شنبه , آذر ۴ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / استرس را با مصرف کربوهیدرات‌ها مهار کنید!

استرس را با مصرف کربوهیدرات‌ها مهار کنید!

استرس را با مصرف کربوهیدرات‌ها مهار کنید!

%name استرس را با مصرف کربوهیدرات‌ها مهار کنید!مریم میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا تهران، با اشاره به آنکه کربوهیدرات‌ها باعث می‌شوند سروتونین بیشتری در مغز ترشح می شود، گفت: هر قدر بدن تو آهسته‌تر کربوهیدرات‌ها را جذب کند، ترشح سروتونین دوام بیشتری دارد.

او همچنین گفت: هنگامی که دچار استرس می‌شوید یا مضطرب و همچنین کلافه هستید، به جای خوردن موادی زیرا و به درستی که شیرینی و همچنین شکلات‌های خیلی زیاد شیرین یا بستنی که حاوی قندهای ساده خواهند بود، موادی زیرا و به درستی که نان جوی دوسر بخورید.

میرزایی یادآور شد: قندهای ساده، شیرینی یا شکلات شیرین باعث می‌شوند قندخون یکباره افزایش یابد و همچنین خیلی سریع احساس کنید سرحال شده‌اید، ولی باید توجه داشت بعد قند خون‌تان به آن هم سرعتی که بالا رفته، پایین می‌آید و همچنین دوباره مستلزم و نیاز به خوردن آن مواد را احساس می کنید.

او همچنین افزود: نان جوی دوسر حاوی کربوهیدرات‌های پیچیده می باشد که به تدریج هضم شده و همچنین کم‌ کم قندخون را بالا می‌برد و همچنین به آن هم نسبت هم در یک جریان آرام و همچنین مداوم باعث ترشح سروتونین می‌شوند. به آن ترتیب مدت طولانی‌تری سرحال هستید.
آن کارشناس ارشد تغذیه در پایان یادآور شد: “نان جوی دوسر” حاوی فیبر بسیاری می باشد که به تدریج در معده هضم می‌می شود و همچنین اجازه نمی‌دهد زود گرسنه شوید.

http://migna.ir/vdcceeq1.2bqx48laa2.html
بهترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : استرس را با مصرف کربوهیدرات‌ها مهار کنید!

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *