شنبه , آذر ۴ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / تاثیر نوشیدن شیر بر سلامت مغز

تاثیر نوشیدن شیر بر سلامت مغز

تاثیر نوشیدن شیر بر سلامت مغز

در بررسی انجام شده در مرکز علم پزشکی جدید دانشگاه کانزاس آمریکا مشخص شده می باشد که بین مصرف شیر و همچنین وجود آنتی اکسیدان گلوتاتیون در مغز ارتباط و رابطه وجود دارد.

دکتر «آن یانگ چوی»، استاد عصب شناسی مرکز علم پزشکی جدید دانشگاه کانزاس، و همچنین دکتر «دبرا سالیوان»، استاد و همچنین ریاست مسائل تغذیه آن مرکز، به همراه یکدیگر بر روی آن پروژه کار کرده اند. بررسی آنها شیوه جدیدی را در مورد فایده مصرف شیر جهت بدن پیشنهاد می کند.

«سالیوان» در آن باره می گوید: «همواره ما به فایده شیر جهت استخوان ها و همچنین ماهیچه هایمان تاکید داشته ایم. آن مطالعه نشان می دهد که شیر می تواند جهت مغز ما هم مفید و همچنین پرفایده باشد.»

تیم «چوی» در آن مطالعه از ۶۰ شرکت کننده در مورد رژیم غذایی هر روز خدا شان پیش از انجام اسکن مغز سوال کردند؛ آنها از آن اسکن ها جهت دیدن مقدار و اندازه و میزان گلوتاتیون در مغز بهره بری و استفاده کردند.

محققان دریافتند شرکت کنندگانی که عنوان کرده بودند اخیراً شیر نوشیده اند، شامل سطح گلوتاتیون بالاتری در مغزشان بودند. به گفته آن محققان آن موضوع اهمیت دارد چراکه گلوتاتیون می تواند به توقف فشار اکسایشی و همچنین آسیب منتجه ناشی از ترکیبات شیمیایی واکنشی که در طول فرایند عادی متابولیکی در مغز ساخته یا ایجاد می می شود، کمک کند. به گفته دکتر «چوی» فشار اکشایشی با شماری از بیماری های متغایر و متفاوت شامل بیماری آلزایمر، بیماری پارکینسون و همچنین بسیاری از شرایط دیگر مرتبط می باشد.

 

http://migna.ir/vdcba8bf.rhbgapiuur.html
بهترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : تاثیر نوشیدن شیر بر سلامت مغز

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *