پنج شنبه , آذر ۲۳ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / ترمیم دریچه میترال سبب بهبود اختلالات روحی بیماران قلبی می شود

ترمیم دریچه میترال سبب بهبود اختلالات روحی بیماران قلبی می شود

ترمیم دریچه میترال سبب بهبود اختلالات روحی بیماران قلبی می می شود

میگنا: به نقل از ساینس، بیماران مبتلا به نارسایی شدید دریچه میترال معمولا دچار اختلالات روحی، مانند افسردگی و همچنین اضطراب خواهند بود؛ ولی باید توجه داشت آن علایم به محض آنکه تحت جراحی ترمیمی قرار می گیرند، بهبود پیدا می کند.
دریچه میترال بین حفره های سمت چپ قلب یعنی دهلیز چپ و همچنین بطن چپ قرار دارد. در نارسایی دریچه میترال، دریچه نمی تواند به خوبی بسته می شود و همچنین در پس نتیجه آن می شود که خون دوباره به دهلیز برمی گردد.

آن اوضاع سبب می می شود که فشار در وریدهای ریوی که به دهلیز چپ می ریزند، بالا برود که آن امر سبب تنگی نفس می می شود؛ همچنین به دلیل برگشت قسمتی از خون پمپ شده توسط بطن چپ به دهلیز چپ، سمت چپ قلب مجبور می باشد حجم بیشتری خون پمپاژ کند تا گردش خون بدن را تامین کند و همچنین در نهایت به علت فعالیت زیاد، نارسایی قلبی مزمن و همچنین تپش قلب و همچنین تنگی نفس پدید می آید.

با پهناور و بزرگ شدن دهلیز چپ، احتمال آریتمی های قلبی نیز وجود دارد. نارسایی میترال علایم متفاوتی دارد؛ خستگی زودرس، تنگی نفس و همچنین تپش قلب از مهمترین علایم آن اختلال به شمار می آیند.

نارسایی خفیف دریچه میترال هیچ علامتی ندارند و همچنین نیازی به درمان نیست. در صورت پیشرفت بیماری، پزشک دارو تجویز می کند تا درد قفسه سینه یا آریتمی ناشی از MR بهبود یابد.

81528480 6313134 ترمیم دریچه میترال سبب بهبود اختلالات روحی بیماران قلبی می شود

در صورت اختلال شدید عملکرد بطن چپ، جراحی (به صورت ترمیم دریچه یا تعویض آن هم) مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد. افسردگی و همچنین استرس مستمر یکی از مهمترین معظلات و مسائل و مشکلات آن بیماران می باشد که به محض عمل ترمیمی رفع می می شود.
نتایج آن تحقیقات در روزنامه یا نشریه The Annals of Thoracic Surgery نشر یافته شده شده می باشد.

http://migna.ir/vdcepf8w.jh8ozi9bbj.html
بهترین خبرهای اسپورت و ورزشی : ترمیم دریچه میترال سبب بهبود اختلالات روحی بیماران قلبی می می شود

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *