شنبه , مرداد ۲۷ ۱۳۹۷
خانه / علمي پزشكي / آیا شما هم در سرتان صدا می‌شنوید؟

آیا شما هم در سرتان صدا می‌شنوید؟

آیا تو هم در سرتان صدا می‌شنوید؟

n00036032 b آیا شما هم در سرتان صدا می‌شنوید؟

شاید جهت تو نیز پیش آمده باشد هنگامی که مطلبی را می‌خوانید، احساس کنید که صدایی از پشت سرتان جملاتی را می‌گوید.

 

شنیدن صداهایی که در سرتان می باشد، شاید در اکثرا و بیشتر موارد شبیه توهم باشد ولی باید توجه داشت بنابر مطالعه‌ای جدید که در مجله روان‌پریشی نشر یافته شده شد، نشان داد که آن صداها میان افرادی که ساعات بسیاری را به مطالعه کردن اختصاص می‌دهند طبیعی می باشد.

 

در تحقیقی که بر روی ۱۳۶ فرد طی سال شمسی‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴ انجام شد، نشان داد که ۸۲٫۵ قسمت و بخش از آن هم‌ها هنگام بی‌صدا مطالعه کردن یک مطلب صدایی را در ذهن خود می‌شنوند. ۱۳ قسمت و بخش از آن اشخاص توضیح دادند که تنها در بعضی موارد آن احساس را تجربه می‌کنند به خصوص زمانی که از خواندن مطلبی هیجان‌زده می‌شوند یا به شدت تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

 

تقریبا اکثرا و بیشتر افرادی که هنگام مطالعه بی‌صدا آن صدا را در سر خود می‌شنیدند، اثبات و یا تایید کردند که آن صدا رسا، عمقی و همچنین شامل لهجه می باشد. بعضی آن صدا را شبیه صدای خود می‌دانستند. بعضی آن صدا را مزاحم و همچنین برهم زننده تمرکز خود می‌دانستند. محققان بر آن باروند که آن صدا ممکن می باشد از قسمت و بخش ناخودآگاه مغز بیاید.

ا

ین پس نتیجه آن می شود که می‌تواند در درک توهم‌های افرادی که از معظلات و مسائل و مشکلات روحی و همچنین مغزی رنج می‌برند، خیلی زیاد مفید و همچنین موثر باشد. بعضی اشخاص از شنیدن صدای خود و همچنین یا توهم آن هم رنج می‌برند که آن گونه تحقیقات و همچنین مطالعات می‌تواند در درمان بیماری آن هم‌ها به پزشکان کمک کند. گاهی اوقات آن صداها به حدی زیاد می‌می شود که فرد نمی‌تواند آن هم را کنترل کند و همچنین به همین دلیل ترسناک می‌می شود و همچنین تمرکز فرد را نیز از بین می‌رود. ممکن می باشد ارتباط و رابطه‌ای بین توهم‌ها و همچنین صدای درون وجود نداشته باشد ولی باید توجه داشت تحقیقات اکثرا و بیشتر می‌تواند خیلی زیاد کمک‌کننده باشد.

 

 

منبع: MedicalDaily

http://migna.ir/vdcdxz0s.yt09s6a22y.html
جدید و تو و تازه ترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : آیا تو هم در سرتان صدا می‌شنوید؟

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *