جمعه , دی ۲۹ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / برنامه‌های وزیر بهداشت برای بیماران و پزشکان در سال ۹۴

برنامه‌های وزیر بهداشت برای بیماران و پزشکان در سال ۹۴

برنامه جذاب و جالب و خوب‌های وزیر بهداشت جهت بیماران و همچنین پزشکان در سال شمسی ۹۴

به نقل از تسنیم، سید حسن هاشمی در اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم علم پزشکی جدید سراسر کشور اظهار داشت: دو اقدام مرتبط به حکومت یازدهم می باشد که یکی از آنها سیاست خارجی و همچنین بحث هسته ای و همچنین غیره ای موضوع سلامت می باشد.

وزیر بهداشت با تاکید بر آنکه یکی از محوری ترین برنامه جذاب و جالب و خوب‌های حکومت، حوزه سلامت می باشد خطاب به روسای دانشگاه‌ها گفت: در صورتی که نظر دارید که گفتمان اعتدال تنها راه نجات کشور می باشد مسئولیت و همچنین بار سنگینی بر دوش همه ما قرار دارد و همچنین بدون تلاش تو هیچ کاری با موفقیت همراه نخواهد شد.

هاشمی با گفتن آنکه یکی از اقدامات حکومت اجرای طرح تحول سلامت بوده می باشد گفت: براساس آن برنامه جذاب و جالب و خوب کمتر از ۵ هزار میلیارد ریال جهت حوزه سلامت هزینه شده می باشد، ولی باید توجه داشت تاثیر و همچنین برکتی که در آن کار بوده می باشد چنین رضایت مندی از نظام، حکومت و همچنین مجلس را به همراه داشته می باشد که آن موضوع دستاورد کمی نیست بنابراین تلاش و همچنین مسئولیت تو خیلی زیاد سنگین می باشد.

وزیر بهداشت خطاب به روسای دانشگاه‌های علوم علم پزشکی جدید گفت: سال شمسی بعدی بایستی و حتما با نیرو و همچنین اقتدار و قدرت بیشتری کار را شروع کنیم و همچنین کارمان سخت تر می باشد.

او همچنین یادآور شد: امسال کارمان راحت تر بود اگرچه در شروع سال شمسی نگرانی های بسیاری جهت برنامه جذاب و جالب و خوب تحول داشتیم ولی باید توجه داشت اجرای طرح و همچنین سپس ابلاغ سیاست های کلی سلامت از سوی رهبر معظم انقلاب باعث دلگرمی ما شد و همچنین از نگرانی هایمان کاسته شد.

وزیر بهداشت با گفتن آنکه هنوز هم آن نگرانی‌ها جهت ادامه طرح تحول سلامت وجود دارد، گفت: امروز بایستی و حتما ما مطالبه گر جدی باشیم و همچنین به جای آنکه دیگران یا مسئولان و همچنین مجلس از ما سوال کنند چه کردید ما از آنها بخواهیم که جهت ادامه و همچنین استمرار طرح تحول سلامت چه کردند.

ارائه نقل از کاملی از اقدامات انجام شده در سالگرد اجرای طرح تحول سلامت

هاشمی با گفتن آنکه سال شمسی بعدی و همچنین همزمان با سالگرد شروع کار طرح تحول سلامت نقل از کاملی را ارائه خواهم داد گفت: آن نقل از خیلی زیاد موثر و همچنین مفید خواهد بود.

او همچنین با اشاره به آنکه هنوز هم در ادامه کار مشکلاتی وجود دارد، گفتن داشت: آن معظلات و مسائل و مشکلات را نیز به تدریج برطرف خواهیم کرد و همچنین سال شمسی بعدی سال شمسی سختی خواهد بود چرا که مراقبت از آن طرح خیلی زیاد سخت می باشد.

مراقبت از طرح تحول سلامت؛ مهمترین وظیفه دانشگاهها در سال شمسی بعدی

هاشمی با اشاره به سخنان رییس جمهور مبنی بر آنکه “در صورتی که در سال شمسی ۹۴ اقداماتی را که به تا حال انجام دادید ادامه دهید و همچنین نگذارید طرح تحول سلامت آسیب ببیند کار بزرگی کردید و همچنین حکومت ممنون شماست”  خطاب به روسای دانشگاه ها تصریح کرد: مهمترین وظیفه تو در سال شمسی بعدی نظارت و همچنین مراقبت از طرح تحول سلامت می باشد .

وزیر بهداشت همچنین بر ضرورت صرفه جویی در منابع تاکید کرد و همچنین یادآور شد:  اعتبارات مرتبط به اجرای طرح تحول سلامت از محل درآمدهای حاصل از هدفمندی یارانه‌ها و همچنین مرتبط به همه شهروندان و مردم شهر کشور می باشد که آن هم را به دست ما به امانت سپردند بنابراین ما مسئولیت سنگینی در هزینه کردن آن هم داریم و همچنین بایستی و حتما صرفه جویی کنیم.

او همچنین در اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم علم پزشکی جدید سراسر کشور افزود: آن نعمت بزرگی می باشد که تمام مسئولان استانی، ائمه جمعه و همچنین  فرمانداران از یک دستگاه اجرایی ابراز رضایت و همچنین قدرشناسی دارند و همچنین به نظر من خداوند مهر فعالیتها وتلاش تو را در دل شهروندان و مردم شهر قرار داده می باشد.

شهروندان و مردم شهر، آزادانه ما را نقد کنند

هاشمی با اشاره به نمایش هفته سلامت در سال شمسی بعدی گفت: جهت آن هفته در ستاد وزارت خانه برنامه جذاب و جالب و خوب‌های خوبی در نظر داریم و همچنین در دانشگاه‌ها نیز آن هفته را جدی بگیرید و همچنین از ظرفیت هفته سلامت جهت ارائه دستاوردهای حوزه سلامت بهره بری و استفاده کنید.

هاشمی همچنین به نمایش همایش نقد عملکرد حکومت یازدهم در حوزه سلامت اشاره کرد و همچنین گفت: نخستین دستگاهی هستیم که در طول عمر کشور از شهروندان و مردم شهر می‌خواهیم آزادانه عملکرد ما را نقد کند و همچنین نمایش آن همایش فرصت خوبی جهت پاسخ به انتقادات منتقدین می باشد.

ضرورت اتمام پروژه‌های توسعه ای در سال شمسی بعدی

وزیر بهداشت همچنین بر ضرورت تکمیل و همچنین اتمام پروژه‌های توسعه ای دانشگاه‌ها در سال شمسی بعدی تاکید کرد و همچنین گفت: اعتباراتی که جهت اتمام آن پروژه‌ها مستلزم و نیاز می باشد هر چه سریع تر اعلام کنند به طوریکه پروژه‌های مرتبط به آن حکومت در آن دوره به اتمام برسد.

هاشمی همچنین موضوع سطح بندی سرویس ها و خدمات را مورد اشاره قرار داد و همچنین از روسای دانشگاه‌ها خواست جهت آن موضوع وقت بگذارد و همچنین هر چه سریع تر مقدار و اندازه و میزان مستلزم و نیاز به تخت‌های بیمارستانی اعم از دولتی و همچنین خصوصی و همچنین نیز تجهیزات خود را مشخص کنند و همچنین ظرف سه ماه بعدی مشخص کنند که مقدار و اندازه و میزان مستلزم و نیاز کشور به تخت‌های بیمارستانی چقدر می باشد.

وزیر بهداشت با گفتن آنکه در آن خصوص بایستی و حتما با شفافیت عمل کنیم، تصریح کرد: شفافیت از فساد جلوگیری می‌کند.

هاشمی در قسمت و بخش غیره ای از سخنان خود با اشاره به اهمیت موضوع دارو در کشور گفت: هنوز کارهای بر زمین مانده بسیاری وجود دارد.

او همچنین در عین حال یادآور شد: قسمت و بخش بسیاری از موفقیت طرح تحول سلامت حاصل اقدامات خوب در حوزه دارو بوده می باشد.

وزیر بهداشت به اقدامات گرفته شده در مورد داروی بیماران ام اس اشاره کرد و همچنین گفت بسیاری از فشارها در حوزه معاونت غذا و همچنین دارو جهت افزایش واردات دارو بود که در آن باره خوب عمل کردیم و همچنین از طریق صرفه جویی نگذاشتیم واردات افزایش یابد.

حمایت و همچنین همراهی مجلس  از حوزه سلامت

هاشمی در ادامه با اشاره به همراهی و همچنین تعامل مجلس با حوزه سلامت ضمن تشکر از همراهی و همچنین هوشمندی نمایندگان مجلس در مخالفت با پیشنهاد توزیع اعتبارات هزینه ای ردیف های هدفمندی یارانه ها و همچنین یک قسمت و بخش ارزش افزوده و همچنین پزشک خانواده براساس شاخص و همچنین سرانه جمعیتی گفت: آن طرح در مجلس تنها ۵۶ رای آورد.

او همچنین آن گونه پیشنهادات را ناشی از تلاش‌های افرادی دانست که درصدد خواهند بود طرح تحول سلامت را به شکست برسانند، گفت: آن اشخاص زمانی که اعتبارات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را در زمان مسئولیت‌شان در اختیار داشتند زیرساخت‌های مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری و همچنین عادلانه را در حوزه بهداشت و همچنین درمان کشور ساخته یا ایجاد نکردند.

هاشمی در قسمت و بخش غیره ای از سخنان خود به حوزه پرستاری اشاره کرد و همچنین با تاکید بر آنکه بایستی و حتما به پرستاران و همچنین تیم‌های علم پزشکی جدید و همچنین پیراپزشکی توجه کنیم، گفت: بخشی از اتفاقات اخیر سیاسی می باشد و همچنین حتماً روسای دانشگاه‌ها بایستی و حتما نسبت به آن موضوع حساس باشند چرا که هیچ کس به خود اجازه نمی‌دهد که نسبت به حقوق جامعه پرستاری و همچنین سایر تیم‌های پیراپزشکی کوتاهی صورت پذیرد.

حقوق پرسنل وزارت بهداشت رتبه سیزدهم  را بین دستگاه‌های دولتی دارد

او همچنین با گفتن آنکه تمام تلاش و همچنین چانه زنی‌های مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را جهت ارتقاء اوضاع حقوقی پرستاران و همچنین پرداخت کارانه‌ها انجام دادیم، گفت: قسمت و بخش مهمی از آن معظلات و مسائل و مشکلات به آن دلیل می باشد که حقوق پایه وزارت بهداشت را پایین در نظر گرفتند به طوریکه آن وزارت خانه از نظر حقوقی در بین دستگاه‌های دولتی رتبه سیزدهم را دارد و همچنین در صورتی که افراد هیات علمی را از مجموع حقوق بگیران کم کنیم جزو یکی – دو وزارت خانه آخر خواهیم بود.

وزیر بهداشت در مورد مشکل کمبود قوه پرستاری، ساخته یا ایجاد شرکتی از زیرمجموعه هیات امناء که به صورت کشوری تامین نیرو کنند را موثر عنوان کرد.

ضرورت هیات امنایی شدن بیمارستانها

او همچنین در ادامه افزود: همچنین جهت هیات امنایی شدن بیمارستان‌ها نیز بایستی و حتما مشوقی در نظر بگیریم.

هاشمی عنوان کرد: راه نجات حوزه درمان کشور هیات امنایی شدن و همچنین مستقل اداره کردن بیمارستان‌هاست و همچنین روسای دانشگاه‌ها و همچنین معاونان درمان بایستی و حتما آن راه را تسهیل کنند.

وزیر بهداشت خطاب به روسای دانشگاه‌ها گفت: سال شمسی بعدی نسبت به موضوع آموزش به ویژه در بعضی از رشته‌ها شامل طب اورژانس وقت بیشتری بگذارید چرا که آنچه که از ما به عنوان منشا اثر به جا خواهد ماند آموزش قوه انسانی می باشد.

هاشمی همچنین اهمیت طب عمومی را مورد اشاره قرار داد و همچنین گفت: حتما در آن دوره‌ها بایستی و حتما تجدید نظر می شود و همچنین افرادی که دوره علم پزشکی جدید عمومی را تمام می‌کنند بایستی و حتما بتوانند یکی از دو مسیر تخصص و همچنین پزشک خانواده را بر اساس مستلزم و نیاز کشور ادامه دهند.

او همچنین همچنین به اهمیت موضوع پژوهش اشاره کرد و همچنین گفت: طرح های خوبی در آن حوزه به خصوص ساخته یا ایجاد کوهورت های علمی انجام شده می باشد ومعاونت پژوهشی در حال فراهم کردن زیرساخت هاست.

ارتقای حوزه بهداشت محیط از اولویت‌های سال شمسی بعدی

هاشمی در ادامه به حوزه بهداشت اشاره کرد و همچنین گفت: شهروندان و مردم شهر به مسائل بهداشت خیلی زیاد اهمیت می‌دهند و همچنین از بحث‌های جناحی و همچنین سیاسی و همچنین خسته کننده و همچنین قول‌های بی حاصل دل بریدند و همچنین به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن معیشت، اشتغال و همچنین سلامت خواهند بود، لذا سال شمسی بعدی بایستی و حتما بر روی موضوع بهداشت محیط اکثرا و بیشتر کار کنیم و همچنین آن هم را ارتقا دهیم، شهروندان و مردم شهر بایستی و حتما بدانند که حوزه بهداشت محیط زیر نظر ماست و همچنین به آن هم توجه داریم.

وزیر بهداشت در ادامه در مورد پرداخت تمام هنگام و زمانی که‌ها نیز اظهار داشت: در صورتی که با پرداخت تمام هنگام و زمانی که‌ها باز تقاضا جهت خروج از سیستم وجود داشت منطقی نیست چرا که دیگر بهانه ای به دلیل واقعی نبودن تعرفه‌ها وجود ندارد.

او همچنین تصریح کرد: پزشکان بایستی و حتما یا در نظام دانشگاهی کار بکنند در غیر آن صورت بایستی و حتما به قسمت و بخش خصوصی بروند و همچنین کشورهای دیگر هم، همین مسیر را رفته اند.

هاشمی در پایان به هجمه‌های رسانه ای از سوی بعضی از اشخاص مبنی بر چند برابر بودن حقوق پزشکان ایرانی نسبت به پزشکان  کشورهای خارجی اشاره کرد و همچنین گفت: بایستی و حتما به آن سخنان دروغ پاسخ دهیم. جامعه علم پزشکی جدید جامعه خاموش می باشد بایستی و حتما آنها را تشویق به حرف زدن کنیم و همچنین آن کار بایستی و حتما از طرف انجمن‌ها و همچنین پزشکان صورت پذیرد و همچنین از آن طریق به جامعه علم پزشکی جدید کمک کنیم.

 

http://migna.ir/vdcgtu9x.ak9yn4prra.html
برترین خبرهای اسپورت و ورزشی : برنامه جذاب و جالب و خوب‌های وزیر بهداشت جهت بیماران و همچنین پزشکان در سال شمسی ۹۴

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *