شنبه , آذر ۴ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / افزایش خطر اوتیسم با استفاده از روش‌های کمک باروری

افزایش خطر اوتیسم با استفاده از روش‌های کمک باروری

افزایش خطر اوتیسم با بهره بری و استفاده از روش‌های کمک باروری

به به گفته ایسنا، طی آن پژوهش محققان با بررسی کردن شش میلیون کودک متولد شده در کالیفرنیا طی سال شمسی‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۷ دریافتند که با در نظر گرفتن مؤلفه‌هایی نظیر سن و همچنین تحصیلات مادر، خطر تولد کودکان اوتیسمی از مادرانی که توسط “تکنولوژی کمک باروری”، آن هم‌ها را به دنیا آورده‌اند، تنها جهت مادران ۲۰ تا ۳۴ ساله وجود دارد. همچنین و علاوه بر آن، خطر ذکر شده جهت مادران کودکان تک قلو چندان چشمگیر به گفته نشده می باشد.

به گفته محققان، علت وجود خطر بالای اوتیسم ممکن می باشد عمدتاً به علت تعدد زایمان مادر و همچنین مخاطرات ناشی از بارداری و همچنین زایمان در بین کودکان متولد شده توسط ART باشد.
تکنولوژی کمک باروری شامل تکنیک‌های متفاوتی شامل تلقیح داخل رحمی، لقاح خارج رحمی، میکرواینجکشن یا تزریق اسپرم داخل تخمک می باشد.
اوتیسم نوعی اختلال رشدی از نوع روابط فرهنگی و اجتماعی می باشد که با رفتارهای ارتباطی، کلامی غیرطبیعی مشخص می‌می شود. نشانه ها و علائم آن اختلال تا پیش از سه سالگی بروز می‌کند و همچنین علت اصلی آن هم ناشناخته ‌می باشد. آن اختلال بر رشد طبیعی مغز در حیطه تعاملات فرهنگی و اجتماعی و همچنین تجربه و مهارت بالا‌های ارتباطی تأثیر می‌گذارد.
آن پژوهش در مجله Public Health نشر یافته شده شده می باشد.

http://migna.ir/vdciwwap.t1auq2bcct.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : افزایش خطر اوتیسم با بهره بری و استفاده از روش‌های کمک باروری

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *