دوشنبه , تیر ۲۳ ۱۳۹۹
خانه / علمي پزشكي / آپنه خواب بر اخلاق و تفکر تاثیرگذار است

آپنه خواب بر اخلاق و تفکر تاثیرگذار است

آپنه خواب بر اخلاق و همچنین فکر کردن و اندیشیدن تاثیرگذار می باشد

طی پژوهش‌های قبلی تغییرات ساختاری مغز به علت آپنه دیده شده بود، ولی باید توجه داشت در آن بررسی تغییرات خیلی زیاد چشمگیری در دو ماده شیمیایی در مغز دیده شد که فعالیت مغز را تحت تأثیر قرار می‌داد. با آن حال هنوز نمی‌قدرت به روش قطع ثابت کرد که آن تغییرات شیمیایی منجر به معظلات و مسائل و مشکلات حافظه و همچنین فکر کردن و اندیشیدن شوند.

آپنه متعادل تا شدید، یک فرد یا شخص از هر ۱۵ بزرگسال را تحت تأثیر قرار می‌دهد. آن شرایط می‌تواند در هر ساعت حدود ۳۰ بار راه تنفس آنها را در خواب دچار مشکل کند. معظلات و مسائل و مشکلات دیگر ناشی از آن حالت اقتدار و قدرت اراده و تصمیم راسخ‌گیری ضعیف، عدم تمرکز، استرس و همچنین افسردگی خواهند بود.

طی آن پژوهش، مقدار و اندازه و میزان دو ماده شیمیایی در مغز به نام‌های گلوتامات و همچنین گاما آمینو بوتریک موسوم به “GABA” مورد بررسی کردن قرار گرفت. آن مواد شیمیایی در قسمتی از مغز به نام “اینسولا” قرار دارند که مسؤول هماهنگی سیگنال‌های رسیده از سایر منطقه ها و مناطق مغزی می باشد که احساسات، فکر کردن و اندیشیدن و همچنین عملکردهای فیزیکی نظیر فشار خون و همچنین عرق را کنترل می‌کند.

اشخاص مبتلا به آپنه سطوح پایینی از “GABA” و همچنین مقدار و اندازه و میزان بالایی از گلوتومات را دارند درحالی‌ که “GABA” نقشی آرامش‌قسمت و بخش و همچنین بازدارنده دارد، گلوتومات اثر متضادی می‌گذارد. زمانی که گلوتامات افزایش پیدا می‌کند، مغز در حالت استرس قرار می‌گیرد و همچنین به خوبی عمل نمی‌کند.
به گفته پژوهشگران، آن نتایج از آن حیث تعجب‌آور می باشد که چنین تغییراتی در مقدار و اندازه گیری‌های زیستی نادر می باشد و همچنین انتظار افزایش گلوتومات می‌رفت، ولی باید توجه داشت در مورد “GABA” خیر، با آن حال شاهد کاهش مقدار و اندازه و میزان آن ماده بودیم، درحالی‌ که انتظار آن هم نمی‌رفت.
آن پژوهش در مجله “Sleep Research” نشر یافته شده شده می باشد.

http://migna.ir/vdcfyydm.w6dvtagiiw.html
برترین خبرهای اسپورت و ورزشی : آپنه خواب بر اخلاق و همچنین فکر کردن و اندیشیدن تاثیرگذار می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *