چهارشنبه , دی ۲۷ ۱۳۹۶
خانه / اجتماعي / جابجایی غیر اصولی درختان را خشک می کند

جابجایی غیر اصولی درختان را خشک می کند

جابجایی غیر اصولی درختان را خشک می کند

با توجه به ارزش درختان به عنوان ریه‌های تنفسی شهرستان در آن چند سال شمسی هر زمان خبری از قطع درخت می‌شد می‌گفتند قطع نکردیم جا به جا کردیم.

مهدی چمران ریاست شورای شهرستان تهران در آن باره گفت: آن را قطعا بدانید که در صورتی که بخواهند راه هم بسازند بایستی و حتما جابجا کنند درختی کم نمی‌می شود.

ظاهرا سابقه جابجایی‌ها خیلی هم خوب نیست نمونه‌اش غرب تهران، درختانی که تقریبا یک سال شمسی پیش منتقل شده می باشد، بعضی از آن درختان حتی شامل پلاک نیز خواهند بود و همچنین عمر بعضی از آن آنها بالای ۲۰ تا ۳۰ می باشد ولی باید توجه داشت متاسفانه بعد از آن جابجایی خشک شدند.

در بعضی جاها هم درختان بی نوا را به مدد جرثقیل جابجا کردند که می قدرت جای زنجیر روی تنه درخت را که نیت و اراده انتقال داشته اند دیدن ‌کنید که متاسفانه خشک شده و همچنین ما از احیای آن درختان ناامید شدیم ایم ولی باید توجه داشت امیدی هست تا به جز قطع با اره و همچنین جابجایی با جرثقیل بشود آن هم ها را حفظ کرد.

بابایی استاد دانشگاه شیوه علمی عمق گیری و همچنین خندق گیری اطراف درخت دانست و همچنین گفت: با حفر خندقی عمقی بین ۲٫۵ تا ۳ متر و همچنین نهایتا طاق گیری و همچنین بسکت گیری و همچنین بهره بری و استفاده از با ماشین‌هایی مخصوص بایستی و حتما آن هم‌ها را جابجا کرد.

آن کارشناس با اشاره به آنکه جابجایی شرایط خاص خود دارد و همچنین اکثرا و بیشتر آن توصیه جهت نهال‌ها صورت می‌گیرد زیرا و به درستی که سطح فراگسترده‌ و همچنین ریشه کمی دارند، می گوید: درختان عظیم به دلیل گستردگی شاخص ریشه دوانی آن امکان جهت آنکه جابجا کنیم حتی در فصل گرما خیلی پر خطر می باشد.

آن کارشناس در پاسخ به آن سوال که چند قسمت و بخش از آن هم درختانی که جابجا می‌شوند زنده می‌مانند گفت: از جابجایی صد درخت با شرایط کنونی با بیش از سه تا چهار درخت آن هم هم با شرایط و همچنین اقلیم خاص زنده خواهند ماند.

به نظر می‌رسد آن جابجایی ها تنها یک جواب مستند جهت قطع درختانی می باشد که شاید دیگر نباشد و همچنین بهترین راه جهت حفظ  منابع ارزش‌مند خدادادی می‌تواند تغییر مسیر پروژه‌ها باشد.

انتهای پیام/

http://www.yjc.ir/fa/news/5209617/%D8%AC%D8%A7%D8%A8%D8%AC%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%BA%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D8%B5%D9%88%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D8%AE%D8%B4%DA%A9-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF
برترین خبرهای جدید فرهنگی و اجتماعی : جابجایی غیر اصولی درختان را خشک می کند

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

4254164_881.jpg

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴ تیم نبض بازار باشگاه خبرنگاران، جهت سهولت دسترسی کاربران آگهی‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *