سه شنبه , آبان ۲ ۱۳۹۶
خانه / اجتماعي / بخش بین‌الملل سال آینده هم مستقل برگزار می شود/ حضور سینماگران خارجی دیپلماسی فرهنگی ماست

بخش بین‌الملل سال آینده هم مستقل برگزار می شود/ حضور سینماگران خارجی دیپلماسی فرهنگی ماست

قسمت و بخش بین‌الملل سال شمسی بعدی هم مستقل برگزار می می شود/ حضور سینماگران خارجی دیپلماسی فرهنگی ماست

وزیر فرهنگ و همچنین ارشاد اسلامی گفت: فیلم دیدنی و جذاب‌های ایرانی با تم ارزشی در جهت صلح، مسائل فرهنگی، تحکیم خانواده و همچنین مفاهیم عرفانی باعث اشاعه فرهنگ و همچنین هنر ایرانی اسلامی می‌می شود

3146589 366 بخش بین‌الملل سال آینده هم مستقل برگزار می شود/ حضور سینماگران خارجی دیپلماسی فرهنگی ماست
به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار سینما باشگاه خبرنگاران، علی جنتی وزیر فرهنگ و همچنین ارشاد اسلامی در حاشیه اختتامیه جشنواره بین‌المللی فیلم دیدنی و جذاب فجر در جمع خبرنگاران گفت: اولین دوره ای می باشد که قسمت و بخش بین‌الملل فجر به صورت مستقل برگزار می‌می شود و همچنین آن یک تجربه موفقی بود. نزدیک به ۷۰۰ فیلم دیدنی و جذاب در آن قسمت و بخش مشارکت کردند که فیلم دیدنی و جذاب‌های خوبی عرضه شد. تعدادی از آن هم‌ها مورد بررسی کردن قرار گرفت و همچنین شاهد اعطای جوایز به آن هم‌ها بودیم و همچنین هم چنین بازار فیلم دیدنی و جذاب ایرانی که بهترین فیلم دیدنی و جذاب‌های ایرانی با زیرنویس و همچنین دوبله عرضه شد و همچنین بسیاری از آن هم‌ها مورد استقبال قرار گرفت.

او همچنین افزود: من فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنم که برداشت همه میهمانان خارجی یک برداشت مطلوب از آن جشنواره می باشد البته امسال تجربه اول نمایش مستقل بود و همچنین امیدواریم که در صورتی که کاستی‌هایی هم داشته باشد در سال شمسی بعدی جبران شده و همچنین خیلی زیاد باشکوه تر برگزار می شود.

جنتی در خصوص دیپلماسی فرهنگی ایران مبنی بر نزدیک شدن با کشورهای دیگر گفتن کرد: آن هم روش که ملاحظه کردید بیش از ۲۰۰ مهمان خارجی در آن جشنواره شرکت کردند؛ حضور آن هم‌ها بخشی از دیپلماسی فرهنگی ماست که اکثرا و بیشتر با فرهنگ و همچنین تمدن فیلم دیدنی و جذاب‌های سینمایی ما آشنایی پیدا می‌کنند. هنگام و زمانی که فیلم دیدنی و جذاب‌های ما در دنیا بازار پیدا می‌کند و همچنین در مجامع و همچنین تالارهای سینمایی بین‌الملل به دیدن کردن و نمایش گذاشته می‌می شود همه‌ی آن‌ها بخشی از دیپلماسی فرهنگی می باشد که باعث شده ملت‌های دنیا با فرهنگ و همچنین تمدن و همچنین هنر ما اکثرا و بیشتر آشنا شوند.

وزیر فرهنگ و همچنین ارشاد اسلامی در خصوص ادامه روند جداسازی قسمت و بخش بین‌الملل از جشنواره داخلی در سال شمسی بعدی گفتن کرد: سال شمسی بعدی به همین صورت خواهد بود و همچنین به نظر امسال تجربه موفقی داشتیم. در سال شمسی‌های قبل قسمت و بخش بین‌الملل تحت‌الشعاع جشنواره ملی ما قرار می‌گرفت و همچنین اکثرا و بیشتر فیلم دیدنی و جذاب‌های ایران عرضه می‌شد ولی امسال به صورت مستقل فیلم دیدنی و جذاب‌ها تعدادی از کارگردان‌ها، شخصیت‌های سینمایی و همچنین هنرمندان خارجی شرکت کردند.

او همچنین افزود: بازار فیلم دیدنی و جذاب‌ها هم بازار خوبی بود فیلم دیدنی و جذاب‌های ایرانی هم در بازار فیلم دیدنی و جذاب عرضه شد و همچنین آن هم گونه که خود شرکت کنندگان و همچنین مهمانان خارجی می‌گفتند تجربه موفقی بوده و همچنین آن جشنواره با بسیاری از جشنواره های پهناور و بزرگ بین‌المللی رقابت می‌کنند 

جنتی در خصوص وظیفه سینماگران ایرانی در جهت  اشاعه فرهنگ و همچنین تصویر درست از ایران در دنیا گفت: البته در قبل هم فیلم دیدنی و جذاب‌های سینمایی ما که در جشنواره های پهناور و بزرگ بین‌الملل مثل کن یا اسکار شرکت می‌کردند آن فرهنگ و همچنین هنر ایرانی را دیدن کردن و نمایش می‌گذاشتند و همچنین تم فیلم دیدنی و جذاب‌های ایرانی هم عموماً تم ارزشی در جهت صلح، مسائل فرهنگی، تحکیم خانواده و همچنین مفاهیم بلند عرفانی بوده و همچنین امسال هم تجربه ای بود که بسیاری از سینماگران خارجی با فیلم دیدنی و جذاب‌ها و همچنین فرهنگ ایرانی و همچنین با شهروندان و مردم شهر ایران آشنا شدند.

او همچنین افزود: بسیاری از آن هم‌ها حتی با به‌کارگیری بعضی از کلمات و همچنین واژه های فارسی می‌خواستند احساسات خودشان را ابزار کنند و همچنین آن موضوع تجربه خیلی زیاد خوبی بود که باعث می‌می شود در سال شمسی‌های بعدی خیلی زیاد قوی‌تر آن تجربه را اجرا کنیم.

انتهای پیام/

http://www.yjc.ir/fa/news/5189793/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D9%86%E2%80%8C%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%87%D9%85-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%82%D9%84-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D9%BE%D9%84%D9%85%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D8%B3%D8%AA
تازه ترین و جدیدترین خبرهای فرهنگی و اجتماعی : قسمت و بخش بین‌الملل سال شمسی بعدی هم مستقل برگزار می می شود/ حضور سینماگران خارجی دیپلماسی فرهنگی ماست

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

4254164_881.jpg

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴ تیم نبض بازار باشگاه خبرنگاران، جهت سهولت دسترسی کاربران آگهی‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *