شنبه , خرداد ۱۷ ۱۳۹۹
خانه / علمي پزشكي / ارتباط التهاب مغزی و بروز افسردگی

ارتباط التهاب مغزی و بروز افسردگی

ارتباط التهاب مغزی و همچنین بروز افسردگی

IMG09390027 ارتباط التهاب مغزی و بروز افسردگیبه به گفته روزنامه نویس و خبرنگار مهر، محققان دانشگاه کالیفرنیا جهت اولین بار کشف کرده اند که التهاب مغز که بر اثر دردهای مزمن عصبی اتفاق می افتد می تواند پیام رسانی در منطقه ها و مناطق متنوع و گوناگون و مختلف مغز که در انگیزه و همچنین حالات دخیل خواهند بود، را دچار اختلال کرده و همچنین باعث بروز افسردگی در اشخاص می شود.
از درد مزمن با عناوین غیره ای از قبیل درد سوزشی، درد مبهم، درد ضربان دار و همچنین درد تهوع آور نیز یاد می می شود. درد مزمن بعد از یک ثانیه یا بیش از آن هم حس گردیده و همچنین سپس به آهستگی طی چند ثانیه و همچنین گاهی حتی تا دقایقی بعد افزایش می یابد.
«کاترین کاهیل»، سرپرست تیم بررسی، به همراه همکارانش به آن پس نتیجه آن می شود که رسیدند که التهاب در مغز که در اثر دردهای مزمن به وجود می آید نرخ رشد سلول های ایمنی ویژه ای موسوم به میکروگلیا را افزایش داده و همچنین آنها را فعال می کند.
آن سلول ها نیز با مهار کردن انتقال دهنده عصبی به نام دوپامین باعث بیماری هایی مانند افسردگی و همچنین شیزوفرنی می شوند. به به گفته آکادمی درد آمریکا، درد مزمن از دیابت، بیماری های قلبی و همچنین سرطان شایع تر می باشد. درد مزمن نقش بسزایی در بروز افسردگی، اضطراب و همچنین تمایل به مصرف مواد اعتیاد آور و مخدر دارد؛ از آن رو درمان آن هم از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

کلمات کلیدی: التهاب مغز،سلول های عصبی ، افسردگی

http://migna.ir/vdchvxnx.23nivdftt2.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : ارتباط التهاب مغزی و همچنین بروز افسردگی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *