چهارشنبه , دی ۲۷ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / تأثیر فوق تصور بیکاری بر "ثبات شخصیت"

تأثیر فوق تصور بیکاری بر "ثبات شخصیت"

تأثیر فوق تصور بیکاری بر "ثبات شخصیت"

میگنا: محققان رفتارشناس دانشگاه استرلینگ در تحقیقات خود دریافتند، بیکاری و همچنین ناکامی در پیدا کردن و یافتن کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل مناسب همچنین و علاوه بر تأثیرات جدی بر سلامت، تغییرات گسترده‌ای در اساس شخصیت فرد باقی بگذارد.
هرچند به نظر می‌رسد که شخصیت با گذشت زمان چندان دگرگونی و تغییری نمی‌کند، ولی باید توجه داشت محققان دریافتند که بیکاری باعث کاهش سطح وجدان می‌می شود؛ آن دسته از اشخاص انگیزه و همچنین حس دلسوزی خود را از دست داده و همچنین کمتر در مورد جهان اطراف خود کنجکاوی می‌کنند.هرچه مقدار و اندازه و میزان بیکاری فرد مدت زمان بیشتری بطول بیانجامد، آن تغییرات اکثرا و بیشتر خواهند بود.

به منظور انجام آن پژوهش، دو تیم شاغل و همچنین بیکار به مدت چهار سال شمسی مورد بررسی کردن قرار گرفتند و همچنین در دو بازه زمانی متغایر و متفاوت، پرسشنامه‌هایی را تکمیل کردند. در تکمیل اولین پرسشنامه همگی اشخاص شاغل بودند، ولی باید توجه داشت در زمان تکمیل دومین پرسشنامه تعدادی از اشخاص کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل خود را از دست داده و همچنین بیکار شده بودند.
نتایج نشان می‌دهد، زمانی که اشخاص کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل خود را از دست می‌دهند، تغییرات چشمگیری در الگوهای شخصیتی از خود نشان می‌دهند که در صورت استخدام، آن تغییرات کمی کاهش پیدا می‌کنند.
نتایج آن پژوهش در مجله “Applied Psychology” نشر یافته شده شده می باشد.

http://migna.ir/vdcenf8w.jh8owi9bbj.html
برترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : تأثیر فوق تصور بیکاری بر "ثبات شخصیت"

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *