جمعه , تیر ۲۰ ۱۳۹۹
خانه / علمي پزشكي / تبانی برخی پزشکان و داروخانه ها در تجویز دارو

تبانی برخی پزشکان و داروخانه ها در تجویز دارو

تبانی بعضی پزشکان و همچنین داروخانه ها در تجویز دارو

به به گفته خبرگزاری مهر، دکتر مهدی پیرصالحی، گفت: آن پیشامد جدید از مصادیق فساد، تخلف عمده، مضر و همچنین بد بهره بری و استفاده از امکانات بیمه ها و همچنین سیستم های درمانی حکومت می باشد، البته آن موضوع به صورت گسترده اتفاق نمی افتد ولی باید توجه داشت متاسفانه مواردی از آن قبیل وجود دارد و همچنین آن ارتباطات شکل می گیرد.

او همچنین در ادامه تصریح کرد: حجم سرویس ها و خدمات گیرندگان خیلی زیاد زیاد می باشد و همچنین سیستم بیمه نیز از لحاظ پرسنلی و همچنین نظارتی محدودیت دارد. مدیر کل نظارت بر دارو و همچنین مواد اعتیاد آور و مخدر نهاد غذا و همچنین دارو، گفت: البته نهاد های بیمه گر در آن باره بی تفاوت نیستند ولی باید توجه داشت نظارت شبانه روزی به دلیل محدودیت امکانات امکان پذیر نیست.

او همچنین افزود: نهاد غذا و همچنین دارو اصل را بر اعتماد گذاشته می باشد ولی باید توجه داشت بعضی اشخاص از آن اعتماد مضر و همچنین بد بهره بری و استفاده می کنند که قطعاً چنانچه مدارکی وجود داشته باشد هم بیمه و همچنین هم سیستم های نظارتی دیگر به شدت با آن هم برخورد می کنند. پیرصالحی ادامه داد: در بعضی موارد دیدن می می شود که پزشکان جهت منافع مشترک حتی بیمار مستلزم و نیاز به دارو نداشته و همچنین ورژن و نسخه می نویسند و همچنین گه گاهی از دفترچه بیمار سو بهره بری و استفاده می می شود به طوریکه خود بیمار نیز از آن پیشامد جدید اطلاعی ندارد. جهت نمونه عکس برداری صورت نگرفته یا دارویی تحویل داده نشده ولی باید توجه داشت جهت بیمه سند ارائه می می شود.

مدیر کل نظارت بر دارو و همچنین مواد اعتیاد آور و مخدر نهاد غذا و همچنین دارو در پایان با گفتن آنکه در بعضی مراکز درمانی آن مورد جهت داروهای گران نرخ زیاد اتفاق می افتد، تصریح کرد: به همین منظور نهاد های بیمه گر یک برنامه جذاب و جالب و خوب نظارتی جامع را با هدف جلوگیری از اینگونه موارد در دست اجرا دارد، همچنین سیستم ردیابی و همچنین رهگیری (track and trace) که به صورت پورتال نهاد غذا و همچنین دارو در نظر گرفته شده که به شکل گسترده ای از آن پیشامد جدید جلوگیری می کند و همچنین امکان ردیابی دارو را می دهد.

http://migna.ir/vdcenx8x.jh8wwi9bbj.html
بهترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : تبانی بعضی پزشکان و همچنین داروخانه ها در تجویز دارو

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *