یکشنبه , آبان ۲۶ ۱۳۹۸
خانه / اجتماعي / استرس فرزندان در هورمون‌های پدر نهفته است

استرس فرزندان در هورمون‌های پدر نهفته است

استرس فرزندان در هورمون‌های پدر نهفته می باشد

مطالعاتی که بر روی موش‌ها انجام شد نشان داد که اختلالات عصبی شامل استرس می‌تواند از پدران به پسران جوان منتقل می شود.

4230578 746 استرس فرزندان در هورمون‌های پدر نهفته است
به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار حوزه بهداشت و همچنین درمان  تیم علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوون؛ طی مطالعاتی که در آزمایشگاه بر روی موش‌های مذکر و همچنین مونث انجام شد نشان داد که موش‌های نری که از استرس‌های شدید و همچنین مزمن رنج می‌برند، آن استرس را می‌توانند به پسران جوان خود منتقل کنند و همچنین سلامتی آن هم‌ها را تحت تاثیر قرار دهند. نتایج آن مطالعه نشان داد که استرس پدران می‌تواند به راحتی سلامتی پسران جوان آنها را در طول زندگی تحت تاثیر قرار دهد.

طی آن مطالعه نشان داده شد، هنگامی که موش‌های نر در معرض استرس و همچنین فشار روحی شدید قرار می‌گرفتند، قند خونشان افزایش می‌یافت و همچنین افزایش قند خون جفت‌های نر آن هم‌ها را تحت‌الشعاع قرار می‌داد. در واقع، استرس می‌تواند برچسب‌های شیمیایی DNA را در جفت‌های نر مردان تغییر دهد و همچنین در پس نتیجه آن می شود که بر جفت‌های نر فرزندان آن هم‌ها تاثیر بگذارد. آن در حالی می باشد که جنین مونث جفت نری ندارد که افزایش قند خون بتواند بر آن هم تاثیر بگذارد.

مردهایی که استرس بیشتری دارند نسبت به سایر مردها پروتئین‌هایی با قند خون بیشتری در کبد خود تولید می‌کنند که می‌تواند بر جفت‌های نر آن هم‌ها تاثیر بگذارد. پدرانی که قبل از اقدام به بارداری هر روز خدا دوز مشخصی از داروهای ضد استرس بهره بری و استفاده می‌کنند سبب می‌می شود که افزایش قند خونشان تا حدودی کنترل می شود و همچنین بر جفت‌های نر آن هم‌ها تاثیر منفی نگذارد.

مطالعات غیره ای که در باره انتقال بعضی از مشخصه‌های ژنتیکی از پدران به پسران جوان انجام شد؛ نشان داد که همچنین و علاوه بر استرس، پدرانی که سیگار می‌کشند یا در معرض مواد سمی قرار می‌گیرند با آن اقدام به‌ راحتی سلامتی پسران جوان خود را تحت تاثیر قرار می‌دهند. به آن علت توصیه شده قبل از اقدام به بارداری جهت بررسی کردن معظلات و مسائل و مشکلات و همچنین اختلالاتی از آن دست با پزشک متخصص مشورت می شود تا هرچه سریع‌تر درمان می شود و همچنین فرزندان آن هم‌ها را تجت تاثیر قرار ندهد.

منبع: ScienceNews

انتهای پیام/

http://www.yjc.ir/fa/news/5524858/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%B3-%D9%81%D8%B1%D8%B2%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%88%D8%B1%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA
تازه ترین و جدیدترین خبرهای فرهنگی و اجتماعی : استرس فرزندان در هورمون‌های پدر نهفته می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

4254164_881.jpg

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴ تیم نبض بازار باشگاه خبرنگاران، جهت سهولت دسترسی کاربران آگهی‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *