یکشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۶
خانه / اجتماعي / با" نخل طلایی" کن بیشتر آشنا شوید

با" نخل طلایی" کن بیشتر آشنا شوید

با" نخل طلایی" کن اکثرا و بیشتر آشنا شوید

با آغاز به کار شصت و همچنین هشتمین جشنواره بین المللی فیلم دیدنی و جذاب کن «نخل طلایی» نیز شصت سالگی خود را جشن می‌گیرد.

3183636 204 با" نخل طلایی" کن بیشتر آشنا شوید
به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار سینمای جهان باشگاه خبرنگاران: به دست آوردن «نخل طلایی» جهت فیلمسازان سراسر دنیا از آن هم جهت که سبب شناخته شدن فیلمشان در عرصه بین الملل می‌می شود،‌ خیلی زیاد ارزشمند می باشد. امسال و همچنین همزمان با شصت و همچنین هشتمین سال شمسی نمایش جشنواره کن، «نخل طلایی» نیز شصت سالگی خود را جشن می‌گیرد.

«نخل طلایی» در سال شمسی ۱۹۵۵ جهت نخستین بار به فیلم دیدنی و جذاب «مارتی» با نقش‌آفرینی ارنست بورگناین و همچنین به کارگردانی دلبرت من تعلق گرفت بعد از آن هم به تا حال «نخل طلایی» ۵۴ بار به فیلم دیدنی و جذاب‌های متنوع و گوناگون و مختلف اعطا شده که در آن میان ۵ سال شمسی دو فیلم دیدنی و جذاب به روش مشترک جایزه فوق را از آن هم خود نموده اند. تنها کارگردان زنی هم که توانسته تا به امروز آن افتخار را کسب کند جین کامپیون از کشور نیوزیلند جهت فیلم دیدنی و جذاب «پیانو» در سال شمسی ۱۹۹۳ بوده می باشد.

جشنواره فیلم دیدنی و جذاب کن که از سال شمسی ۱۹۴۶ شروع به فعالیت کرده در ابتدا تنها گواهینامه‌ای با عنوان «جایزه پهناور و بزرگ جشنواره کن» را به همراه اثری هنری متعلق به هنرمندان معاصر را به اشخاص منتخب اعطا می‌کرد.

ولی باید توجه داشت در سال شمسی ۱۹۵۴، مسئولان آن جشنواره از جواهرسازان خواستند تا جایزه‌ای طراحی کنند که به گونه‌ای با برگ درخت نخل ، نشان شهرستان کن، در ارتباط باشد و همچنین در نهایت طرح لوسین لازن از میان صدها طرح ارائه شده برگزیده شد.

بعد از تغییراتی، پایه سفالی «نخل طلایی» به شکل هرم شده و همچنین سپس به کریستال تغییر پیدا کرد.

از سال شمسی ۱۹۷۷ به تا حال «نخل طلایی» توسط شرکت سوئیسی جواهرسازی «چوپارد» طراحی می‌می شود طراحی می‌می شود و همچنین آن شرکت در قبال امتیاز انحصاری تولید آن هم هر ساله «نخل طلایی» ۲۰ هزار یورویی را به روش مجانی و رایگان جهت کن می‌سازد.

برگ «نخل طلایی» با ۱۹ شاخه دست ساز از ۱۱۸ گرم طلای ۱۸ عیار تشکیل می‌می شود که بر روی پایه الماس مانندی از کریستال آلمانی به وزن یک کیلوگرم قرار دارد. ۴۰ جواهر ساز و همچنین ۷ کارگر به مدت ۴۰ ساعت مشغول ساخت «نخل طلایی» بوده‌اند.

«نخل طلایی» غیره ای نیز دائما بدون درج تاریخ جهت جشنواره طراحی می‌می شود تا در صورت اعطای جایزه به دو فیلم دیدنی و جذاب به روش مشترک و همچنین یا بروز هر گونه حادثه‌ای، مشکلی به وجود نیاید. «نخل طلایی» تا دقایق آخر جشنواره در گاو صندوق نگهداری شده و همچنین در زمان اعطا تحت شرایط سری و همچنین امنیتی به محل جشنواره فرستاده می‌می شود.

از سال شمسی ۲۰۰۰ میلادی به بعد نخل‌های طلایی کوچکی نیز جهت بهترین بازیگران جدید زن و همچنین مرد جشنواره تهیه می‌می شود.

به تا حال تنها ۶ کارگردان توانسته‌اند «نخل طلایی» را دوبار به منزل و خانه ببرند: 

فرانسس فورد کاپولا در ۱۹۷۴ جهت «مکالمه» و همچنین در ۱۹۷۹ جهت «اینک آخر الزمان»

شوهی ایمامورا در ۱۹۸۳ «ترانه نارایاما» و همچنین در ۱۹۹۷ جهت «مارماهی»

بیل اگوست در ۱۹۸۸ جهت «پله فاتح» و همچنین در ۱۹۹۲ جهت «بهترین نیات»

امیر کاستاریکا در ۱۹۸۵ جهت «هنگام و زمانی که بابا رفته بود ماموریت» و همچنین در ۱۹۹۵ جهت «زیرزمین» 

ژان پیر و همچنین لوک داردن در ۱۹۹۹ جهت «رزتا» و همچنین در ۲۰۰۵ جهت «بچه»

میشل هانکه در ۲۰۰۹ جهت «روبان سفید» و همچنین در ۲۰۱۲ جهت «عشق»

انتهای پیام/

http://www.yjc.ir/fa/news/5202176/%D8%A8%D8%A7-%D9%86%D8%AE%D9%84-%D8%B7%D9%84%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%86-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7-%D8%B4%D9%88%DB%8C%D8%AF
جدید و تو و تازه ترین خبرهای جدید فرهنگی و اجتماعی : با" نخل طلایی" کن اکثرا و بیشتر آشنا شوید

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

4254164_881.jpg

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴ تیم نبض بازار باشگاه خبرنگاران، جهت سهولت دسترسی کاربران آگهی‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *