شنبه , تیر ۲۱ ۱۳۹۹
خانه / علمي پزشكي / تاثیر ورزش در کاهش علائم ابتلا به سرطان سینه

تاثیر ورزش در کاهش علائم ابتلا به سرطان سینه

تاثیر ورزش در کاهش نشانه ها و علائم ابتلا به سرطان سینه

 طبق یک مطالعه جدید انجام ۳۰۰ دقیقه ورزش هوازی معمولی و همچنین نیز قدرتی در طی هفته می تواند احتمال بروز سرطان سینه را در زنان یائسه به روش قابل توجهی کاهش دهد.
پزشکان و همچنین کارشناسان حوزه سلامت پیشنهاد می کنند که هر هفته ۱۵۰ دقیقه به ورزش های معمولی و همچنین یا ۶۰ تا ۷۵ دقیقه به ورزش های قدرتی اختصاص یابد.
ولی باید توجه داشت مطالعه ای جدید نشان می دهد که دو برابر کردن آن زمان به کاهش چربی و همچنین نیز سایر معیارهای مرتبط با چاق شدن در زنان می انجامد.
به تا حال مطالعات بسیاری به انجام رسیده می باشد که نشان می دهد چاق شدن زنان یائسه، ارتباط و رابطه مستقیمی با بروز سرطان سینه در آنها دارد.
به همین دلیل، انجام ۳۰۰ دقیقه ورزش سبب کاهش احتمال بروز آن بیماری در آن دسته از زنان خواهد شد. در آن پژوهش جدید مشخص شد که انجام ۳۰۰ دقیقه ورزش در هفته سبب کاهش ۱ کیلوگرم از وزن (یک قسمت و بخش از چربی بدن) اکثرا و بیشتر از زنانی که ۱۵۰ دقیقه در هفته ورزش می کردند می شد.
همچنین انجام ۳۰۰ دقیقه ورزش سبب کاهش بعضی دیگر از معیارهای مرتبط با چاق شدن نظیر شاخص توده بدنی (BMI)، نسبت کمر به باسن، کاهش چربی زیرپوستی شکمی و همچنین نیز دور کمر می شد.

http://migna.ir/vdcbg5bf.rhb5spiuur.html
بهترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : تاثیر ورزش در کاهش نشانه ها و علائم ابتلا به سرطان سینه

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *