یکشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / توجه به تغذیه از سنین کودکی

توجه به تغذیه از سنین کودکی

توجه به تغذیه از سنین کودکی

غذا و همچنین به عبارتی خوراک یکی از ارکان مهم در زندگی و همچنین ادامه حیات انسان می باشد که قطعا توجه به آن مقوله و همچنین بر اساس آنچه که پزشکان نیز بر آن هم تأیید دارند، تأثیر غذا بر سلامت و همچنین طول عمر انسان‌ها می باشد به گونه ای که در حال حاضر ۲۰۰ بیماری شناسایی شده که مرتبط به غذای ناسالم می باشد و همچنین آن نقطه بر توجه به مقوله سلامت غذا را دو چندان می‌کند.

انواع ویروس و همچنین میکروب، مواد آلاینده، مواد شیمیایی و همچنین مواد به کار رفته در سموم کشاورزی شامل مواردی می باشد که در مبحث غذای سالم بایستی و حتما بدان توجه می شود تا انسان بتواند در زندگی خود از بسیاری بیماری‌ها پیشگیری کند و همچنین بر آن اساس و همچنین با توجه به ضروت توجه به امر غذا جهت انسان وزارت بهداشت همسو و همچنین با الهام از شعار سال شمسی ۲۰۱۵ نهاد جهانی بهداشت، سال شمسی جاری را با شعار ایمنی غذا، از مزرعه تا سفره نامگذاری کرده می باشد.

در آن بین قطعا آغاز بهره بری و استفاده از غذای سالم در دوران کودکی می‌تواند از آن هم ابتدا بر بدن انسان تأثیرگذار بوده و همچنین کودک را تا پایان عمر بیمه کند.

دکتر محمدرضا باهر، متخصص اطفال در گفتگو با مهر، ضمن اشاره به شعار هفته سلامت سال شمسی جاری با خواندن و قرائت آیه ((یَا بَنِی آدَمَ خُذُواْ زِینَتَکُمْ عِندَ کُلِّ مَسْجِدٍ وکُلُواْ و همچنینَاشْرَبُواْ و همچنینَلاَ تُسْرِفُواْ إِنَّهُ لاَ یُحِبُّ الْمُسْرِفِینَ)) گفتن کرد: در آن آیه خداوند بعد از توصیه انسان به رعایت نظافت می‌فرماید: “بخورید و همچنین بیاشامید ولی باید توجه داشت اصراف نکنید” و همچنین آن حاکی از آن هم می باشد که خداوند بر رعایت تعادل در غذا و همچنین عدم زیاده روی در آن هم تأکید کرده و همچنین بر خوراک انسان‌ها توجه داشته می باشد.

%name توجه به تغذیه از سنين کودکی

آن متخصص اطفال در ادامه با اشاره به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اسلام(ص) عنوان کرد: بر اساس فرمایش رسول اکرم سرور نوشیدنی‌ها آب و همچنین سرور غذاها نان می باشد.

شیر گاو غدایی نامناسب جهت کودکان

او همچنین همچنین بر لزوم توجه به تغذیه در کودکان و همچنین اطفال اشاره و همچنین گفتن کرد: بهترین غذا جهت نوزادان و همچنین شیرخواران همانگونه که در قرآن کریم نیز بدان اشاره شده می باشد شیر مادر می باشد و همچنین مادران بایستی و حتما بر آن نقطه توجه کنند که کودک تا ۶ ماهگی به خوبی می‌تواند با شیر مادر تغذیه می شود و همچنین نیازی به غذا ندارد.

باهر در ادامه یکی از اشتباهات مادران را بهره بری و استفاده از شیر گاو جهت کودکان عنوان کرد و همچنین گفت: به علت هورمون‌هایی که به بدن گاو تزریق می‌کنند و همچنین همچنین خوراک دام‌ها که نان کپک زده نیز بخشی از آن هم می باشد، بهره بری و استفاده از شیر دام به عنوان خوراک جهت کودکان اشتباه می باشد و همچنین همچنین شیر استرلیزه شده نیز به دلیل آنکه بسیاری از مواد مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری در آن هم حذف شده قطعا خوراک خوبی جهت کودکان و همچنین نوزادان نیست.

تغذیه ناسالم عامل بروز بسیاری از آلرژی ها در کودکان

او همچنین با گفتن آنکه بروز بسیاری از آلرژی‌ها و همچنین بیماری‌های نقص ایمنی که در کودکان و همچنین نوزادان بروز می‌کند ناشی از تغذیه ناسالم می باشد، اظهار داشت: من هر روز خدا با ده‌ها کودک مواجه می‌شوم که به علت عدم توجه به تغذیه صحیح و همچنین عدم توجه به محیط خوب زندگی جهت آن کودکان آنها دچار بیماری‌های مختلفی شده‌اند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم علم پزشکی جدید قم ادامه داد:‌ خوردن آب و همچنین همچنین میوه در صورتی که به شکل صحیح و همچنین به مقدار و اندازه مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری باشد بدن کودک را بی مستلزم و نیاز از مصرف شیر دام می‌کند.

%name توجه به تغذیه از سنين کودکی

او همچنین در ادامه افزود: بسیاری از آمار سرطان‌ها که در کشور وجود دارد و همچنین بخصوص سرطان سینه در زنان و همچنین سرطان پروستات در مردان به دلیل تغذیه نادرست و همچنین بهره بری و استفاده از غذاهایی می باشد که شامل هورمون خواهند بود.

آن پزشک متخصص همچنین بر لزوم رعایت موارد و نکات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری در مصرف گوشت نیز تأکید و همچنین گفتن کرد: هنگامی که دام جهت ذبح آماده می‌می شود به علت ترسی که در بدن او همچنین ساخته یا ایجاد شده بدن دام سمی تولید می‌کند که در هنگام ذبح در بدن او همچنین باقی می‌ماند و همچنین سپس انسان‌ها آن گوشت را همراه با سم مصرف می‌کنند.

او همچنین با گفتن آنکه می‌قدرت جهت گوشت نیز جایگرین پیدا کرد: به عنوان مثال پروتئین یک کیلو گندم با پوست برابر یک کیلوگرم گوشت می باشد ولی باید توجه داشت متأسفانه در کشور ما به آن گونه می باشد که پوست گندم و همچنین برنج را هنگام ارائه به بازار و همچنین پخت و همچنین پز از آن هم جدا می‌کنند و همچنین آنچه که باقی می‌ماند تقریبا گندم‌ها و همچنین برنج‌های پاک شده می باشد که خاصیتی چندانی نیز ندارد.

بدون سبزی سر سفره ننشینید

باهر در ادامه بر سموم بهره بری و استفاده شده در تولید بعضی از مواد غذایی همچون میوه و همچنین سبزیجات اشاره کرد و همچنین گفت: گرچه آن مواد و همچنین سموم سیر طبیعی تولید میوه و همچنین سبزیجات را دچار اختلال کرده ولی باید توجه داشت چاره‌ای وجود ندارد و همچنین بهره بری و استفاده از همین میوه‌ها بهتر از عدم بهره بری و استفاده از آن هم می باشد و همچنین من تأکید دارم که بدون سبزی سر سفره ننشینید.

او همچنین با اشاره به آنکه خانواده‌ها می‌توانند سبزیجات خود را در باغچه و همچنین یا به شکل‌های متنوع و گوناگون و مختلف در منزل تهیه کنند، گفت: چنانچه ما خواستار تولید میوه و همچنین سبزیجات به شکل طبیعی توسط کشاورزان هستیم بایستی و حتما شرایط تولید طبیعی را نیز جهت اشخاص فراهم کنیم نه آنکه تنها از آنان انتظار تولید غذای طبیعی و همچنین ارگانیک داشته باشیم بلکه بایستی و حتما کلیه شرایط تولید غذای بدن بهره بری و استفاده از سموم و همچنین محیط استریل را جهت آنان فراهم کرد و همچنین سطح آگاهی آنان در آن باره را افزایش دهیم.

%name توجه به تغذیه از سنين کودکی

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم علم پزشکی جدید قم در ادامه اظهار داشت: آب سیب و همچنین آب هویچ در کنار آب بهترین نوشیدنی جهت سلامت کودکان خواهند بود و همچنین بهتر می باشد از کودکی مراقب تغذیه فرزندانمان باشیم تا از بسیاری بیماری‌ها در سن بالا در آنها جلوگیری می شود.

او همچنین به مصرف سوسیس و همچنین کالباس و همچنین فست فودها اشاره کرد و همچنین ادامه داد: بعضی از کودکان به  بهره بری و استفاده از آن نوع مواد خوراکی علاقمند خواهند بود در حالی که می‌قدرت گفت آن غذاها اصلا خوراکی جهت انسان نیست و همچنین خیلی زیاد جهت بدن مضر می باشد.

گفته‌های باهر در مورد توجه به تغذیه در کودکان و همچنین همچنین توصیه‌های او همچنین بر بهره بری و استفاده از غذای سالم جهت انسان‌ها نشان می‌دهد که بعضی به اشتباه تصور مفید بودن بعضی از خوراکی‌ها را دارند و همچنین از سویی دیگر حذف بعضی خوراکی‌ها مانند پوست برنج از چرخه خوراک انسان نیز چندان به نفع آنها نیست.

در هرحال با توجه به گفته‌های آن پزشک متخصص و همچنین آنچه که در خبرهای جدید و همچنین آمار در مورد بیماری‌ها و همچنین سلامت انسان‌ها آمده می باشد عدم بهره بری و استفاده از غذای طبیعی و همچنین آلودگی غذاها به سموم و همچنین حتی آلودگی فضای زندگی به بعضی از آلاینده‌ها فضای ناسالمی جهت زندگی بشر فراهم کرده که شاید صدها سال شمسی نیازمند زمان جهت اصلاح آن محیط باشد.

http://migna.ir/vdcf1edm.w6dxeagiiw.html
برترین خبرهای اسپورت و ورزشی : توجه به تغذیه از سنین کودکی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *