یکشنبه , تیر ۳۰ ۱۳۹۸
خانه / علمي پزشكي / با ایبوپروفن و ژلوفن خداحافظی کنید!

با ایبوپروفن و ژلوفن خداحافظی کنید!

با ایبوپروفن و همچنین ژلوفن خداحافظی کنید!

محققان بارها ثابت کرده‌اند دارونماهایی که تنها به جای داروهای واقعی به خورد اشخاص داده می‌شوند ولی باید توجه داشت تاثیر آنها را ندارند، گاهی به مقدار و اندازه داروهای حقیقی و همچنین حتی بیشتر از آن هم می‌توانند بر محو شدن درد تاثیر بگذارند.

از نظر آنها، تلقینی که بیمار به خودش می‌کند، می‌تواند یک داروی دروغین را هم موثر کند. گرچه تاثیر داروی ضدالتهابی ایبوپروفن  در کاهش درد ثابت شده و همچنین نمی‌توانیم او را دارونما تلقی کنیم، ولی باید توجه داشت پژوهشگرانی که تاثیر داروی طبیعی را بررسی می‌کنند، می‌گویند گاهی با مصرف خوراکی و همچنین موضعی برخی از این داروها می‌توانید خودتان را از خوردن مسکن‌هایی مثل ایبوپروفن  و همچنین ژلوفن بی‌نیاز کنید.

جینسینگ

درد‌های مفصلی و همچنین ناشی از آرتروز تو را کلافه کرده ‌می باشد؟ در این صورت می‌توانید سراغ داروهای طبیعی بروید که به مقدار و اندازه ایبوپروفن  در کم کردن درد تو تاثیرگذار خواهند بود. تو می‌توانید با مصرف گیاه جینسینگ، این دردها را کم کنید و همچنین با بهره بری و استفاده از خاصیت ضدالتهابی‌ و همچنین ضد دردش، هم استخوان‌های‌تان را آرام کنید و همچنین هم اثری که داروهای حاوی کورتون برای کم کردن التهاب بافت‌ها روی بدن‌تان می‌گذارند را ایجاد کنید.

کندر

جریان خون ضعیف هم می‌تواند یکی از دلایل درد کشیدن شمایی که با بیماری‌های التهابی دست و همچنین پنجه نرم می‌کنید، باشد و همچنین مصرف ایبوپروفن هم کمک چندانی به برطرف شدن این اختلال نمی‌کند. ولی باید توجه داشت در صورتی که مشکل تو از تنبلی جریان خون‌تان  ناشی شده، با مصرف کندر می‌توانید اختلال به وجود آمده را برطرف کنید. کندر که یکی از گیاه‌های بومی جنوب شرقی آسیا  می باشد، هم التهاب اندام‌هایی که باعث کلافه شدن‌تان از درد شده‌اند را کم می‌کند و همچنین هم با بهبود گردش خون در بدن‌تان، حال تو را بهتر می‌کند.

روغن ماهی

تاثیر روغن ماهی و همچنین دیگر خوراکی‌های حاوی اسید‌های چرب و همچنین امگا۳ در مبارزه با پوکی استخوان و همچنین ورم مفاصل بارها در بررسی‌های پژوهشگران ثابت شده می باشد. روغن ماهی که به صورت موضعی و همچنین خوراکی می‌تواند مصرف می شود، یک ضدالتهاب قوی می باشد که گاهی به‌عنوان جایگزینی مناسب برای ایبوپروفن معرفی می‌می شود. البته مزایا و خاصیت های این روغن محبوب به کم کردن التهاب و همچنین درد محدود نمی‌می شود و همچنین برخی بررسی‌ها از تاثیر آن هم در درمان یا تسکین  بعضی  بیماری‌های روانی خبر می‌دهند.

زردچوبه

تو هم شنیده‌اید درد ضرب‌دیدگی پا را می‌قدرت با ضماد کردن زردچوبه روی آن هم کم کرد؟ دلیل چنین اتفاقی وجود کورکومین در این ادویه می باشد. یکی از مفید‌ترین ترکیب‌های موجود در زردچوبه کورکومین می باشد که قبل از خاصیت ضد ویروسی‌اش، ضدالتهاب هم هست و همچنین می‌تواند دردهای ناشی از التهاب را به سادگی تسکین ‌دهد. زردچوبه همچنین و علاوه بر همه خاصیت‌هایی که گفتیم، یک ادویه ضدقارچ می باشد و همچنین مصرف آن هم در غذاهای متنوع و گوناگون و مختلف به‌خاطر خاصیت آنتی‌اکسیدانی‌اش می‌تواند تو را در برابر انواع سرطان‌ها بیمه کند.

پنجه گربه

روماتیسم مفصلی می‌تواند انجام کارهای ساده را هم برای مبتلایانش دشوار کند. ولی باید توجه داشت چاره آرام کردن دردهای روماتیسمی، مصرف ایبوپروفن نیست. تو با گیاه پنجه گربه که این روزها پایش به عطاری‌های ایران هم باز شده، می‌توانید التهاب مفاصل‌تان را کم کنید و همچنین کمتر به‌خاطر آرتریت روماتوئید و همچنین بیماری‌های ناشی از التهاب بافت‌ها درد بکشید. البته گرچه این گیاه جزء گیاهان بی‌خطر و همچنین غیرسمی طبقه‌بندی شده، ولی باید توجه داشت بهتر می باشد درصورتی‌که نیت و اراده مصرف آن هم را دارید، در مورد میزان مصرفش با متخصص طب سنتی مشورت کنید.

آلوئه‌ورا

چند سالی می باشد که آلوئه‌ورا به سبد غذایی برخی خانواده‌های ایرانی وارد شده و همچنین از خاصیتی که برای پوست و همچنین مو دارد گرفته تا تاثیرش بر کاهش قند خون و همچنین درمان مشکلات گوارشی، همه آن هم را به یک گیاه دارویی محبوب تبدیل کرده‌اند. به عقیده محققانی که گیاهان دارویی را بررسی می‌کنند، آلوئه‌ورا هم می‌تواند یک مسکن خوب برای کسانی که از دردهای ناشی از التهاب شکایت می‌کنند باشد.

زنجبیل

زنجبیل تنها در روزهایی که سرماخوردگی و همچنین درد گوش و همچنین گلو کلافه‌تان کرده به تو کمک نمی‌کند؛ آن گیاه ضددرد و همچنین ضدالتهاب سال شمسی‌هاست در کشور‌های آسیایی به‌عنوان دارویی برای آرام کردن نشانه ها و علائم PMS یا سندرم پیش از قاعدگی بهره بری و استفاده می‌می شود. کافی می باشد در روزهای قاعدگی‌تان ۴ وعده ۲۵۰ میلی‌گرمی از آن هم را مصرف کنید تا درد و همچنین سنگینی ناشی از pms کمتر آزارتان دهد.

روغن زیتون

شاید تاثیر بهره بری و استفاده از روغن زیتون به سرعت قرص ایبوپروفن خودش را نشان ندهد، ولی باید توجه داشت این داروی طبیعی هم از نظر متخصصانی که گیاهان دارویی را مطالعه می‌کنند، در تیم داروهای ضدالتهاب قرار دارد. بررسی‌ها حاکی از این می باشد که روغن زیتون هم یک ضدالتهاب قوی می باشد که می‌تواند جای ایبوپروفن را در منزل و خانه تو بگیرد.

ریحان

گیاه ریحان تنها یک چاشنی خوب برای غذاهایی که می‌پزید نیست. ریحان هم پیری زودرس را از تو دور می‌کند و همچنین هم به دردهای ناشی از تورم و همچنین مشکلات التهابی، مجالی برای آزار دادن‌تان نمی‌دهد. تاثیر درمانی گیاه بر مشکلات کبدی، مغزی و همچنین قلبی ثابت شده و همچنین به‌خاطر آنتی‌اکسیدان فراوانی که دارد، ضدپیری و همچنین ضدالتهاب هم هست.

آویشن درمانی کنید

گرچه مصرف روغن آویشن به صورت خوراکی می‌تواند خطرناک باشد، ولی باید توجه داشت محققان می‌گویند در صورتی که از آن هم به‌عنوان یک ضددرد موضعی بهره بری و استفاده می شود، می‌تواند از ایبوپروفن هم سریع‌تر درد را ساکت کند. به گفته‌ آنها، دردهای شکمی مانند اسهال، معده درد، آرتریت و همچنین حتی قولنج را می‌قدرت با کمک این روغن طبیعی تسکین داد و همچنین جذاب و جالب اینجاست که بررسی‌ها ثابت کرده این مسکن گیاهی در تسکین درد‌های قاعدگی از ایبوپروفن هم موثرتر می باشد.

به ایبوپروفن رو دست  بزنید

نهاد بهداشت جهانی، ایبوپروفن را در فهرست داروهای اساسی قرار داده که باید در هر مرکز درمانی موجود باشد. ایبوپروفن و همچنین داروهایی مثل ژلوفن که داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی خواهند بود، می‌توانند دردهای ناشی از آرتریت (التهاب مفصل)، قاعدگی دردناک، حملات نقرس و همچنین آسیب‌های حین ورزش را آرام کنند و همچنین با کم کردن التهاب بافت‌های بدن، به‌عنوان یکی از پرطرفدارترین مسکن‌های رایج شناخته می‌شوند. ولی باید توجه داشت به باور محققان، گاهی گیاهان دارویی می‌توانند از این قرص‌های تاییدشده هم در کاهش درد موثرتر باشند.

http://migna.ir/vdcb9zbf.rhb58piuur.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : با ایبوپروفن و همچنین ژلوفن خداحافظی کنید!

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *