دوشنبه , تیر ۲۳ ۱۳۹۹
خانه / علمي پزشكي / استــــرس در کمین کودکان

استــــرس در کمین کودکان

استــــرس در کمین کودکان

دائما هم مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری نیست استرس، با کار و همچنین مسؤولیت‌های خانوادگی ارتباط داشته باشد. در زندگی سریع و همچنین پرگیر و همچنین دار امروزی، حتی بچه‌ها هم با استرس دست و همچنین پنجه نرم می‌کنند.مسایلی مثل گرفتن نمرات خوب، رقابت میان خواهر و همچنین برادرها، فشار همسالان، برآورده کردن انتظارات والدین و همچنین معلمان و همچنین تطابق آن هم‌ها با آرزوهای خودشان بخشی از موضوعات استرس زا جهت بچه‌ها خواهند بود. ولی باید توجه داشت شیوه‌هایی هم وجوددارند که والدین می‌توانند با بهره بری و استفاده از آن هم‌ها سطح اضطراب بچه‌ها را کاهش دهند و همچنین به آن هم‌ها در کنترل استرس کمک کنند. شیوه‌های زیر می‌توانند ذهن را از اضطراب رها بسازند، به بچه‌ها آرامش ببخشند، حس مثبتی در آن هم‌ها ساخته یا ایجاد کنند و همچنین اعتماد به نفس‌شان را افزایش دهند.

تنفس عمیق

تنفس عمیق، با کند کردن تنفس، کاهش ضربان قلب و همچنین تنظیم فشار خون، آرامش را جهت بچه‌ها به همراه خواهدداشت. به بچه‌ها یاد بدهید نفس عمیقی بکشند، آن هم را جهت چند ثانیه نگه دارند و همچنین سپس رها کنند. جهت آن کار، فرد بایستی و حتما در حالت راحتی مثل نشسته یا درازکش قرار داشته باشد. تمرین منظم تنفس عمیق، تاثیرات ماندگاری روی سلامت کلی بچه‌ها خواهدداشت.

ورزش

تمرینات اسپورت و ورزشی مرتب، قابلیت مقابله با استرس را در کودکان افزایش خواهدداد. ثابت شده می باشد که ورزش با تولید مولکول‌های شادی و همچنین ساخته یا ایجاد تغییرات هورمونی خاص، به ساخته یا ایجاد شادی و همچنین آرامش در بچه‌ها کمک می‌کند. سعی کنید عادت به ورزش کردن را در بچه‌ها ساخته یا ایجاد کنید. به عنوان یک تمرین اسپورت و ورزشی جهت آرامش ذهن و همچنین بدن، از کودک بخواهید دراز بکشد و همچنین از انگشتان پا گرفته تا قسمت‌های بالای بدن، ماهیچه‌ها را شل کند.

تعمق

تعمق بهترین راه جهت آرام شدن ذهن می باشد. آن کار به صورت فردی انجام می‌می شود، بنابراین بایستی و حتما نحوه انجام آن هم را به کودک آموخت. یک شیوه ساده تر تعمق، تعمق تنفسی می باشد. جهت آن کار، فرد بایستی و حتما روی تنفس خود تمرکز کند و همچنین ذهن را از عوامل منحرف کننده بیرونی و همچنین انظار و افکار منفی دور نگه دارد. می‌توانید به کودک یاد بدهید که در آن حالت، انظار و افکار مثبت را به ذهن خود منتقل کند. آن کار، همچنین و علاوه بر آرامش بخشیدن به ذهن، حس اعتماد به نفس و همچنین احساس مثبت بودن را در او افزایش خواهد داد.

خندیدن

نقل شده می باشد: جذاب و جالب و خنده بهترین درمان می باشد. واقعاً همینطور می باشد. جذاب و جالب و خنده باعث می‌می شود نگرانی‌ها را فراموش و همچنین احساس آرامش کنید. راهی جهت خنداندن بچه‌ها بیابید. کتاب‌ها، فیلم دیدنی و جذاب‌ها یا گذراندن زمانی با دوستان، می‌توانند وسیله‌ای جهت آن کار باشند. حس مثبتی که خندیدن ساخته یا ایجاد می‌کند، آن هم را به یکی از بهترین شیوه‌های آرامش بخشی به کودکان و همچنین بزرگسالان تغییر پیدا کردن کرده می باشد.

انقباض ماهیچه انگشتان پا

شاید انجام آن کار جهت بچه‌ها مشکل به نظر برسد، ولی باید توجه داشت در صورتی که آن تمرین را با بچه‌ها انجام بدهید، آن هم را شیوه خوبی جهت آرامش بخشیدن به آن هم‌ها خواهید یافت. در عین حال که خودتان هم آن کار را انجام می‌دهید، از کودک بخواهید به پشت درازکشیده، ماهیچه انگشتان پا را به سمت بدن بکشد و همچنین تا ده شماره آن هم‌ها را در آن حالت نگه دارد. چهار تا پنج بار آن تمرین را با کودک‌تان انجام بدهید.

تجسم

کارشناسان می‌گویند تجسم چیزهایی که دوست دارید، می‌تواند به تو احساس آرامش بدهد. به کودک اجازه بدهید رخ دادن اتفاقات خوب جهت خودش را تصور کرده و همچنین یا هرچیزی را که برایش لذت قسمت و بخش می باشد مجسم کند. آن تصور جهت یک کودک می‌تواند تصوری از یک مسافرت باشد و همچنین جهت غیره ای تصور موفقیت‌های بعدی. از او بخواهید تصور کند رویاهایش به واقعیت پیوسته اند. آن کار بایستی و حتما با چشمان بسته انجام می شود. تصور یک تصویر مثبت به فرد آرامش می‌دهد.

درونگرایی

ممکن می باشد آن تکنیک، مشکل به نظر برسد ولی باید توجه داشت در صورتی که با آموزش درست انجام می شود، بچه‌ها خیلی خوب آن هم را انجام خواهندداد. درونگرایی راه خیلی زیاد خوبی جهت رهایی از استرس می باشد. به بچه‌ها بیاموزید که با پرداختن به خودشان و همچنین موقعیتی که در آن هم خواهند بود، می‌توانند ریشه استرس خود را بیابند، خود را بهتر بشناسند و همچنین به شکل مؤثرتری با استرس مقابله کنند. به کودک تان کمک کنید آن شیوه را بیاموزد. آن کار او را قوی تر و همچنین در مقابله با تنش‌ها تواناتر خواهد ساخت.

http://migna.ir/vdcdsz0s.yt09x6a22y.html
جدید و تو و تازه ترین خبرهای اسپورت و ورزشی : استــــرس در کمین کودکان

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *