جمعه , دی ۲۹ ۱۳۹۶
خانه / مقالات / بعد از خانه تکانی نوروزی این خوراکی ها را فراموش نکنید، مفید هستند!

بعد از خانه تکانی نوروزی این خوراکی ها را فراموش نکنید، مفید هستند!

Food shelf after cleaning the house بعد از خانه تکانی نوروزی این خوراکی ها را فراموش نکنید، مفید هستند!

life style

خانه تکانی های نوروزی همواره با خستگی همراه هستند . اگر قصد دارید همچنان با انرژی باشید و دیرتر حس کوفتگی خستگی بکنید ، می‌توانید چند میل کردن ی را به رژیم غذایی این روزهایتان اضافه بکنید که علاوه بر فوائد دیگرشان، به رفع خستگی کمک می‌کنند.

۵ خوراکی مفید برای بعد از خانه تکانی

کار اعضای خانواده، به‌ خصوص خانم‌های خانه‌دار در روزهای پایانی سال به اضافه شدن کار ناشی از خانه‌تکانی بیشتر شدن می‌یابد همین امر باعث می‌شود اشخاصی که در این فرصت‌های انتها سال علاوه بر امور دیگر پروگرام نظافت کلی منزل را انجام می‌دهند حس کنند زودتر از مواقع دیگر انرژی را از دست داده‌اند و حس خستگی زودتر از همواره به سراغشان آمده است.

ماست پروبیوتیک

محققان در دانشگاه تورنتو متوجه شده‌اند محصولات پروبیوتیک می‌تواند نشانه‌های خستگی مزمن را تا میزان بسیار زیاد ی کم شدن دهد. دم‌ دست‌ترین این کالاها که در هر بفرش محل یافت می‌شود،‌ ماست پروبیوتیک است.

شکلات تلخ

شکلات‌هایی که رنگ قهوه‌ای تیره طعم ‌ای تلخ‌تر نسبت به شکلات‌های رنگ روشن دارند به دلیل داشتن پلی‌فنول همچنین بالا بودن سطح کاکائو، باعث بیشتر شدن واکنش‌های شیمیایی در مغز شده و اثرات مفید ی بر کم شدن احساس خستگی بر جا می‌گذارند.

تخمه کدو

چنانچه احساس می‌کنید حین انجام کار ‌هایی چون خانه‌تکانی اصطلاحا نفس کم می‌آورید، تخم کدو ویژگی شگفت‌انگیزی دارد. محققان موسسه تحقیقاتی آمریکا در حیطه کشاورزی، با انجام ارزیابی ‌هایی دریافته‌اند که در چنین افرادی ممکن است سطح و میزان منیزیم کم باشد به همین طی کار نیاز به اکسی ژن بیشتری پیدا می‌کنند. تخم کدو با دربرداشتن مقادیری منیزیم می‌تواند از احساس خستگی به این دلیل بکاهد.

اسفناج جعفری

سبزی‌ها حاوی فیبر هستند و از آنجا که دیرتر کندتر از بدن دفع می‌شوند مدت بیشتری شما را پرانرژی نگه‌می‌دارند. در این میان، جعفری و اسفناج علاوه بر داشتن چنین خاصیتی، به دلیل آن‌که حاوی مقادیری خیلی از عنصر آهن هستند اثرات مفید ی در مستولی نشدن خستگی بر بدن از بر جای می‌گذارند.

ماهی آزاد

ماهی‌ها معروف ند به غنی بودن از عنصر شناخته‌شده به نام امگا۳ که اسید چرب از نوع مفید به شمار می‌رود و علاوه‌بر این‌که باعث تقویت دستگاه ایمنی می‌شود، ویژگی ضد‌خستگی دارد. به‌خصوص این‌که ماهی آزاد منبعی سرشار از ویتامین B1 است به همین دلیل می‌تواند انرژی کافی را حین انجام کار ‌هایی از قبیل خانه‌تکانی به بدن برساند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سرور اختصاصی چیست؟

سرور اختصاصی چیست؟ سرور اختصاصی یک کامپیوتر در یک شبکه مادی و معنوی برای خدمت به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *