شنبه , آذر ۴ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / توصیه های یک متخصص به مبتلایان میگرن عصبی

توصیه های یک متخصص به مبتلایان میگرن عصبی

توصیه های یک متخصص به مبتلایان میگرن عصبی

او همچنین افزود: میگرن به روش کلی سردردهای دوره‌ای می باشد که بین ۲۰ تا ۳۰ سالگی شیوع بیشتری دارد زنان را اکثرا و بیشتر درگیر می‌کند و همچنین علت آن هم نامشخص می باشد.

*نشانه ها و علائم میگرن عصبی

عضو کمیته علمی انجمن MS ایران گفت: میگرن عصبی با سردردهای شدید ضربان‌دار و همچنین تهوع همراه می باشد و همچنین گاهی در صورت تکرار حملات فرد مبتلا تغییر خُلق پیدا کرده و همچنین عصبی می‌می شود. همچنین ممکن می باشد همچنین و علاوه بر میگرن دچار استرس نیز می شود که آن موضوع تعداد سردردها را اکثرا و بیشتر می‌کند.

* مبتلایان به میگرن عصبی مرکبات ترش نخورند

آن نورولوژیست اظهار داشت: عوامل محیطی در تشدید حملات مبتلایان مؤثر می باشد. بر آن اساس توصیه می‌می شود مبتلایان به میگرن عصبی از مصرف غذاهای پرحجم و همچنین پرچرب، بعضی مواد غذایی مانند مرکبات ترش، پنیرهای کهنه،‌مشروبات الکلی، سوسیس و همچنین کالباس، قهوه و همچنین شکلات بپرهیزند همچنین خواب کم یا زیاد، پرخوری، کم‌خوری، خستگی‌های جسمانی و همچنین روانی، بعضی بوها مانند عطر، مصرف سیگار و همچنین قلیان موجب تشدید حملات می‌می شود.

* نوشیدن ۸ تا ۱۰ لیوان آب حملات را کنترل می‌کند

او همچنین ادامه داد: نوشیدن ۸ تا ۱۰ لیوان آب طی روز، خواب خوب، بهره بری و استفاده کم از صفحه نمایشگر رایانه و همچنین گوشی تلفن همراه موجب کاهش حملات میگرنی می‌می شود از طرفی رعایت بهداشت زندگی در کاهش حملات مؤثر می باشد همچنین توصیه می‌می شود مبتلایانی که باره افسردگی دارند یا تحت فشار روانی خواهند بود به روانشناس یا روانپزشک رفت و آمد و مراجعه کنند.

* مصرف خودسرانه‌ مُسکن ممنوع

عضو کمیته علمی انجمن MS ایران گفت: مبتلایان به میگرن عصبی از مصرف خودسرانه مُسکن بپرهیزند زیرا مصرف بی‌رویه مُسکن‌ها موجب تشدید سردرد و همچنین افزایش حملات و همچنین فرد را به درمان مقاوم می‌کند.

* رعایت بهداشت زندگی و همچنین درمان‌های پیشگیرانه میگرن را کنترل می‌کند

او همچنین خاطرنشان کرد: درمان میگرن اکثرا و بیشتر جنبه پیشگیری دارد و همچنین در صورتی که مبتلایان به توصیه‌های پزشک جهت رعایت بهداشت زندگی توجه کنند و همچنین از درمان‌های پیشگیرانه بهره ببرند می‌توانند تا ۸۰ قسمت و بخش طی دوره درمانی ۳ ماهه تا حدود یک سال شمسی حملات میگرن را جهت چندین سال شمسی کنترل کنند.

 

http://migna.ir/vdcbwgbf.rhbg8piuur.html
برترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : توصیه های یک متخصص به مبتلایان میگرن عصبی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *