیک موفق می شود و همچنین طلسم ۴۰ ساله را بشکند.

در صورتی که قبل از جام جهانی و همچنین جام ملت‌های آسیا کی‌روش مدام صحبت از منافع ملی فوتبال ایران می‌کرد اکنون بایستی و حتما نشان بدهد که به آن هم حرف‌ها در عمل پایبند می باشد و همچنین بایستی و حتما قید حضور جهانبخش و همچنین آزمون را جهت حضور در دیدارهایی دوستانه بزند تا آنها در مسابقاتی به مراتب مهم‌تر و همچنین حساس‌تر به میدان بروند.

کاش همانطور که جهت ارزیابی عملکرد کی‌روش نظرسنجی پیامکی در برنامه جذاب و جالب و خوب ۹۰ گذاشته شد تا همه بعد از حذف تیم ملی ایران از جام ملت‌ها در مورد آن مربی نظر بدهند و همچنین  از عملکرد کی‌روش ابراز رضایت کنند آن بار هم یک نظر سنجی گذاشته می شود تا از شهروندان و مردم شهر بخواهند که نظرشان را در مورد کمک به تیم امید و همچنین حضور آزمون و همچنین جهانبخش در آن تیم هم گفتن کنند. آنکه آنها بازی دوستانه با سوئد و همچنین شیلی مهم می باشد یا دیدارهای حساس مقدماتی المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو؟

 
قطعا کی‌روش خودش بهتر از هر کارشناسی جواب آن سوال را می‌داند که حضور در المپیک مهم‌تر از بازی دوستانه می باشد ولی باید توجه داشت ظاهرا به خاطر صحبت‌های دبیر کل جدید فدراسیون فوتبال که به مذاقش خوش نیامده لجبازی می‌کند.

سرمربی تیم ملی از آنکه با برانکو مقایسه شده ناخوش و غمگین و همچنین عصبانی می باشد ولی باید توجه داشت او قطعا بایستی و حتما جو فوتبال ایران را بشناسد و همچنین بداند که در فوتبال ایران مقایسه مربیان با همدیگر امری غیر طبیعی نیست. بارها در فوتبال ایران عملکرد مربیان تیم‌ ملی را با مربیان باشگاهی یا حتی با مربیان ملی سابق مقایسه نموده اند.

بارها قلعه‌نویی و همچنین مایلی‌کهن را باهم مقایسه نموده اند. عملکرد علی دایی را با افشین قطبی مورد ارزیابی قرار گرفته و همچنین …. زیرا و به درستی که مقایسه نیمکت تیم ملی کاری بوده که همواره انجام شده و همچنین آن را نمی قدرت بی احترام محسوب کرد و همچنین اکنون دبیرکل فدراسیون فوتبال کارنامه کی‌روش را با برانکو مقایسه کرده و همچنین شاید همین موضوع عاملی جهت ناراحتی آن مربی شده می باشد.

به هر حال شهروندان و مردم شهر قضاوت خوبی از شرایط دارند و همچنین کی‌روش خودش به خوبی از آن موضوع آگاه می باشد، ولی باید توجه داشت مقایسه کردن کار بدی نیست و همچنین از دبیرکل گرفته تا رسانه ها می توانند جهت جمع بندی بهتر شرایط مربیان متنوع و گوناگون و مختلف را مورد ارزیابی قرار دهند. شاید والدیر ویه‌را، سرمربی برزیلی تیم ملی ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸ حدود یک ماه اکثرا و بیشتر روی نیمکت تیم ملی نبود، ولی باید توجه داشت همین که تیم ملی را مقابل استرالیا به برتری رساند و همچنین ما را به جام جهانی برد، هنوز هم که هنوزه شهروندان و مردم شهر به نیکی از او یاد می کنند و همچنین همچنان دوستش دارند. کسی که کم‌ترین پول را گرفت و همچنین حماسی‌ترین بازی تاریخ ایران در روز هشتم آذر ۱۳۷۶ با مربیگری همین مرد رقم خورد، پس در آن باره به هر کس می قدرت اجازه داد که قیاس هایش را انجام دهد و همچنین آزادانه حرفاهایش را گفتن کند.

فدراسیون فوتبال که دائما مدعی بوده که از کی‌روش نمی‌ترسد و همچنین در مواقع لزوم او را مدیریت می کند اکنون زمانش می باشد که آن ادعایش را ثابت کند. در واقع آزمون پهناور و بزرگ فدراسیون فوتبال فرا رسیده می باشد. زمانی که بایستی و حتما کفاشیان و همچنین فدراسیون فوتبال تکلیف آزمون و همچنین جهانبخش را مشخص کردن کنند که جهت تیم ملی بایستی و حتما بازی کنند یا تیم امید ایران؟

آقای کی‌روش؛ تو ما مربی پهناور و بزرگ و همچنین کارنامه‌داری هستید و همچنین هیچ‌کس دراین مساله شکی ندارد ولی باید توجه داشت بایستی و حتما بدانید که فوتبال ایران قبل از حضور تو هم شخصیت و همچنین هم اعتبار بین‌المللی داشته که در صورتی که اینگونه نبود مربی بزرگی مثل تو حاضر نمی‌شد در آن هم کار کند.

منبع:فارس

http://www.dikavo.com/%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D9%88-%D8%B3%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%9B-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D9%81%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D9%88%D9%86/
جدید و تو و تازه ترین خبرهای اسپورت و ورزشی : جهانبخش و همچنین سردار؛ آزمون پهناور و بزرگ فدراسیون

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

کریم بنزما فوق ستاره فرانسوی دستگیر شد

کریم بنزما فوق ستاره فرانسوی دستگیر شد کریم بنزما، ستاره تیم فرانسه و همچنین بازیکن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *