چهارشنبه , دی ۲۷ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / باور غلط کم عارضه بودن استامینوفن

باور غلط کم عارضه بودن استامینوفن

باور غلط کم عارضه بودن استامینوفن

 

به به گفته ایسنا، سیدعلی وکیلی اظهار کرد: استامینوفن در موارد مصرف با مقادیر درمانی نیز ساخته یا ایجاد عارضه‌ ‌کرده و همچنین در صورت مصرف بیش از حد و همچنین بی‌رویه و همچنین خارج از کنترل، عوارض دارو به صورت‌ ‌بارز و همچنین برجسته ظهور می‌کند.

 

او همچنین خاطرنشان کرد: مصرف آن دارو بایستی و حتما با احتیاط و همچنین تنها و فقط در مواقع‌ ‌مستلزم و نیاز صورت گیرد و همچنین نباید مصرف استامینوفن بیش از ۱۰ روز ادامه یابد.

 

وکیلی با اشاره به آن که مصرف بیش از حد استامینوفن سبب تهوع، استفراغ، تعریق و همچنین خستگی می‌می شود افزود: استامینوفن نباید بیش از چهار گرم در ۲۴ ساعت مصرف می شود زیرا احتمال آسیب به کبد در آن مواقع وجود دارد.

 

به گفته او همچنین در صورتی‌ که‌ به‌ مصرف‌ بیش‌ از حد استامینوفن‌ شک‌ کردید، حتی‌ در صورت‌ عدم‌ وجود هرگونه‌ علامت‌ مسمومیت‌ از اورژانس‌ تقاضای‌ کمک‌ کنید زیرا که درمان‌ مسمومیت‌ بایستی و حتما هرچه‌ زودتر آغاز می شود و همچنین در صورتی‌ که‌ آن امر ظرف‌ ۲۴ ساعت‌ اول‌ آغاز نشود، ممکن‌ می باشد‌ نتوان‌ از آسیب‌ کبدی‌ یا‌ ‌مردن و مرگ‌ جلوگیری‌ کرد‌.

 

‌او همچنین گفتن کرد: استامینوفن در بالغین نباید بیش از ده روز و همچنین در کودکان بیش از پنج روز مصرف می شود و همچنین در صورتی که استامینوفن را جهت تب مصرف می‌کنید مصرف آن هم را بیش از سه روز ادامه ندهید.

 

وکیلی تاکید کرد: در صورتی که استامینوفن‌ را به‌ سبب‌ درد، تب‌ یا گلودرد مصرف‌ می‌کنید در صورت باقی ماندن نشانه ها و علائم یا بدتر شدن آن هم‌ها با پزشک تماس بگیرید و همچنین هیچ گاه از دو ترکیب حاوی استامینوفن به روش همزمان بهره بری و استفاده نکنید.

 

به گفته او همچنین، استامینوفن رایج‌ترین دارویی می باشد که در درمان تب و همچنین درد بکار می‌رود و همچنین در بسیاری از ترکیباتی که معمولا جهت رفع درد تجویز می‌می شود و همچنین یا در قرص‌های ضد سرماخوردگی وجود دارد در پس نتیجه آن می شود که مصرف همزمان آن داروها و همچنین استامینوفن ممکن می باشد دوز مصرفی آن هم را بالا برده و همچنین موجب بروز مسمومیت با استامینوفن می شود.

 

http://migna.ir/vdcefx8x.jh8zzi9bbj.html
بهترین خبرهای اسپورت و ورزشی : باور غلط کم عارضه بودن استامینوفن

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *