چهارشنبه , دی ۲۷ ۱۳۹۶
خانه / اجتماعي / توصیه هایی برای سفر با کوچولوها

توصیه هایی برای سفر با کوچولوها

توصیه هایی جهت سفر با کوچولوها

کودکان به زمین و همچنین زمان بند نمی شوند و همچنین در طول سفر هم معمولا یا در حال شیطنت خواهند بود یا جهت مسائل متنوع و گوناگون و مختلف نق می زنند. هرچه پهناور و بزرگ تر می شوند، کنترل شان سخت تر می می شود، ولی باید توجه داشت شیطنت های شان شیرینی زندگی می باشد.

3040264 491 توصیه هایی برای سفر با کوچولوهابه نقل از روزنامه نویس و خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، کودکان به زمین و همچنین زمان بند نمی شوند و همچنین در طول سفر هم معمولا یا در حال شیطنت خواهند بود یا جهت مسائل متنوع و گوناگون و مختلف نق می زنند. هرچه پهناور و بزرگ تر می شوند، کنترل شان سخت تر می می شود، ولی باید توجه داشت شیطنت های شان شیرینی زندگی می باشد. آن کوچولوها بایستی و حتما به شیوه ای از لحظه خروج از منزل و خانه تا بازگشت، سرشان گرم بوده و همچنین نیازهای شان برطرف می شود تا بگذارند پهناور و بزرگ تر ها هم از مسافرت و همچنین تفریح لذت ببرند. جهت آنکه هم به آنها و همچنین هم به تو خوش بگذرد، آن نقطه ها یادتان باشد. آن موارد جهت والدینی توصیه شده که فرزندشان مستلزم و نیاز به مراقبت داشته و همچنین سن او زیر ۹ سال شمسی می باشد.

 
۱- اقامت و همچنین مسافت

در صورتی که نوروز امسال، نخستین سفر تو با کوچولو می باشد، برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی سفر بایستی و حتما سبک باشد. به آن معنی که مدت اقامت در شهرستان یا کشوری دیگر بایستی و حتما کوتاه باشد. از طرفی بایستی و حتما از سریع ترین وسیله نقلیه جهت رسیدن به مقصد بهره بری و استفاده کنید.

 
۲- برنامه جذاب و جالب و خوب را بدانید

برنامه جذاب و جالب و خوب زندگی والدینی که فرزند دارند مسلما با برنامه جذاب و جالب و خوب مجردها و همچنین زوج هایی که هنوز صاحب فرزند نشده یا فرزندان شان به قول معروف از آب و همچنین گل درآمده، متغایر و متفاوت می باشد. بنابراین در صورتی که اراده و تصمیم راسخ به سفر دسته جمعی دارید، ابتدا در مورد نحوه سفر، مدت زمان اقامت، برنامه جذاب و جالب و خوب هایی که از پیش جهت آن سفر تدارک دیده شده آگاه شوید. جهت مثال فرزند کوچک تو تحمل آنکه بعد از اقامت جهت گشت و همچنین گذار به شهرهای اطراف بروید را نخواهدداشت. بنابراین با آگاهی از برنامه جذاب و جالب و خوب دیگران می توانید جهت همراهی با آنها اراده و تصمیم راسخ بگیرید.

 
۳- مقصد را بشناسید

اقامتگاه تو بایستی و حتما از وسایل راحتی، سیستم گرمایشی- سرمایشی، سرویس بهداشتی مناسب برخوردار باشد. بنابراین پیش از حرکت از منزل حتما اقامتگاه تان را مشخص کرده و همچنین از امکانات و همچنین کیفیت محل اقامت آگاه شوید. در صورتی که اقامتگاه تان از طریق وبسایت و مرکز خبرهای جدید قابل بازدید می باشد، حتما شرایط را بررسی کردن کنید.

 
۴- خوراکی همراه تان باشد

در صورتی که با نوزادتان مسافرت می روید، حداقل به مقدار و اندازه دو روز جهت او شیر خشک همراه ببرید. یک شیشه شیر اضافی نیز همراه تان داشته باشید. در صورتی که فرزندتان به سنی رسیده که می تواند غذای بزرگسالان را میل کند، باز هم به مقدار و اندازه یک یا دو وعده غذا همراه داشته باشید. به آن دلیل که از شرایط تغذیه ای مقصد آگاه نیستید. آن نقطه به ویژه در صورتی که به کشوری دیگر سفر می کنید، مهم می باشد.

 
۵- داروهای او را همراه ببرید

به امید انیکه به مقصد رسیده و همچنین همه جا قرص و همچنین دارو و همچنین شربت وجود دارد، داروهای موردنیاز یا حتی مکمل های غذایی فرزندتان را در منزل جا نگذارید. حتما داروها و همچنین مکمل های او را همراه ببرید.

 
۶- لباس فصل متضاد

فصل بهار به ویژه اوایل آن هم، هوا خیلی زیاد متغیر می باشد. بنابراین به هر سمتی از کشورمان که سفر می کنید یا به هر کشوری که می روید، چند تکه لباس متضاد با هوای آن هم منطقه را جهت فرزندتان همراه داشته باشید. به آن ترتیب با تغییر ناگهانی اوضاع هوا، دست و همچنین پای تان را گم نمی کنید.

 
۷- کنترل کننده های ابتدایی و اولیه

سفر باعث اصطلاحا آب به آب شدن همه به ویژه کودکان می می شود. بنابراین ممکن می باشد به مشکلاتی مانند سرماخوردگی خفیف، تب، اسهال و همچنین استفراغ دچار شوند. بنابراین پیش از سفر، نزد متخصص اطفال رفته و همچنین از او بخواهید داروهای ضروری و همچنین شیوه بهره بری و استفاده از آنها را جهت تو بنویسد تا داروها را خریده و همچنین همراه با دستور مصرف همراه تان ببرید. در صورتی که بیماری جدی نباشد با بهره بری و استفاده از آن هم داروها می توانید مشکل فرزندتان را پیش از رفت و آمد و مراجعه به درمانگاه یا پزشک برطرف کنید.

 
 ۸- وسایل تفریحی و سرگرم شدن

بگذارید فرزندتان تعدادی از اسباب بازی های مورد علاقه اش را همراهش بیاورد. به آن ترتیب دیگر نگران دلتنگی و همچنین البته شیطنت های او در طول مسیر نخواهید بود.

 
۹- ساک کوچک همراه

در صورتی که فرزندتان نوزاد می باشد، فلاسک آب جوش، یک بطری آب معدنی، یک قوطی شیر خشک، پوشک، یک دست لباس زیر و همچنین دو دست لباس رو، کلاه، پتوی کوچک سفر، داروهای ابتدایی و اولیه مورد مستلزم و نیاز مانندشربت دل درد کودکان و همچنین یک شیشه شیر اضافی داخل ساک گذاشته و همچنین همراه خودتان داخل هواپیما ببرید. آن ساک را بایستی و حتما در سفر با قطار یا اتوبوس نیز به همراه داشته باشید.

 
۱۰- ردیف مناسب

در صورتی که فرزندتان دچار مشکل «بیماری مسافرتی» می باشد، کمی زودتر از منزل بیرون بیایید که بتوانید صندلی مناسب جهت او بگیرید تا در طول سفر دچار  حالت تهوع نشود.

 
۱۱- به او اسباب بازی بدهید

طبیعی می باشد که جهت کودک ساکت نشستن روی صندلی آن هم هم به مدت حداقل یک تا دو ساعت تا چند ساعت، سخت می باشد. بنابراین اجازه بدهید اسباب بازی مورد علاقه اش را همراهش بیاورد تا با آن هم سرگرم می شود. بهتر می باشد فرزندتان را کنار پنجره هواپیما بنشانید تا با دیدن آسمان و همچنین ابرها، سرگرم شده و همچنین مسیر برایش کوتاه می شود.

 
۱۲- واگن مجزا

در صورتی که با قطار مسافرت می روید حتما واگن مجزا گرفته یا با افرادی همسفر شوید که آنها هم فرزند دارند. به آن ترتیب سفر راحت تری داشته و همچنین فرزنتان هم دائما جمله «ساکت بشین» را نخواهدشنید.

 
 
۱۳- با اتوبوس نروید

سخت ترین روش سفر جهت آنهایی که نوزاد یا کودک زیر هشت سال شمسی دارند، اتوبوس می باشد. بنابراین بهتر می باشد تاحد ممکن آن شیوه مسافرت را تا زمانی که فرزندتان پهناور و بزرگ نشده، کنار بگذارید.  

 
۱۴- به او حتما توجه کنید

جهت آنکه به فرزندتان خوش قبل و همچنین خاطره شیرین سفر هیشه همراهش باشد، به محض رسیدن به مقصد از مراکز تفریحی محل اقامت آگاه شوید و همچنین هر روز حتما فرزندتان را به یکی از آن مراکز تفریحی ببرید. فرزند تو هم مسافرت آمده و همچنین حق دارد خوش بگذراند تا بتواند هم پای تو هم از نقاطی که دوست دارید بازدید کند.

 
۱۵- او را آزاد بگذارید

در صورتی که محل اقامت تو مکان امنی می باشد نگران آسیب به فرزندتان نیستید، اجازه بدهید ساعت هایی از روز را به بازی در محوطه بپردازد. به آن ترتیب می تواند با دوستان جدید آشنا می شود ولی باید توجه داشت او را تنها در محوطه نگذاشته و همچنین از محل اقامت خارج نشوید.

 
۱۶- آداب سفر را به او یاد بدهید

در صورتی که فرزندتان خواندن و همچنین نوشتن بلد می باشد، حتما به او یاد بدهید خاطرات سفرش را بنویسد. در صورتی که هنوز نمی تواند بنویسد به او کمک کنید تا عکس بگیرد. به آن ترتیب سفر و همچنین اتفاقات آن هم برایش جذاب و جالب شده و همچنین از همراهی با تو جهت بازدید از مکان های جذاب و دیدنی احساس خستگی نمی کند. در پایان هر روز با او در مورد آنچه در روز انجام داده یا مکان هایی که همراه هم بازدید کرده اید، صحبت کنید و همچنین نکاتی را که نمی داند جهت او توضیح بدهید، آن تبادل اطلاعات نیز به او آن انگیزه را می دهد که به سفر به عنوان حرکتی علمی- فرهنگی نگاه کرده و همچنین نقطه های جدیدی یاد بگیرد.

 
 

 انتهای پیام/

منبع:مجله همشهری ۶ و همچنین ۷

http://www.yjc.ir/fa/news/5155548/%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D9%88%DA%86%D9%88%D9%84%D9%88%D9%87%D8%A7
برترین خبرهای فرهنگی و اجتماعی : توصیه هایی جهت سفر با کوچولوها

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

4254164_881.jpg

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴ تیم نبض بازار باشگاه خبرنگاران، جهت سهولت دسترسی کاربران آگهی‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *