جمعه , دی ۲۹ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / بدترین مشاغل برای پوست

بدترین مشاغل برای پوست

بدترین مشاغل جهت پوست

شرایط کاری یا موادی که فرد هر روز خدا با آن هم سر و همچنین کار دارد، می تواند به پوست آسیب برساند و همچنین خطر ابتلا به معظلات و مسائل و مشکلات پوستی را افزایش دهد.

آیا می دانستید که کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل می تواند بر ظاهر و همچنین سلامت پوست تأثیر بگذارد؟ در واقع عوامل محیطی، شرایط کاری یا موادی که فرد هر روز خدا با آن هم سر و همچنین کار دارد، می تواند به اپیدرم (لایه بیرونی پوست) آسیب برساند و همچنین خطر ابتلا به معظلات و مسائل و مشکلات پوستی را افزایش دهد.

پایگاه اینترنتی فرانسوی زبان ترافمینا (www.terrafemina.com) به پنج مورد از بدترین مشاغل که به سلامت پوست آسیب می رساند، اشاره کرده می باشد:

۱- کارمندان دفتری

آن تصور غالب وجود دارد که کارمندان با نشستن ۸ تا ۱۸ ساعت در پشت میز کارشان، خود را در برابر معظلات و مسائل و مشکلات پوستی محافظت می کنند. ولی باید توجه داشت آن تصوری اشتباه می باشد.

در واقع آن هم گونه که قرار گرفتن پوست در معرض آفتاب بدون هیچ گونه آمادگی و همچنین محافظتی، خطر آفتاب سوختگی و همچنین در پس نتیجه آن می شود که سرطان پوست را افزایش می دهد، کارمندان دفتری نیز با احتمال ابتلا به ملانوم (خطرناک ترین سرطان پوست) مواجهند. پوست آن اشخاص که به قرار گرفتن در معرض نور خورشید عادت ندارد، در آخر هفته یا تعطیلات، به شدت مورد هجوم نور آفتاب قرار می گیرد.

براساس مطالعه ای که در وبسایت و مرکز خبرهای جدید « مدیکال هایپاتسیز » نشر یافته شده شده می باشد، از آنجا که کارمندان پشت میز نشین تمام روز را در محل کارشان زندانی خواهند بود، به ندرت در برابر روشنایی روز قرار می گیرند و همچنین غالبا دچار کمبود ویتامین دی می شوند. ویتامین دی نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد.

۲- خلبانان و همچنین خدمه پرواز

براساس مطالعه ای که در روزنامه یا نشریه « انجمن علم پزشکی جدید آمریکا » نشر یافته شده شده می باشد، خطر ابتلا به ملانوم در خدمه پرواز هواپیما دو برابر دیگر مشاغل می باشد. علت آن هم می تواند آن باشد که خلبانان و همچنین خدمه پرواز نسبت به دیگران اکثرا و بیشتر در معرض اشعه های ماورای بنفش قرار دارند.

در واقع، با افزایش ارتفاع، سطح اشعه های ماورای بنفش نیز افزایش می یابد. در ارتفاع ۹ هزار متری که ارتفاع معمول در پروازهای مسافربری می باشد، قرار گرفتن در معرض آن اشعه ها از طریق کابین خلبان و همچنین پنجره های هواپیما دو برابر اکثرا و بیشتر از زمین می باشد.

به گفته محققان، تابش اشعه ماورای بنفش در پروازها بر فراز ابرها خیلی زیاد شدید می باشد. ابرها تا ۸۵ قسمت و بخش اشعه های ماورای بنفش را باز می گردانند. بنابراین احتمال ابتلا به ملانوم در خلبانان و همچنین مهمانداران دو برابر شهروندان و مردم شهر عادی می باشد و همچنین بدتر از آن هم آن می باشد که آن خطر با ساعات کل پرواز نسبت مستقیم دارد.

۳- آتش نشانان

آتش نشانان با به خطر انداختن جان خود زندگی بسیاری از شهروندان و مردم شهر را در حوادث غیرمنتظره نجات می دهند. در واقع قرار گرفتن مداوم در برابر دود و همچنین گازهای سمی به دی.ان.ای. اپیدرم آسیب وارد می کند و همچنین در پس نتیجه آن می شود که احتمال ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهد. آن، پس نتیجه آن می شود که مطالعه ای می باشد که بر روی ۳۰ هزار آتش نشان آمریکایی گرفته شده و همچنین در ماهنامه « علم پزشکی جدید حرفه ای و همچنین محیطی » نشر یافته شده شده می باشد.

۴ – رانندگان کامیون و همچنین تاکسی

علت معظلات و مسائل و مشکلات پوستی در رانندگان کامیون و همچنین تاکسی، دود اگزوز خودروهای دیگر نیست، بلکه نور خورشید و همچنین به ویژه اشعه های ماورای بنفشی می باشد که از سطح شیشه های خودرو عبور می کند.

جولیوس فیو، جراح و همچنین متخصص زیبایی که در نیویورک و همچنین شیکاگو شاغل می باشد، در آن باره گفت: «افرادی که در حمل و همچنین نقل فعالیت دارند، مثلا رانندگان کامیون، تاکسی یا رانندگان قطار بیش از دیگران در معرض آثار زیانبار نور خورشید قرار دارند که پس نتیجه آن می شود که آن هم چین و همچنین چروک های زودرس و همچنین از دست رفتن خاصیت ارتجاعی پوست می باشد.»

سال شمسی ۲۰۱۳ در مطالعه ای که در روزنامه یا نشریه آمریکایی « آکادمی درماتولوژی » نشر یافته شده شد، رانندگانی که در مسیرهای طولانی با شیشه های پایین رانندگی می کنند، در معرض پیامدهای منفی نور خورشید قرار دارند و همچنین ۵۳ قسمت و بخش موارد سرطان پوست، در سمت چپ بدن آن اشخاص دیدن شده می باشد.

۵- کشاورزان و همچنین کارگران پالایشگاه ها

امنیت فرهنگی و اجتماعی کشاورزی آمریکا در سال شمسی ۲۰۱۱ در مطالعه ای از مردن و مرگ و همچنین میر ناشی از سرطان پوست در جمعیت کشاورزان (یک قسمت و بخش در مردان و همچنین شش قسمت و بخش در زنان) خبر داد.

در واقع، کشاورزان مانند دریانوردان یا کارگران ساختمانی که غالبا در برابر نور خورشید از خود محافظت نمی کنند، به علت قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید و همچنین اشعه های ماورای بنفش، در معرض خطر ابتلا به سرطان پوست قرار دارند. به همچنین و علاوه پوست آنها با تعریق نیز آسیب می بیند، عرق کردن، حساسیت به نور و همچنین احتمال سوختگی را افزایش می دهد.

آکادمی پوست آمریکا به کارگران پالایشگاهها توصیه می کند مراقب آثار زیانبار هیدروکربن ها باشند و همچنین مرتب بدن خود را بشویند.

http://migna.ir/vdchzqni.23nwwdftt2.html
جدید و تو و تازه ترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : بدترین مشاغل جهت پوست

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *