چهارشنبه , دی ۲۷ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / ارتباط بین افسردگی و ابتلا به پارکینسون

ارتباط بین افسردگی و ابتلا به پارکینسون

ارتباط بین افسردگی و همچنین ابتلا به پارکینسون

IMG15251778 ارتباط بين افسردگی و ابتلا به پاركينسونبه نقل از مهر، محققان سوئدی در یک مطالعه جدید، نشان دادند که بین افسردگی و همچنین پارکینسون ارتباط وجود دارد. پیتر نوردستروم، یکی از محققان این مطالعه می گوید: ارتباط بین افسردگی و همچنین بیماری پارکینسون را در یک دور زمانی بیش از دو دهه مورد بررسی قرار دادیم و همچنین متوجه شدیم که افسردگی می تواند از نشانه ها و علائم ابتدایی و اولیه بیماری پارکینسون باشد یا به عنوان یک عامل مهم جهت ابتلا به این بیماری محسوب می شود.

در مطالعه فوق از بین کل جمعیت سوئدی که تا پایان سال شمسی ٢٠٠۵ بیش از ۵٠ سال شمسی سن داشتند تحقیق به عمل آمده می باشد. بر این اساس بیش از ١۴٠٠٠٠ فرد مبتلا به افسردگی بین سالهای ١٩٨٧ و همچنین ٢٠١٢ شناسایی شدند. تیم تحقیقاتی پیتر نوردستروم این اشخاص را با اشخاص مشابه که افسردگی نداشتند مورد مقایسه قرار دادند. آنها سپس بررسی های مرتبط به افرادی که دچار پارکینسون بودند را آغاز نمودند.

تحقیقات فوق، به دلیل وجود پایگاه گسترده داده ای در مورد سلامت شهروندان در سوئد، امکان پذیر بود. در یک بازه زمانی ٢۶ ساله، دانشمندان دریافتند که ١۴٨۵ فرد مبتلا به پارکینسون شناسایی شدند. حدود ۱ قسمت و بخش از افرادی که در یک بازه زمانی افسردگی داشتند، در یک دوره دیگر مبتلا به پارکینسون شدند، در حالی که تنها و فقط ٠.۴ قسمت و بخش از جمعیتی که تا کنون افسردگی نداشتند، مبتلا به پارکینسون شده بودند.
جیمز بک، دست یار مسائل علمی بنیاد پارکینسون در ایالات متحده معتقد می باشد: آن لزوما به آن معنی نیست که افسردگی باعث ابتلا به پارکینسون می می شود بلکه از نظر من مهم ترین پیام این مطالعه این می باشد که افسردگی و همچنین پارکینسون ارتباط بسیار نزدیکی به هم دارند.

http://migna.ir/vdcba8bf.rhb8fpiuur.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : ارتباط بین افسردگی و همچنین ابتلا به پارکینسون

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *