سه شنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۸
خانه / سياسي / اصولگرایان،احمدی نژاد را قبول ندارند،چه با مشایی چه بی مشایی

اصولگرایان،احمدی نژاد را قبول ندارند،چه با مشایی چه بی مشایی

اصولگرایان،احمدی نژاد را قبول ندارند،چه با مشایی چه بی مشایی

9309 10t1809 اصولگرایان،احمدی نژاد را قبول ندارند،چه با مشایی چه بی مشایی

آقای نوباوه! بازگشت آقای احمدی نژاد به عرصه سیاست را تا چه حد محتمل می دانید؟
بازگشت آقای احمدی نژاد به سیاست منتفی است. به همین دلیل من روی این قضیه اصلا فکر نمی کنم.
 
–    یعنی هم در انتخابات مجلس و هم در انتخابات ریاست جمهوری؟
ممکن است برای مجلس فعالیت هایی داشته باشند اما برای ریاست جمهوری قطعا نمی تواند حضور یابد. چراکه ما رفتار ایشان با رهبر انقلاب، مسائل اجتماعی، حجاب، مفاسد اقتصادی و … دیدیم. چطور می توان دوباره به ایشان اعتماد کرد. نمونه بارز آن هم معاون اول دولت ایشان بود. یعنی مجموعه فسادها و افراد مسئله دار را همه می دانستند جز آقای احمدی نژاد. من به عنوان نماینده مردم معتقدم ایشان برای بازگشت به قدرت دارای شرایط لازم نیست.
 
–    این روزها اما شاهد فعالیت های احمدی نژاد و یارانش برای انتخابات سال آینده بدون حضور اسفندیار رحیم مشایی هستیم. به نظر شما مشایی و احمدی نژاد از یکدیگر جدا شده اند؟
به نظر من رحیم مشایی یک شخصیت سیاسی یا فرهنگی مهمی در جامعه ما نبود که بخواهد مولفه ای متغیر و اثر گذار باشد و با رفتن ایشان از کنار احمدی نژاد بخواهد اتفاقی در کشور رخ دهد. بلکه این جایگاه رحیم مشایی در دولت قبل بود که اهمیت داشت و شخص او را نیز مهم جلوه می داد. بنابراین با کنار رفتن مشایی از سیاست هیچ نگاه تازه ای در خصوص احمدی نژاد ایجاد شود.
 
–    آیا مشایی مسبب جدایی احمدی نژاد از اصولگرایان بود؟
آقای احمدی نژاد کارهای مثبت زیادی کرد و در عین حال اشکالات زیادی نیز در کار خود داشت. اگر قرار باشد اصولگرایی یک تعریف منطقی داشته باشد، باید به شبهات و سوالات اساسی پاسخ داده شود. نه تنها در خصوص احمدی نژاد بلکه درباره هر فرد دیگری، باید به شبهات پاسخ داده شود. من به عنوان فردی که در جریان اصولگرایی قرار دارم معتقدم آزموده را آزمودن خطاست. فردی که در گذشته امتحانش را پس داده، خطاهایش مشخص شده و ما نتوانستیم رفتارش را تحمل کنیم، نباید دوباره بر اساس شرایط جدید مورد بازنگری قرار داده شود.
 
–    ارزیابی شما نسبت به اظهاراتی که مشایی درباره کناره گیری از همراهی با احمدی نژاد داشته، چیست؟
به نظر من کناره گیری مشایی هیچ تغییری در نگاه جریان اصولگرا به احمدی نژاد ایجاد نخواهد کرد.
 
–    احتمال بازگشت اصولگرایان به خصوص جبهه پایداری به آقای احمدی نژاد وجود دارد؟
این مسئله ای است که من به طور حتم نمی توانم از آن سخن بگویم اما نظر شخصی من این است که شعار جبهه پایداری نوگرایی در چارچوب منافع نظام و اصل ولایت بود. وقتی قرار است شعار، نوگرایی باشد ما چرا نباید دنبال آدم های جدید برویم و به جای آن یک حادثه شبهه دار را دوباره زنده کنیم. بنابراین اعتقاد خود من نوگرایی است.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام عارف و سکوت‌ لاریجانی!

به گزارش نامه‌نیوزو روز قدیم محمدرضا عارف منتخب اول مردم تهران در مجلس دهم که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *