شنبه , خرداد ۱۷ ۱۳۹۹
خانه / علمي پزشكي / برنامه غذایی مناسب برای شاغلین

برنامه غذایی مناسب برای شاغلین

برنامه جذاب و جالب و خوب غذایی مناسب جهت شاغلین

در اکثر اشخاص شاغل به علت کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل‌شان و همچنین رژیم‌های اشتباه درمانی خودشان، وعده‌های غذایی خود را تغییر می‌دهند و همچنین آن موضوع سبب به خطر افتادن سلامتی‌شان می‌می شود.

مرتضی صفوی متخصص تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران؛ در مورد اشخاص شاغل گفت: اکثر اشخاص شاغل به علت کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل‌شان وعده‌های غذایی خود را تغییر می‌دهند. او همچنین ادامه داد: هرم غذایی شامل تیم‌های کربوهیدرات، سبزیجات، میوه‌ها، لبنیات و همچنین پروتئین‌ها می باشد که بایستی و حتما هر کدام از آن تیم‌ها را به مقدار متعادل توجه فراوانی نمود.

او همچنین افزود: با توجه به سه شرط اصلی تنوع (بهره بری و استفاده از تیم‌های غذایی متنوع)، تعادل (به مقدار و اندازه خوردن مواد‌غذایی) و همچنین متناسب (توجه به اوضاع فیزیولوژیکی، پاتولوژی و همچنین جنس) در رژیم‌غذایی بایستی و حتما به سهم مواد‌غذایی هر یک از آن تیم‌ها هم آگاه باشید.

او همچنین گفتن کرد: تیم‌های غذایی کربوهیدرات ۶-۱۱ سهم که شامل یک کف دست نان سنگگ (صبحانه)، دو کفگیر برنج (نهار) و همچنین دو کف دست نان می باشد و همچنین مجموعا ۶ سهم را به خود اختصاص می‌دهند. سبزیجات و همچنین میوه‌ها هر یک ۳-۵ سهم می باشد که می‌توانید به صورت یک لیوان سبزی خام یا سبزی پخته‌شده در غذا (مثل کرفس، قورمه سبزی) مصرف کنند.

صفوی با اشاره به بقیه تیم‌های غذایی گفت: لبنیات‌ ۲-۴ سهم که به صورت میانگین جهت اشخاص سه سهم به صورت یک لیوان ماست، شیر، ۴۵ گرم پنیر کافی می باشد. البته گفتنی می باشد که جوانان و نوجوانان در حال رشد ۴ سهم بایستی و حتما در برنامه جذاب و جالب و خوب غذایی خود داشته باشند.

آن متخصص تغذیه در مورد سهم پروتئین‌ها، سه سهم را به صورت کباب یا تخم مرغ توصیه کرد. او همچنین در پایان در مورد اشخاص شاغل با توجه به کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل‌شان (کار فیزیکی، شبانه و همچنین بی‌تحرکی) گفت: آن اشخاص به غیر از توجه به سهم غذایی در برنامه جذاب و جالب و خوب خود بایستی و حتما به صرف جبران آن هم مثل ویتامین D (شاغلین شبانه)، کربوهیدرات (شاغلینی که کار شبانه می‌کنند) و همچنین افرادی که میزنشین خواهند بود به تحرک خود توجه فرمایند.

http://migna.ir/vdcb5fbf.rhb55piuur.html
برترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : برنامه جذاب و جالب و خوب غذایی مناسب جهت شاغلین

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *