جمعه , خرداد ۳ ۱۳۹۸
خانه / بين الملل / تایید کمک های نظامی آمریکا به داعش

تایید کمک های نظامی آمریکا به داعش

تایید کمک های نظامی آمریکا به داعش

9310 11m1849 تایید کمک های نظامی آمریکا به داعش

کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق اعلام کرد که هواپیماهای آمریکایی تروریست های داعش را در منطقه صلاح الدین به سلاح و تجهیزات نظامی مجهز کرده اند.

در گزارش کمیته امنیت و دفاع مجلس عراق آمده است که این اقدام چندین بار در استان های دیگر عراق تکرار شده و نشان می دهد که برخی کشورها می خواهند عراق همچنان تحت اشغال تروریست های داعش باقی بماند.

کمیته امنیتی شورای استان صلاح الدین روز شنبه اعلام کرد که هواپیماهای ناشناس برای تروریست های داعش در جنوب شرق تکریت سلاح و تجهیزات جنگی ریختند.

ماجد الغراوی عضو این کمیته در یک گفت و گوی مطبوعاتی گفت که اطلاعات رسیده به کمیته امنیت و دفاع حاکی از آن است که یک هواپیمای آمریکایی در منطقه الدور در استان صلاح الدین گروه داعش را به سلاح وتجهیزات نظامی تجهیز نموده است و این امر در استان های دیگر هم به طور مستمر صورت می گیرد.

الغراوی با بیان این که تروریست های داعش ساخته دست آمریکا و اسراییل هستند، گفت که کمیته امنیت و دفاع پارلمان خلال چند روز آینده نشستی برگزار خواهد کرد تا این مساله را پیگیری کند.

نماینده عراقی اظهار داشت: آمریکا و ائتلاف بین المللی در مبارزه با تروریست های داعش جدیت ندارند زیرا از طریق فنآوری و تکنولوژی پیشرفته نظامی که در اختیار دارند می توانند مواضع تروریست ها را مشخص نموده ومنهدم کنند و آنها را در عرض یک ماه از میان بردارد.

الغراوی گفت : آمریکا تلاش می کند تا جنگ علیه داعش را طولانی کند تا تضمین وامتیاز ایجاد پایگاه نظامی در موصل و الانبار را از دولت عراق به دست آورد.

فرماندهان نظامی عراق تایید کرده اند که در انبارهای داعش تسلیحات ساخت آمریکا و مواد غذایی و دیگر تجهیزات لجستیکی ارایه شده از سوی عربستان و قطر نگهداری می شود. 

 

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سفر یک روزه ظریف به کابل

سفر یک روزه ظریف به کابل محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز (سه‌شنبه) …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *