یکشنبه , اسفند ۴ ۱۳۹۸
خانه / مقالات / بدون اتصال به اینترنت ، هک کنید

بدون اتصال به اینترنت ، هک کنید

hakkardan بدون اتصال به اینترنت ، هک کنید

خرید فیلتر شکن اندروید

اگر یک رایانه به اینترنت وصل نباشد، هنوز هم تابش‌های الکترومغناظیسی (امواج رادیویی) از آن بیرون می‌آید. محققان توانستند با استفاده از یک آنتن و یک تقویت‌کننده این امواج را اندازه‌گیری کنند با استفاده از اطلاعات به دست آمده، یک کلید رمزنگاری‌شده از رایانه هدف استخراج کنند.

هک بدون اتصال به اینترنت!

بیشتر هک‌های مدرن از یک الگوی مشابه پیروی می‌کنند: یک هکر، رایانه یا پایگاه اینترنتی را که به‌بهتر ی حفاظت نشده می‌یابد به دنبال راهی می‌گردد تا به اطلاعاتی که در آن ذخیره شده دسترس ی پیدا نماید .ممکن است هکرها از طریق اعتبارهای به سرقت رفته به اطلاعات وارد شوند یا دستگاه مورد نظر به اینترنت وصل باشد کدهای پنهانی بفرستد و یا ممکن است دستگاه، پسورد آسان و قابل حدسی داشته باشد.

جهت حفاظت در مقابل چنین هک‌هایی، شبکه‌های رایانه ی مهم مانند سرورهای نظامی یا سیـستم ‌های کنترل نیروگاه‌ها اکثرا از اینترنت عمومی یا سیسـتم ‌هایی که به اینترنت متصل‌اند جدا هستند .

این جدایی که به آن شکاف هوایی (air gap) می‌گویند به این مفهوم است که شبکه نمی‌تواند در دساسترس مهاجمین از راه دور باشد. داده‌ها تنها درصورتی‌که فردی به صورت فیزیکی با مصرف از USB یا رسانه دیگری به اطلاعات سرور دسترس و نگرانی ی باشد از شبکه امن حذف می‌شوند.

اما حتی شبکه‌هایی که شکاف هوایی هستند ممکن است مورد نفوذ قرار بگیرند. همان‌طورکه در این ماه، محققان ی در دانش کده تل اویو گزارش دادند که توانستند اطلاعاتی را از یک رایانه سرقت کنند درحالی‌که رایانه به اینترنت متصل نبوده و در اتاقی مجزا از هکر قرار داشته است.

حتی اگر رایانه به اینترنت وصل نباشد، هنوز نیز تابش‌های الکترومغناظیسی (امواج رادیویی) از آن بیرون می‌آید. محققان توانستند با مصرف از یک آنتن یک تقویت‌کننده این امواج را اندازه‌گیری کنند با استفاده از اطلاعات به دست آمده، کلید رمزنگاری‌شده از رایانه هدف استخراج کنند.

اما این مساله بدان معنا نیست که هکرها هم اکنون به‌راحتی می‌توانند داده‌ها را از دستگاه‌هایی که خاموش یا جدا از شبکه‌های عمومی هستند بیرون بکشند. حمله‌ به شکاف‌های هوایی توسط محققان ی صورت گرفته که این کار را با تجهیزات تست گاهی مبلغی حدود ۳۰۰۰ دلار انجام داده‌اند ولی هنوز ضروری است محققان فاصله‌ای چند متری تا رایانه هدف داشته باشند؛ ولی این تحقیق نشان می‌دهد حتی چنانچه جلوی آسیب‌پذیری نرم‌افزار گرفته شود، ممکن است راه‌های دیگری جهت هکرها باشد که به سیستم دسدلهره و ترس ی پیدا کنند.

این موضوع برای دولت‌ها، ارتش‌ها و شبکه‌های رایانه ی مالی ارزش دارد که اکثرا شکاف‌های هوایی هستند که از اطلاعات حساس آن‌ها در مساوی نفوذ حمله هکرها حفاظت نماید . این موضوع همین طور روی اتومبیل ‌هایی که با زدن یک دکمه از راه دور باز می‌شوند هم تأثیر دارد،‌ زیرا اگرچه این وسائل های ارتباطی بی‌سیم به اینترنت وصل نیستند، با این وجود مجرمین قادر خواهند بود اتومبیل ‌ها را به تصرف دربیاورند.

اما برای حفاظت شبکه‌هایی که شکاف هوایی دارند از هجوم هکرها، سیاست‌گذاران ممکن است محدودیت‌هایی را بر میزان الکترومغناطیسی قابل قبولی که از یک دستگاه ویِژگزینشه نشت می‌کند اعمال کنند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سرور اختصاصی چیست؟

سرور اختصاصی چیست؟ سرور اختصاصی یک کامپیوتر در یک شبکه مادی و معنوی برای خدمت به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *