یکشنبه , تیر ۳۰ ۱۳۹۸
خانه / علمي پزشكي / بیماری های قلبی ناشی از مصرف شیشه درمان ندارد

بیماری های قلبی ناشی از مصرف شیشه درمان ندارد

بیماری های قلبی ناشی از مصرف شیشه درمان ندارد

بیماری های قلبی ناشی از مصرف شیشه درمان ندارد

کد مطلب: ۳۲۷۴۲

تاریخ نشر : پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۸

 

دبیر انجمن آترواسکلروز ایران گفت: مصرف مواد اعتیاد آور و مخدر به ویژه شیشه سبب بروز بیماری های حاد قلبی می می شود که هیچ درمانی جهت آنها وجود ندارد و همچنین اشخاص مبتلا در نهایت در اثر آن بیماری فوت می کنند

n00032742 b بیماری های قلبی ناشی از مصرف شیشه درمان ندارد

دکتر مسعود اسلامی روز چهارشنبه در گفت و همچنین گو با ایرنا اظهار کرد: ماده مخدری که در قبل بهره بری و استفاده می شد، اکثرا و بیشتر تریاک بود که به دلیل مسکن و همچنین ضددرد بودن آن هم، معتادانی که دچار تنگی عروق کرونر قلب می شدند، متوجه درد قلب خود نمی شدند و همچنین در مراحل پیشرفته بیماری و همچنین تنگ شدن هر سه رگ قلب، به مراکز درمانی رفت و آمد و مراجعه می کردند.
اسلامی افزود: ولی باید توجه داشت داروهای جدید مانند شیشه، قرص های اکستازی و همچنین ترکیبات آمفتامین علی رغم تصور جوانان به شدت اعتیادآور خواهند بود و همچنین عوارض قلبی عروقی خیلی زیاد شدیدی مانند تنگی عروق قلب را ساخته یا ایجاد و همچنین قلب را ضعیف می کنند و همچنین حتی می توانند سبب مردن و مرگ ناگهانی شوند.
او همچنین به بعضی مراجعات به بیمارستان ها اشاره کرد و همچنین گفته استبرخی افرادی که شیشه مصرف می کنند عضله قلبشان تنها و فقط ۱۵ قسمت و بخش کار می کند و همچنین جهت آن اشخاص حتی امکان پیوند هم وجود ندارد.
اسلامی افزود:جهت آن بیماران درمانی وجود ندارد و همچنین حتی به علت اعتیاد نمی قدرت جهت آنها پیوند قلب انجام داد چراکه در اثر مصرف دوباره ماده مخدر شیشه پیوند پس می زند و همچنین در نهایت از بین می روند.

** استرس و همچنین بیماری های قلبی
جراح و همچنین متخصص قلب و همچنین عروق گفت: استرس به دو صورت حاد مانند خبر ناخوش و غمگین کننده و همچنین ناگهانی از دست دادن نزدیکان یا ورشکستگی و همچنین استرس مزمن مانند استرس های هر روز خدا می تواند سبب بروز بیماری قلبی می شود.
او همچنین در مورد استرس مزمن هر روز خدا توضیح داد: همچنین و علاوه بر آلودگی هوا، استرس های هر روز خدا شامل عواملی می باشد که می تواند در درازمدت سبب گرفتگی عروق قلبی و همچنین بروز بیماری های قلبی می شود.
اسلامی با گفتن آنکه یکی از عوامل خطر بیماری های قلبی استرس های هر روز خدا خواهند بود، افزود: در ایران بررسی کردن در مورد نقش استرس در بروز بیماری های قلبی صورت نگرفته می باشد ولی باید توجه داشت تحقیقات گرفته شده در بعضی کشورها نشان می دهد که استرس نقش خیلی زیاد موثری در بروز بیماری های قلبی دارد.
او همچنین خاطرنشان کرد: به روش کلی در شهرهای صنعتی و همچنین شلوغ دو عامل استرس و همچنین آلودگی هوا در کنار هم، سبب بروز بیماری های قلبی به ویژه در جوانان می شوند.

** علایم بیماری قلبی

دبیر انجمن آترواسکلروز ایران در مورد علایم هشداردهنده بیماری های قلبی توضیح داد: مهمترین علایم هشداردهنده در مورد بیماری های قلبی که اکثرا و بیشتر در هنگام فعالیت بروز می کند، شامل نفس تنگی، از دست دادن ناگهانی هوشیاری (سنکوپ) و همچنین احساس تپش قلب شدید می باشد.
اسلامی گفته استاین علایم هشداری جهت شروع بیماری های قلبی عروقی می باشد که اکثرا و بیشتر در اشخاص مضطرب و همچنین شامل استرس بروز می کند و همچنین مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد با دیدن آن حالات، جهت کنترل آن حالات و همچنین پیشگیری از بروز بیماری های قلبی به پزشکان و همچنین مهندسین و متخصصین مربوطه رفت و آمد و مراجعه می شود.
او همچنین اظهار کرد: جهت کنترل استرس افرادی که استرس های شدید هر روز خدا دارند، معمولا داروهای آرام قسمت و بخش ضعیف با دوز پایین و همچنین به صورت کوتاه مدت تجویز می می شود.

 

کلمات کلیدی: بیماری های قلبی،مصرف شیشه،دکتر مسعود اسلامی

share save بیماری های قلبی ناشی از مصرف شیشه درمان ندارد

 

 

http://migna.ir/vdchiqnx.23nikdftt2.html
برترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : بیماری های قلبی ناشی از مصرف شیشه درمان ندارد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *