سه شنبه , تیر ۲۵ ۱۳۹۸
خانه / علمي پزشكي / استرس به کدام عضو بدن بیشتر آسیب می زند؟

استرس به کدام عضو بدن بیشتر آسیب می زند؟

استرس به کدام عضو بدن اکثرا و بیشتر آسیب می زند؟

با وجود آنکه استرس به مقدار و اندازه و میزان کم آن هم خوب می باشد و همچنین باعث می می شود بدن ما از شرایط خطرناک دور بماند، ولی باید توجه داشت استرس بیش از مقدار و اندازه باعث بروز معظلات و مسائل و مشکلات جسمی و همچنین روحی شدید می می شود.

در آن مطلب به تو خواهیم گفت زمانی که موقع استرس و همچنین تنش های روحی، ناخن ها یا لثه هایتان را می جویید و همچنین آرامش درونی تان از بین می رود، چه بلایی بر سر ارگان های بدن می آید و همچنین چه اعضایی بیشترین آسیب را تحمل می کنند.

استرس ارمغان زندگی مدرن
مدرنتیه به نیت آسان کردن زندگی بشری ظهور یافت. البته به هدف خود نیز رسید، ولی باید توجه داشت در عوض باری بر دوش آدمی نهاد به نام استرس!

هر چه زندگی مدرن در سایه ی مدرنیته شتاب بیشتری می گیرد، استرس ها و همچنین تنش های روحی نیز افزایش می یابد، تا جایی که گاهی کنترل آن تنش ها جهت انسان غیرممکن می می شود.

پیشامد جدید ی نگران کننده آن می باشد که اکثر افرادی که از استرس زیاد رنج می برند توجهی به آن اوضاع ندارند و همچنین در نهایت سلامتی شان را با عواقب جدی روبه رو می سازند.

نتایج پژوهشی که در انجمن روانشناسی آمریکا APA انجام شده می باشد نشان می دهد ۴۰ قسمت و بخش اشخاص بزرگسالی که از استرس رنج می برند، دچار معظلات و مسائل و مشکلات و همچنین اختلالات خواب خواهند بود. حتما خودتان از عواقب جدی کم خوابی مطلع هستید.

همچنین و علاوه بر آن استرس اندام هایی را تهدید می کند که ضعف آنها کیفیت زندگی فرد را پایین می آورد. در واقع استرس از پوستتان گرفته تا ریه ها، قلب و همچنین روده هایتان را درگیر می کند.

استرس دشمن پوست
حتما خودتان تا کنون متوجه شده اید، زمانی که دچار استرس و همچنین تنش می شوید، پوستتان کدر شده و همچنین طراوت خود را از دست می دهد.

فشارهای روحی و همچنین استرس شرایطی را فراهم می سازد که بدن در معرض واکنش های التهابی قرار بگیرد. آن پیشامد جدید نیز باعث مسدود شدن منافذ پوستی می می شود.

در آن صورت نیز پوست قرمز شده و همچنین محل تجمل سبوم و همچنین چرک می می شود. به روش خلاصه، استرس سلامت پوست را به خطر انداخته و همچنین یکی از عوامل اصلی بروز آکنه محسوب می می شود.
تجمع هورمون های استرس در بدن باعث تخریب سلول های کبدی می می شود. در پس نتیجه آن می شود که کبد ضعیف شده و همچنین در معرض بیماری قرار می گیرد

استرس دشمن ریه ها
ریه ها جزو ارگان های حیاتی و همچنین البته حساس خواهند بود. نتایج پژوهشی که در دانشگاه سائوپولو انجام شده می باشد نشان می دهد که بین استرس و همچنین بیماری آسم ارتباط وجود دارد.

ریه ها زمانی مریض می شوند که عملکرد آنها تحت تاثیر استرس و همچنین تنش های روحی دچار اختلال می شود و همچنین نتوانند به روش موثر در برابر عوامل خارجی عکس العمل نشان دهند.

احتمالا جهت خودتان نیز پیش آمده می باشد زمانی که دچار استرس می شوید نمی توانید به درستی نفس بکشید.

در صورتی که بدن تان در معرض استرس مزمن و همچنین طولانی مدت باشد، ریه ها آسیب بیشتری می بینند.

استرس دشمن قلب
قرار گرفتن طولانی مدت و همچنین دائمی با تنش و همچنین فشارهای روحی باعث می می شود که استرس زیاد شده و همچنین مقدار و اندازه و میزان کلسترول، فشار خون و همچنین همچنین تری گلیسیرید خون افزایش پیدا کند.

مهندسین و متخصصین آمریکایی بر آن عقیده خواهند بود افرادی که تحت استرس طولانی مدت و همچنین مزمن خواهند بود، با اختلال در ضربان قلب مواجه می شوند.

در پس نتیجه آن می شود که در صورتی که می خواهید قلبی آرام داشته باشید، استرس هایتان را کنترل کنید.

استرس دشمن چشم ها
نتایج پژوهش های محققان اروپایی نشان می دهد که فشار روحی و همچنین جسمی زیاد می تواند باعث بروز لرزش و همچنین ارتعاشاتی در ناحیه چشم ها می می شود. آن پیشامد جدید نیز باعث بروز تحریکاتی در عضلات کوچکی می می شود که وظیفه ی بالا بردن پلک ها را دارند.
همچنین و علاوه بر آن، استرس باعث بروز التهاب چشم و همچنین تاری دید می می شود.

استرس دشمن کبد
تجمع هورمون های استرس در بدن باعث تخریب سلول های کبدی می می شود. در پس نتیجه آن می شود که کبد ضعیف شده و همچنین در معرض بیماری قرار می گیرد.

استرس دشمن مغز
استرس و همچنین فشارهای روحی باعث افزایش مقدار و اندازه و میزان هورمونی به نام کورتیزول می می شود. آن هورمون را هورمون استرس می نامند.

مقدار و اندازه و میزان بالای کورتیزول روی لب فرونتال مغز تاثیر منفی می گذارد. بایستی و حتما بدانید که آن منطقه از مغز مسئول اراده و تصمیم راسخ گیری، انظار و افکار خلاقانه، حل پیشامد جدید، حافظه و همچنین غیره می باشد.
ارتباط تان را با خداوند تبارک و تعالی اکثرا و بیشتر کنید و همچنین با خواندن نماز، قرآن و همچنین دعا به خودتان آرامش دهید

استرس دشمن کلیه ها
مقدار و اندازه و میزان بالای کورتیزول باعث می می شود که بعضی ارگان ها تحت تاثیر دفع فسفات از طریق کلیه ها قرار بگیرند.

آن پیشامد جدید نیز باعث حساسیت و همچنین آسیب پذیری عضلانی و همچنین تخریب بافت استخوانی مانند راشیتیسم می شود.

استرس دشمن روده ها
سلامت روده ها تاثیر بسیاری روی سلامت عمومی بدن دارد. به همین دلیل بایستی و حتما مراقب سلامتی روده ها و همچنین دستگاه گوارش بود.
زمانیکه استرس بالا می رود، معظلات و مسائل و مشکلات روده ای نیز بروز می کند و همچنین علائمی مانند گاز معده، دل درد و همچنین التهاب افزایش پیدا می کند.

راه های مقابله با استرس
جهت مقابله با استرس در گام اول بایستی و حتما به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن تغییر سبک زندگی خود باشید.

در صورتی که تو هم جزو میلیون ها انسان روی کره ی زمین هستید که مدام نگران برنامه جذاب و جالب و خوب های کاری و همچنین زندگی خود هستید، بهتر می باشد از روش های آرامبخش بهره بری و استفاده کنید.

فعالیت هایی مانند یوگا را دریابید.

هر روز ورزش کنید. پیاده روی هر روز خدا در هوای آزاد داشته باشید.

در محل کارتان حتما ساعاتی را جهت استراحت، کشش عضلات و همچنین هواخوری اختصاص دهید.

زمانی که خسته می شوید دست از کار بکشید.

از اشخاص منفی باف و همچنین بدبین دوری کنید.

به تغذیه تان اهمیت ویژه ای بدهید و همچنین مصرف آب را اکثرا و بیشتر کنید.

عادت های بدی مانند مصرف دخانیات یا الکل را ترک کنید.

مهم تر از همه آنکه ارتباط تان را با خداوند تبارک و تعالی اکثرا و بیشتر کنید و همچنین با خواندن نماز، قرآن و همچنین دعا به خودتان آرامش دهید.

امیدوار باشید و همچنین آرامش تان را حفظ کنید.

http://migna.ir/vdchxqnx.23nixdftt2.html
بهترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : استرس به کدام عضو بدن اکثرا و بیشتر آسیب می زند؟

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *