چهارشنبه , دی ۲۷ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / اختلالی که زنگ خطر پارکینسون است

اختلالی که زنگ خطر پارکینسون است

اختلالی که زنگ خطر پارکینسون می باشد

%name اختلالی که زنگ خطر پارکینسون استبازبینی یک بررسی کردن قبلی نشان داد که نوعی اختلال خواب نادر می‌تواند زنگ خطر ابتلا به بیماری عصب‌شناختی پارکینسون باشد.

به به گفته ایسنا، آن نوع نادر از اختلال خواب موجب می‌می شود فرد مبتلا، رویاهای خود را به شکل رفتارهای غیرعادی در حین خواب یا طی بیدار شدن به دیدن کردن و نمایش بگذارد و همچنین آن اختلال می‌تواند یک نشانه‌ ابتدایی و اولیه از احتمال ابتلای فرد به بیماری پارکینسون باشد.

حدود قستی از اشخاص مبتلا به آن اختلال موسوم به «اختلال رفتار خواب حرکت سریع چشم» (RBD) ظرف یک دهه بعد از تشخیص RBD به بیماری پارکینسون یا اختلال‌های مرتبط دچار خواهند شد. در واقع مطالعات نشان داده که در نهایت تقریبا تمام مبتلایان به RBD که گونه‌ای از خواب‌پریشی می باشد به یکی از اختلال‌های عصب‌شناختی دچار می‌شوند.

دکتر «میشل هوول» از دانشگاه مینه‌سوتا گفت: در صورتی که فردی به آن اختلال مبتلا باشد، احتمال بالایی دارد که به بیماری پارکینسون یا عارضه‌های مشابه دچار می شود.

علامت اصلی ابتلا به (RBD) حرکت کردن در مرحله حرکت سریع چشم در خواب می باشد که اکثرا و بیشتر رویاها در آن زمان شکل می‌گیرند و همچنین در حالت طبیعی ماهیچه‌ها به روش معمول توسط ساقه مغز از کار می‌افتند. ولی باید توجه داشت اشخاص مبتلا به (RBD) دچار نارسایی در ساقه مغز خواهند بود که باعث می‌می شود ماهیچه‌ها در مدت زمان حرکت سریع چشم در خواب، حرکت داشته باشند و همچنین بنابراین، آن اشخاص رویاهای خود را به دیدن کردن و نمایش درمی‌آورند که شامل حرکات غیرعادی و همچنین ناهنجار، احساسات و همچنین رفتارهایی می باشد که در رویا رخ می‌دهند.

مبتلایان به آن اختلال توضیح می‌دهند که رویاهای واضح و همچنین شفافی دارند و همچنین حرکت‌هایی انجام داده‌اند که شامل حرکت آرام دست‌ها و همچنین حتی رفتارهای خشن همچون مشت زدن می‌می شود. آن اختلال خطر آسیب دیدگی بیمار را به همراه دارد. همچنین آن اختلال با عارضه راه رفتن در خواب متغایر و متفاوت می باشد و همچنین تنها ۳۵ میلیون فرد یا شخص در سراسر جهان به آن هم مبتلا خواهند بود.

به به گفته لایوساینس، در آن بررسی کردن به منظور مشخص شدن ارتباط و همچنین تاثیر (RBD) بر بیماری پارکینسون و همچنین اختلالات مغزی دیگر نتایج بیش از ۵۰۰ مطالعه انجام گرفته‌ مورد بازبینی قرار گرفت و همچنین دیدن شد بین ۸۱ تا ۹۰ قسمت و بخش مبتلایان به آن اختلال با خطر ابتلا به یک اختلال عصبی روبرو خواهند بود.

 

 

http://migna.ir/vdcgtw9w.ak9zu4prra.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : اختلالی که زنگ خطر پارکینسون می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *