دوشنبه , آذر ۲۰ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / استرس معده را عصبی می‌کند

استرس معده را عصبی می‌کند

استرس معده را عصبی می‌کند

دکتر علیرضا خلیلیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: استرس مهم‌ترین عامل تحریک و همچنین ترشح هورمون‌هایی می باشد که موجب التهاب معده و همچنین در پس نتیجه آن می شود که ورم معده می‌می شود.

او همچنین تصریح کرد: احساس پری، درد، نفخ معده، سیری زودرس و همچنین حتی گاهی احساس گرسنگی بیش از حد از نشانه ها و علائم آن بیماری محسوب می‌می شود.

خلیلیان افزود: گلوبوس یک احساس می باشد که فرد به صورت اشتباه تصور می‌کند که یک لقمه در گلویش گیر کرده و همچنین هرچه قورت می‌دهد هم از بین نمی‌رود، ولی باید توجه داشت آن احساس بر اثر برگشت اسید به داخل حنجره به وجود می‌آید.

آن فوق تخصص گوارش تصریح کرد: آن بیماری در همه سنین رخ می‌دهد، ولی باید توجه داشت شیوع آن هم در کودکان کمتر بوده و همچنین در بزرگسالان نیز شیوع آن هم در سنین میانسالی می باشد. زنان به علت زودرنج بودن‌شان اکثرا و بیشتر در معرض تحریک عصب معده قرار دارند.

او همچنین گفت: جهت درمان و همچنین تخفیف در نشانه ها و علائم آن بیماری، در مرحله اول بایستی و حتما از استرس و همچنین تشویش دوری کرد؛ چراکه یکی از فاکتورهای مهم ساخته یا ایجاد بیماری استرس می باشد. همچنین آن بیماری دوره درمانی مشخصی ندارد. یکی از شایع‌ترین داروهایی که جهت درمان تجویز می‌می شود قرص کلردیازپوکساید به همراه داروهای ضداسید می باشد.

خلیلیان اظهار کرد: اشخاص در صورت عدم درمان آن بیماری و همچنین قرار گرفتن در محیط پر استرس دچار معظلات و مسائل و مشکلات روده پهناور و بزرگ می‌شوند که در زنان با یبوست و همچنین در مردان با اسهال همراه می باشد.

آن فوق تخصص گوارش در پایان توصیه کرد: بیماران از خوردن غذاهای محرک، تند، ترش، شور و همچنین غذاهایی که سرعت تخلیه معده را کم می‌کند خودداری کرده و همچنین به جای آن هم از مرباجات که سبب سرعت تخلیه معده می‌می شود، بهره بری و استفاده کنند.

http://migna.ir/vdchmznx.23nz6dftt2.html
بهترین خبرهای اسپورت و ورزشی : استرس معده را عصبی می‌کند

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *