دوشنبه , تیر ۲۳ ۱۳۹۹
خانه / علمي پزشكي / اگر این نشانه‌ها را دارید، خودشیفته هستید

اگر این نشانه‌ها را دارید، خودشیفته هستید

در صورتی که آن نشانه‌ها را دارید، خودشیفته هستید

شاید تو نیز در زندگی خود با افرادی روبه‌رو شده باشید که مدام از خود صحبت می‌کنند و همچنین دغدغه آن هم‌ها ظاهر و همچنین بحث‌های مرتبط به خودشان می باشد. آن گونه اشخاص معمولا به فردی به جزء خود توجه چندانی نمی‌کنند و همچنین حس همدردی کمی نسبت به سایر اشخاص دارند.

در واقع خودشیفتگی نوعی اختلال روانی محسوب می‌می شود که می‌تواند روابط اشخاص، کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل، تحصیل، اوضاع اقتصادی و مالی و همچنین رویکرد فرهنگی و اجتماعی آن هم‌ها را تحت‌الشعاع قرار دهد.

خودشیفتگی یا نارسیستی به آن معنا می باشد که فرد بیش از حد خود را دوست داشته باشد و همچنین همین امر باعث می‌می شود تنها منافع خود را در نظر بگیرد و همچنین خودخواه می شود.

با افزایش مشارکت در دنیای مجازی و همچنین افزایش شبکه‌های فرهنگی و اجتماعی خودشیفتگی نیز میان اشخاص نسبت به قبل افزایش یافته می باشد. آن اشخاص مدام در جستجوی تصدیق حرف خود یا تشویق و همچنین تحسین اطرافیان خواهند بود و همچنین هیچ گونه انتقادی را راجع به خود نمی‌پذیرند و همچنین در مقابل آن هم جبهه می‌گیرند.

اشخاص نارسیست در شبکه‌های فرهنگی و اجتماعی مدام از خود تصاویر متنوع و گوناگون و مختلف در حالات متنوع و گوناگون و مختلف نشر یافته شده می‌کنند و همچنین در جستجوی اثبات و یا تایید اشخاص و همچنین ابراز علاقه آن هم‌ها نسبت به تصاویر خود خواهند بود. آن اشخاص در اکثرا و بیشتر مواقع صحبت یا مکامله اشخاص دیگر را قطع می‌کند و همچنین راجع به خود یا علاقه‌شان صحبت می‌کنند و همچنین به موضوعاتی که باب میلشان نیست یا راجع به آن هم‌ها نیست گوش نمی‌دهند و همچنین از آن طریق ممکن می باشد به اشخاص دیگر بی‌احترامی کنند. آن گونه اشخاص اکثرا و بیشتر وقت خود را صرف توجه به ظاهر و همچنین تجملات می‌کنند و همچنین دغدغه‌های مادی فراوانی دارند.

منبع: MedicalDaily

http://migna.ir/vdcgxq9w.ak93n4prra.html
بهترین خبرهای اسپورت و ورزشی : در صورتی که آن نشانه‌ها را دارید، خودشیفته هستید

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *