شنبه , مرداد ۲۷ ۱۳۹۷
خانه / اجتماعي / افراد خجالتی زودتر فراموشی می‌گیرند

افراد خجالتی زودتر فراموشی می‌گیرند

اشخاص خجالتی زودتر فراموشی می‌گیرند

مطالعات حاکی از آن هم می باشد که افرادی که روابط فرهنگی و اجتماعی کمتری دارند و همچنین خجالتی یا کمرو خواهند بود، اکثرا و بیشتر امکان دارد که حافظه‌شان را زودتر از دست بدهند.

4245366 271 افراد خجالتی زودتر فراموشی می‌گیرند
به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار حوزه بهداشت و همچنین درمان  تیم علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوون، فرهنگی و اجتماعی بودن و همچنین شرکت کردن در بحث‌های متنوع و گوناگون و مختلف و همچنین تیم‌های فرهنگی و اجتماعی متغایر و متفاوت شامل شبکه‌های فرهنگی و اجتماعی سبب می‌می شود اشخاص اکثرا و بیشتر با هم در ارتباط باشند و همچنین اکثرا و بیشتر راجع به موضوعات متغایر و متفاوت تبادل نظر کنند و همچنین همین ارتباط و همچنین فرهنگی و اجتماعی بودن و همچنین فعال نگه داشتم مغز سبب می‌می شود که دیرتر به اختلالات شناختی در مغز شامل دمانس یا از دست دادن حافظه دچار شوند.

با افزایش سن به روش تدریجی اقتدار و قدرت حافظه و همچنین قسمت و بخش شناختی مغز کاهش می‌یابد و همچنین در صورتی که اشخاص اکثرا و بیشتر اوقات در تنهایی به سر برند موجب تسریع آن روند می‌شوند. البته آن مشکل قابل پیشگیری می باشد و همچنین محققان بر آن باورند که برنامه جذاب و جالب و خوب غذایی خاص همچون افزایش مصرف ویتامین D و همچنین یا نوشیدن متعادل قهوه به روش منظم می‌تواند از بیماری آلزایمر و همچنین از دست دادن حافطه پیشگیری کند یا سبب تعویق آن هم می شود.

تحقیقی جدید نشان داده می باشد که همچنین و علاوه بر عوامل متنوع و گوناگون و مختلف، فعال کردن و همچنین فعال نگه داشتن قسمت شناختی مغز نیز تاثیری مشابه همچون عوامل بالا دارد. در آن مطالعه کار کشیدن از مغز و همچنین بهره بری و استفاده کردن از آن هم را یکی از عوامل پیشگیری‌کننده از اختلالات شناختی همچون آلزایمر در نظر می‌گیرد.

همچنین و علاوه بر آن، نتایج آن مطالعه نشان داد اشخاص بزرگسالی که در هفته دست کم یکبار از رایانه بهره بری و استفاده می‌کنند و همچنین یا عضو تیم‌های تبادل نظر خواهند بود ۴۲ قسمت و بخش کمتر امکان دارد که به فراموشی مبتلا شوند.

 هنگام انجام آن فعالیت‌ها، فعالیت مغز افزایش می‌یابد و همچنین سبب می‌می شود با افزایش سن فرد دیرتر به اختلالات شناختی مبتلا می شود.

منبع: MedicalDaily

انتهای پیام/

http://www.yjc.ir/fa/news/5529001/%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AF-%D8%AE%D8%AC%D8%A7%D9%84%D8%AA%DB%8C-%D8%B2%D9%88%D8%AF%D8%AA%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B4%DB%8C-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%AF
جدید و تو و تازه ترین خبرهای فرهنگی و اجتماعی : اشخاص خجالتی زودتر فراموشی می‌گیرند

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

4254164_881.jpg

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴ تیم نبض بازار باشگاه خبرنگاران، جهت سهولت دسترسی کاربران آگهی‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *