یکشنبه , تیر ۲ ۱۳۹۸
خانه / علمي پزشكي / افزایش خطر کاهش حافظه در افراد پرخاشگر

افزایش خطر کاهش حافظه در افراد پرخاشگر

افزایش خطر کاهش حافظه در اشخاص پرخاشگر

در صورتی که می خواهید عقل سالم داشته باشید و همچنین در دوره پیری دچار فراموشی نشوید، آرام بوده و همچنین آرامش خود را حفظ کنید.

طبق مطالعه جدید آکادمی نورولوژی آمریکا، اشخاص بزرگسال جوانی که رفتار خصمانه داشته یا برخورد ضعیفی در مقابله با استرس دارند اکثرا و بیشتر در معرض تجربه معظلات و مسائل و مشکلات مرتبط به حافظه و همچنین فکر کردن و اندیشیدن در دهه های بعدی زندگی شان خواهند بود.

در آن مطالعه مشخص شد اشخاص شامل بالاترین سطح نگرش خصمانه و همچنین تجربه و مهارت بالا ضعیف مقابله با استرس در مقایسه با اشخاص شامل پایین ترین سطح آن ویژگی ها در تست های تجربه و مهارت بالا فکر کردن و اندیشیدن و همچنین حافظه که ۲۵ سال شمسی بعد از آنها به عمل آمد خیلی زیاد بدتر عمل کردند.
در آن مطالعه که شامل ۳۱۲۶ شرکت کننده با میانگین سنی ۲۵ سال شمسی بود، شرکت کنندگان بر اساس مقدار و اندازه و میزان نگرش خصمانه و همچنین تجربه و مهارت بالا رویارویی با استرس به چهار تیم تقسیم شدند.
از آن اشخاص سوالاتی مبنی بر ارزیابی شخصیت و همچنین نگرش شان، توانایی مقابله با استرس، توانایی های فکری و همچنین حافظه پرسیده شد.
توانایی های شناختی آنها بار دیگر زمانیکه میانگین سنی اشخاص ۵۰ سال شمسی بود مقدار و اندازه گیری شد.

نتایج نشان داد هنگام و زمانی که از اشخاص خواسته شد تا فهرستی از ۱۵ کلمه را به خاطر آورند، اشخاص شامل بیشترین نگرش خصمانه در دوره جوانی ۰.۱۶ کلمه کمتری نسبت به اشخاص شامل کمترین نگرش خصمانه به یاد آوردند.

http://migna.ir/vdcdof0s.yt09z6a22y.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای اسپورت و ورزشی : افزایش خطر کاهش حافظه در اشخاص پرخاشگر

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *