یکشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / ارتباط آلودگی هوا و ابتلا به اوتیسم در کودکان

ارتباط آلودگی هوا و ابتلا به اوتیسم در کودکان

ارتباط آلودگی هوا و همچنین ابتلا به اوتیسم در کودکان

به نقل از مهر، دکتر «ایولین تالبوت»، استاد اپیدمیولوژی و همچنین سرپرست تیم بررسی، در آن باره می گوید: «اختلال بینایی اوتیسم، شرایطی بلندمدت می باشد که درمانی ندارد و همچنین گزینه های درمانی آن هم خیلی زیاد محدود می باشد، از اینرو بایستی و حتما فوراً هر گونه عوامل پرخطری که ما قادر به کاهش آن هم هستیم، نظیر آلودگی، را شناسایی کنیم.»

در آن مطالعه تیم بررسی خانواده های مبتلا و همچنین غیرمبتلا به اختلال اوتیسم بینایی را تحت بررسی کردن قرار دادند. آنها به اطلاعات مفصلی در مورد محل زندگی مادر در طول بارداری و همچنین بعد از آن هم دست یافتند و همچنین قرارگیری مادران در معرض نوعی آلودگی موسوم به PM۲.۵ را مورد ارزیابی قرار دادند.

آن نوع آلودگی به ذرات یافت شده در هوا اشاره دارد که قطر آن هم کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر یا یک سی اُم میانگین قطر موی انسان می باشد. PM۲.۵ متشکل از گرد و همچنین غبار، خاک، دوده و همچنین دود می باشد. به دلیل مقدار و اندازه کوچک آن هم، آن نوع آلودگی می تواند به شدت به ریه ها رسیده و همچنین وارد جریان خون می شود. اختلال اوتیسم بینایی، مشکلی می باشد که معمولا در ابتدای دوران کودکی بروز می کند.

نمونه های نقل از شده آن بیماری در طول دو دهه قبل، تا ۸ برابر افزایش یافته می باشد. آن باور وجود دارد که هم عوامل ژنتیکی و همچنین هم عوامل زیست محیطی بر بروز آن بیماری تاثیر دارد.
طبق یافته محققان، طبق مقدار و اندازه و میزان قرارگیری کودک در معرض غلظت PM۲.۵ در طول دوران بارداری مادر و همچنین دو سال شمسی اول زندگی کودک، هر چقدر مقدار و اندازه و میزان قرارگیری در معرض آن آلودگی اکثرا و بیشتر باشد احتمال ابتلای کودک به بیماری اوتیسم بینایی ۱.۵ برابر افزایش می یابد.

http://migna.ir/vdcdof0s.yt0fk6a22y.html
برترین خبرهای اسپورت و ورزشی : ارتباط آلودگی هوا و همچنین ابتلا به اوتیسم در کودکان

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *