جمعه , دی ۲۹ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / استامینوفن عامل مهمی در آسیب کبد است

استامینوفن عامل مهمی در آسیب کبد است

استامینوفن عامل مهمی در آسیب کبد می باشد

3090362 123 استامینوفن عامل مهمی در آسیب کبد استسیامک عبدالله نژاد استادیار دانشگاه علوم علم پزشکی جدید تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: بسیاری از داروها نظیر استامینوفن‌ها و همچنین سایر داروهای ضد درد، عوارض مختلفی بر روی اندام‌های بدن دارند که شامل آن عوارض که خیلی زیاد مهم نیز می باشد، عوارض کلیوی می باشد.

او همچنین با اشاره به آنکه استامینوفن بر روی کبد نیز اثر می‌گذارد، تصریح کرد: پژوهش‌ها نشان می‌دهند که مصرف بالای استامینوفن، عامل مهمی در بروز آسیب‌های کبد می باشد و همچنین می‌تواند بر روی عملکرد مغزی و همچنین عصبی نیز عوارض بسیاری برجای گذارد.

عبدالله نژاد با گفتن آنکه مقادیر بالای ۴ گرم در روز استامینوفن به ویژه در کودکان می‌تواند موجب مسمومیت می شود، گفت: مهمترین نشانه ها و علائم مسمومیت ناشی از استامینوفن شامل تهوع، استفراغ، یرقان و همچنین در موارد شدید سیروز کبدی و همچنین حتی آسیب‌های مغزی می باشد.
او همچنین یادآور شد: نشانه ها و علائم مسمومیت ناشی از مصرف بالای استامینوفن ممکن می باشد چند ساعت تا چند روز بعد از مصرف دارو بروز کند که طول کشیدن نشانه ها و علائم، با توجه به مقدار و اندازه و میزان مصرف و همچنین شرایط بدنی فرد متغایر و متفاوت می باشد.

http://migna.ir/vdcd9s0s.yt0zx6a22y.html
بهترین خبرهای اسپورت و ورزشی : استامینوفن عامل مهمی در آسیب کبد می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *