یکشنبه , تیر ۳۰ ۱۳۹۸
خانه / علمي پزشكي / ارتباط سختی های دوران کودکی و ابتلا به بیماری های روانی

ارتباط سختی های دوران کودکی و ابتلا به بیماری های روانی

ارتباط سختی های دوران کودکی و همچنین ابتلا به بیماری های روانی

به به گفته مهر، دانشمندان دریافته اند افرادی که از زمان تولد تا سن ۶ سالگی با سختی های زیاد روبرو شده اند شامل شانس بیشتری جهت ابتلا به بیماری های روانی مانند افسردگی خواهند بود.

آن دانشمندان دریافته اند که انسان هایی که آن شرایط را تجربه کرده اند با رسیدن به سنین جوانی با بروز آن نشانه ها روبرو خواهند شد زیرا بیماری هایی مانند افسردگی در کودکی می توانند در دوران بلوغ شکل مغز را تغییر بدهند.

به آن ترتیب می قدرت گفت که سختی در دوران کودکی ممکن می باشد به صورت همزمان موجب ساخته یا ایجاد تغییر در ساختار فیزیکی مغز و همچنین همچنین بالاتر رفتن ریسک ابتلا به بیماری های درونی و همچنین روانی می شود. دکتر «ادوارد دی بارکر»، از دانشگاه سلطنتی لندن، به تازگی تحقیقات گسترده خود در آن باره را به پایان رسانده می باشد. او در تحقیقات خود به بررسی کردن تعداد ۴۹۴ مادر و همچنین فرزند پرداخته می باشد.

تمامی آن اشخاص با یک شرط خاص انتخاب شده بودند و همچنین آن شرط به گفته رویارویی کودک با دشواری های شدید در سنین زیر ۶ سالگی بوده می باشد. در آن راستا آن تیم تحقیقاتی بررسی کردن خود را به نحوی ادامه دادند که به گفته هایی از مقدار و اندازه و میزان ابتلا به بیماری های روانی در سنین ۷، ۱۰ و همچنین ۱۳ سالگی آن اشخاص از آنها تهیه شد و همچنین داده های آن هم جهت تحلیل نهایی مورد بهره بری و استفاده قرار گرفت.

همچنین با رسیدن آن کودکان به سن بلوغ نیز ساختار مغزی آنها به کمک اسکن های MRI مورد بررسی کردن قرار گرفت. آن تحقیقات نشان داد افرادی که در کودکی خود سختی بیشتری کشیده بودند، به صورت مستقیم شامل تعداد کمتری از سلول های خاکستری در مغز خود بودند. متاسفانه بایستی و حتما گفت که آن امر در نهایت به تغییر ساختار مغزی و همچنین شانس بالاتر در ابتلا به بیماری های روانی منتهی می می شود.

http://migna.ir/vdcjaaet.uqe8vzsffu.html
بهترین خبرهای اسپورت و ورزشی : ارتباط سختی های دوران کودکی و همچنین ابتلا به بیماری های روانی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *