شنبه , مرداد ۲۷ ۱۳۹۷
خانه / علمي پزشكي / امیدواری برای درمان قطعی پارکینسون و اختلالات عصبی

امیدواری برای درمان قطعی پارکینسون و اختلالات عصبی

امیدواری برای درمان قطعی پارکینسون و همچنین اختلالات عصبی

دانشمندان علوم اعصاب سال شمسی ها می باشد که به دنبال پیدا کردن و یافتن راهی جهت قرار دادن الکترودها در نورون ها (رشته عصبی)  خواهند بود که با مغز انسان ارتباط برقرار کند. با بررسی کننده و پروهشگر شدن آن دستاورد، درمان پارکینسون و همچنین دیگر اختلالات سیستم عصبی رقم می خورد.

محققینی از ایتالیا و همچنین انگلیس در آن راستا گام خیلی زیاد بزرگی را برداشته اند که با بهره بری و استفاده از گرافن می قدرت میان الکترودها و همچنین رشته های عصبی در مغز سیگنال ساخته یا ایجاد کرد.

پیش از آن محققین توانسته بودند با بهره بری و استفاده از گرافن سیگنال هایی را با آن روش ساخته یا ایجاد کنند که خیلی زیاد ناچیز و همچنین تقریبا نا کارآمد بود.

در شیوه های قدیمی دانشمندان با قرار دادن گرافن شامل لایه ای از تنگستن و همچنین سیلیکن اقدام به بر قراری سیگنال میان رشته های عصبی و همچنین مغز می کردند که مواد موجود در گرافن باعث واکنش بدن به آن هم و همچنین مسدود شدن سیگنال ها می شد آن در حالی می باشد که در روش جدید، گرافن بدون هیچ مواد غیره ای مورد بهره بری و استفاده قرار می گیرد که فاقد مواد سمی و همچنین انعطاف پذیر می باشد. همچنین به سلول های بدن آسیبی وارد نمی کند.

ولی باید توجه داشت آن بار محققین موفق شدند که بطور مستقم میان گرافن و همچنین رشته های عصبی سیگنال برقرار کنند و همچنین بعد از آزمایش متوجه شدند که مزایا و خاصیت های سیگنالی رشته های عصبی به نحوی مطلوب کار می کردند.

در آزمایشات انجام شده با آن تکنیک بر روی موش ها، محققین متوجه شدند که الکترودهای گرافن به خوبی با رشته های عصبی ارتباط برقرار می کنند و همچنین پالس های الکتریکی را به خوبی انتقال می دهند و همچنین هیچ عارضه نامطلوبی بر روی بدن نمی گذارند.

همچنین زیست سازگاری گرافن امکان تولید میکرو الکترودهای گرافنی را فراهم می کند که می قدرت بدین وسیله عملکرد قسمت آسیب دیده مغز را کنترل و همچنین محاسبه و همچنین به درمان فلج و همچنین لمسی کمک کرد.

آن موضوع همچنین در ساخت دست و همچنین پای مصنوعی نیز کار برد دارد.  

پس نتیجه آن می شود که آن بررسی در روزنامه یا نشریه ACS Nano چاپ شده می باشد.

http://migna.ir/vdcjyoet.uqeixzsffu.html
بهترین خبرهای اسپورت و ورزشی : امیدواری برای درمان قطعی پارکینسون و همچنین اختلالات عصبی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *