چهارشنبه , دی ۲۷ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / تاثیر کاهش وزن در بهبود افسردگی

تاثیر کاهش وزن در بهبود افسردگی

تاثیر کاهش وزن در بهبود افسردگی

محققان دانشگاه پنسیلوانیا طی پژوهشی دریافته‌اند که بعد از انجام یک برنامه جذاب و جالب و خوب شش ماهه کاهش وزن جهت بیماران افسرده نه تنها هشت قسمت و بخش از وزن آنها کاهش یافت بلکه آنها به روش مشخصی از کاهش علایم افسردگی خود نیز خبر دادند. به همچنین و علاوه مقدار و اندازه و میزان تری‌گلیسرید آنها نیز رو به کاهش گذاشت که با کاهش مقدار و اندازه و میزان خطر بروز بیماری‌های قلبی و همچنین سکته مغزی همراه می باشد.

محققان تاکید دارند که بایستی و حتما پژوهش‌های مفصل‌تری در باره تاثیرات و همچنین اثرات کاهش وزن بر درمان علایم افسردگی انجام می شود. به گفته پژوهشگران آن بررسی کاملا جدید می باشد چرا که اغلب بیماران افسرده را در برنامه جذاب و جالب و خوب کاهش وزن شرکت نمی‌دهند و همچنین آن نگرانی وجود دارد که کاهش وزن علایم آنها را بدتر کند. در آن بررسی کردن ۵۱ فرد افسرده و همچنین غیرافسرده در یک برنامه جذاب و جالب و خوب کاهش وزن که شامل تغییر سبک زندگی و همچنین رژیم غذایی بود شرکت کردند.
بیماران افسرده هشت قسمت و بخش وزن بدن‌شان را از دست دادند و همچنین آن مقدار و اندازه و میزان جهت اشخاص سالم ۱۱ قسمت و بخش بود. بعد از شش ماه علایم بیماران افسرده توسط یک پرسش‌ نامه بررسی کردن شد و همچنین‌ آنها از بهبودی قابل توجهی خبر دادند.
بهبودی‌های مشخص در سطوح گلوکز، انسولین و همچنین HDL در هر دو تیم دیدن شد. پژوهشگران می نامند: در بیماران افسرده سطوح تری‌گلیسرید نیز کاهش یافت که همه اینها خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و همچنین سکته مغزی را نیز کاهش می‌دهد. گفتنی می باشد، افسردگی و همچنین چاق شدن به روش مستقل از عوامل خطرساز ابتلا به بیماری‌های قلبی خواهند بود.

  عصر ایران

http://migna.ir/vdccpeq1.2bqxo8laa2.html
برترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : تاثیر کاهش وزن در بهبود افسردگی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *