دوشنبه , تیر ۲۴ ۱۳۹۸
خانه / مقالات / اساس کار پرینتر لیزری

اساس کار پرینتر لیزری

پرینتر لیزر با کمک الکتریسیته ساکن کار می نماید . استوانه چرخان الکتریسیته را بوجود می آوردو یک اشعه نازک لیزر به این استوانه تابیده می شود به شکل متن یا عکس ی که باید پرینت گرفته شود صفحه با نواحی حامل بار های مثبت بد تشکیل می شود
e286600b 98a3 49e4 8de9 529dd96ee0ce اساس کار پرینتر لیزری
نمایندگی hp در تهران

نمایندگی اچ پی,نمایندگی hp,نمایندگی hp در تهران

این صفحه توسط تونر که پودر های با بار مثبت است پوشانده می شود پس آن نواحی از صفحه که بار بد هستند این پودرها را جذب می کنند بعد از آن کاغذ از روی آن عبور داده می شود تا عکس مورد نظر روی ان بوجود آید.

در وهله بعد کاغذ می بایست از غلتک های داغ عبور کردن نماید تا پودر روی کاغذ سوخته دایمی شود. در هر پرینتر لیزر رنگی چند وهله برای این کار وجود دارد تا رنگهای مختلف را با هم مخلوط کنندپرینتر لیزر با یاری الکتریسیته ساکن کار می نماید .

یک استوانه چرخان الکتریسیته را بوجود می آورد. یک اشعه نازک لیزر به این استوانه تابیده می شود به شکل متن یا تصویر ی که می بایست پرینت گرفته شود صفحه با نواحی حامل بار های مثبت و بد تشکیل می شود

این صفحه توسط تونر که پودر های با بار مثبت است پوشانده می شود پس آن نواحی از صفحه که بار بد هستند این پودرها را جذب می کنند بعد از آن کاغذ از روی آن عبور داده می شود تا تصویر مورد نظر روی ان بوجود آید.

در وهله بعد کاغذ بایستی از غلتک های داغ رد شدن نماید تا پودر روی کاغذ سوخته و دایمی شود. در هر پرینتر لیزر رنگی چند وهله جهت این کار وجود دارد تا رنگهای مختلف را با مخلوط کنند

بالا بردن عمر لپ تاب

زمانی لپتاپ یک وسیله تعبارات ی برای مهندسین عالی رتبه محسوب می شد. ولی این روزها بسیار زیاد ی از دانشجویان به ویژه دانشجویان رشته های مهندسی رایانه قابل حمل به همراه دارند. به دانش آموزان فامیل آشنا حتی اگر نگاهی بیاندازیم تعداد بسیاری خیلی ی از آنها را می بینیم که سرشان گرم لپ تاپ است دیگر علاقه قدیم را به رایانه های رومیزی سری PC نشان نمی دهند.

اما مساله از آنجایی شروع می شود که اکثرا نمی دانیم چگونه از این همراه نسبتا گرانقیمت مواظبت کنیم در حالی که لپ تاپ به خاطر ظریف بودن و حمل شوندگی بسیار زیاد زیاد به نسبت PC خیلی بیشتر در معرض آسیب است.
برای همین امروز موضوع حرف مان درمورد راه هایی برای بالا بردن عمر لپ تاپ است. در اولین قدم باید اشکالات کار را بفهمیم پس آنها را رفع کنیم:

تنظیمات کارخانه:
عموما در اسمارت فون ها، تنظیمات کارخانه ای (مانند روشنایی صفحه نمایش) بیشتر از آن چیزی است که هر کاربر نرمالی به آن نیاز دارد. این جوری لپتاپ در نگاه اول زیبا تر به نظر می رسد! با تنظیم کردن مجدد این میزان روشنایی هم به خودتان رحم می بکنید هم به باتری لپتاپ تان هم به لپتاپ!
این که می گویند که کارخانه بهتر می داند چگونه ی بایستی تنظیم نماید را بریزید دور! جهت اکثر مردمی که تا توی رختخواب هم با رایانه کار می کنند این مسئله خیلی با اهمیت زیاد است. زیاد بد است که تا آخرین لحظه قبل از به خواب رفتن نورافکن توی چشـم شما باشد!
شارژ کردن زیاد باتری:

باتری های لپ تاپ عمدتا بر این اساس ساخـته می شوند که جدا از برق باشند. افراد بسیار زیاد ی را می بینیم که از لپ تاپشان به عنوان دستگاه اصلی در دفتر یا خانه مصرف میکنند عموما در تمام مدتی که دارند با دستگاه کار میکنند سیم برق به این دستگاه وصل است.
بهتر است در مدت مصرف این سیم به دستگاه وصل نباشد و باطری به طور نرمال بر تاثیر استفاده خالی شود و دوباره دستگاه را به پریز بزنید و شارژ بکنید . این کار از پیری زودرس باتری پیشگیری می نماید .
گرما بالا:

دو راه برای گرم کردن لپ تاپ وجود دارد. مصرف سنگین زیاد مدت در شارژ گذاشتن. این کار به راحتی می تواند عمر دستگاه شما را کم نماید . کلا هر نوع وسیله الکتریکی با گرمای خیلی مساله خواهد داشت.
اینکه مطمئن بشید که رایانه تان میتواند به راحتی نفس بکشد مسئله ی مهمی است. برای مثال در جایی که اصلا هوا گردش ندارد یا روی تخت قرار ندهید لپ تاپ را چون باز گرمای بالای لپ تاپ را شاهد خواهید بود.
جدیدا هم که معین است به ویژه آقایان نباید لپ تاپ را روی پا بگذارند. برای این جور مواقع خوبتر است یک چیزی مانند بالش مناسب بین لپ تاپ و پای شما باشد.
یک وبسایت هست به آدرس coolpad.ir که کول پدهای خیلی بهتر ی دارد در ایران تهیه و تولید انواع کول پدها را مهیا کرده است.
هارد اکسترنال:

پروگرام هایی که بیشتر از آنها مصرف می بکنید در واقع همان نرم افزار هایی هستند که بیشترین اندازه رم تان را اشغال میکنند. درست است که می توانید از فلش مموری جهت یاری به رم لپ تاپ مصرف بکنید اما در کل کار بسیاری جهت این بخش نمی شود کرد.
می ماند سری مربوط به هارد رایانه که قطعه داخلی پراستفاده است اما لزومی هم ندارد همیشه پر از اطلاعات باشد! خوب است سری ی از اطلاعات را روی یک هارد اکسترنال ذخیره بکنید . این جوری همچنین این که ضروری نیست یک لپ تاپ معمولی را به خاطر هارد بالایش به قیمت بالایی بخرید یک جور پشتیبان همیشگـی هم دارید.
بعد از سیلی که در گاهی از کشورهای آسیایی آمد قیمت هارد به شدت بالا رفت. ولی الان وضع کمی خوبتر شده است. در ثانی باز هم یک هارد اکسترنال به اضافه این که قابلیت حمل نقل بالایی دارد از قیمت پایینتری به نسبت هارد لپتاپ برخوردار است.
حواستان باشد پیشتیبان گیری با اهمیت زیاد ترین اصلی است که پیشرفته ها رعایت می کنند. این جوری به لپ تاپتان کمتر فشار می آید. حتی چنانچه به من باشد می گویم درایو CD یا DVD اکسترنال مصرف بکنید persianbax
ماوس:

بیشترین سخت افزاری که در کنار لپ تاپ خریده می شود ماوس است. بعد از مدت شاید به trackpad خود لپتاپ جهت شما عادی بشود بتوانید به بهتر ی از آن مصرف بکنید . در این صورت خرید یک ماوس بسیار زیاد بی مفهوم به نظر می رسد.
اما به نظر من تجربه مصرف از ماوس از PC به لپ تاپ اهمیت کمی دست به جیب شدن را دارد. تنها خواهشا از این ماوس های ارزانقیمتی که بعضا اشانتیون هم می دهند مصرف نکنید! ماوسهای خوب ی با قیمتی زیر ۵۰ یا حتی ۲۵ هزار تومان در بازار هست که علاوه بـر کیفیت خیلی بالا جهت استفاده سریع و دقیق (جهت مثال در بازی ها و کارهای گرافیکی) به سلامت ی دست به خصوص مچ دست شما توجه زیاد ی دارند.
استفاده از پد لپ تاپ به مرور زمان همچنین کثیفی چرب شدن که از زیبا یی لپ تاپ شما کم می نماید باعث آسیب به سلامت شما لپ تاپ می شود. مصرف از آن را مواقعی موکول بکنید که واقعا ماوس در دسترس نباشد.
پوشش لپتاپ:

لپ تاپ قابلیت حمل زیاد ی دارد. برای همین شاید هر جایی از آن مصرف کنیم بعد از مصرف هم در هر جایی که دستمان رسید آن را قرار بدهیم.
اما توصیه می کنم حتمـا از پوششی مثل کیف جهت لپ تاپ استفاده بکنید . به ویژه وقتهایی که با آن کار نمی بکنید آن را درون کیف بگذارید. خراشها و خط خش هایی که اکثرا بدجور توی ذوق می زنند همیشه در انتظار تنبلی شما هستند !
نکته دیگری نیز هست این است که نیاز نیست ۵۰ مدل کیف لپتاپ با قیمتی بسیار زیاد خیلی بخرید! کیف معمولی این روزها با قیمتی حدود ۵۰ هزار تومان و کیفیت بسیار زیاد بهتر قابل تهیه و تولید است. چنانچه استفاده خاصی ندارید یا لوازم خاصی را مجبور نیستید در کنار لپ تاپ داشته باشید، خرید کیفهای مارکدار با قیمت زیاد بالا کار عاقلانه ای محسوب نمی شود.
پاک کردن :

به اضافه اینکه لپ تاپ را بایستی در جایی نگاه دارید که هوا جریان دارد دمای مناسبی هم دارد، می بایست در جایی دور از گرد غبار آن را نگه دارید. گرد غبار سریع می تواند جلوی تهویه مناسب را بگیرد صدماتی جدی به دستگاه وارد نماید .
در ثانی برای پاک کردن همیشه به دنبال راه های مناسب باشید. گاهی وقتها بد نیست چند هزار تومان نرخ بکنید دستمال برای لپ تاپ خودتان را تولید و ساخت بکنید . پاک کردن با هر چی که به دست شما رسید خودش علت ی است که می تواند خط روی بخش های براق لپ تاپ شما بیاندازد.
به ویژه در موقع پاک کردن صفحه نمایش دقت بکنید . می گویند در صورت نبودن پارچه و اسپری ویژه از پارچه نخی نم دار نرم مصرف بکنید . در هر حال از هر نوع فشار به شدت خودداری بکنید چون سطح مانیتور در لپ تاپ ها به شدت ظریف است شاید باعث آسیب بشود و کلی خرج روی دست شما بگذارد!
و نکته بعدی …
من نکته دیگری به ذهنم نمی رسد. مسلما تجربیات شما به شدت می تواند به ما کمک کند. شما تجربیات را با ما در بین بگذارید

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سرور اختصاصی چیست؟

سرور اختصاصی چیست؟ سرور اختصاصی یک کامپیوتر در یک شبکه مادی و معنوی برای خدمت به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *