جمعه , دی ۲۹ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / آنچه زنان باردار باید برای زایمان به موقع بدانند

آنچه زنان باردار باید برای زایمان به موقع بدانند

آنچه زنان باردار بایستی و حتما جهت زایمان به موقع بدانند

702092 PhotoA آنچه زنان باردار باید برای زایمان به موقع بدانندناهید خداکرمی در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به سؤال یکی از شهروندان در مورد پارگی کیسه آب در دو ماهگی اظهار داشت: حجم مایع آمنیوتیک در دو ماهگی آن هم قدر زیاد نیست که فرد با حجم بسیاری از آن هم مواجه باشد، بنابراین ممکن می باشد فرد بر اثر افزایش هورمون‌ها و همچنین پهناور و بزرگ شدن لگن و همچنین فشاری که به مجاری ادرار و همچنین مثانه وارد می‌می شود باعث تکرر و همچنین بی‌اختیاری ادرار می‌می شود.

* حجم مایع آمنیوتیک در سه ماهه دوم و همچنین سوم بارداری افزایش می‌یابد

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم علم پزشکی جدید شهید بهشتی گفت: حجم مایع آمنیوتیک در سه ماهه دوم و همچنین سوم بارداری افزایش پیدا می‌کند، در صورتی که ترشحات مادر شفاف و همچنین ناگهانی باشد احتمال پارگی کیسه آب وجود دارد که در آن صورت بایستی و حتما به ماما یا پزشک متخصص زنان رفت و آمد و مراجعه کرد.

او همچنین افزود: تشخیص نهایی با انجام نوعی تست مشخص کردن PH میسر می باشد و همچنین جهت تأیید اکثرا و بیشتر از سونوگرافی نیز بهره بری و استفاده می‌می شود که در آن هم حجم مایع آمنیوتیک نسبت به سن بارداری مشخص کردن می‌می شود، چنانچه حجم آن مایع کاهش پیدا کرده باشد، تشخیص پارگی کیسه آب داده می‌می شود و همچنین در صورتی که حجم مایع آمنیوتیک طبیعی باشد مادر می‌تواند مراقبت را طبق روال قبل داشته باشد.

* علل پارگی کیسه آب

ریاست انجمن علمی مامایی ایران گفت: یکی از علل اصلی پارگی کیسه آب، عفونت‌های بی‌علامت مخصوص زنان و دختران جوان می باشد که سبب نازک شدن غشای آمنیوتیک می‌می شود، همچنین افزایش بیش از حد حجم مایع آمنیوتیک می‌تواند موجب پارگی کیسه آب می شود و همچنین گاهی پارگی کیسه آب در قسمتهای آخر بارداری علامت وقوع زایمان می باشد.

خداکرمی با گفتن آنکه پارگی کیسه آب اورژانس مامایی می باشد اظهار داشت: هر مادری که حس کند کیسه آب جنین پاره شده می باشد، بایستی و حتما به یکی از مراکز درمانی رفت و آمد و مراجعه کند، زیرا عدم اقدام به موقع می‌تواند موجب عفونت غشای آمنیوتیک می شود، همچنین چنانچه پارگی کیسه آب واضح باشد بایستی و حتما ختم بارداری داده می شود و همچنین مادر زایمان کند.

او همچنین خاطرنشان کرد: در اواسط بارداری ممکن می باشد با بستری شدن و همچنین مراقبت درمانی آبریزش ناشی از پارگی کیسه آب متوقف می شود که در آن شرایط می‌قدرت به بارداری ادامه داد. در قسمتهای آخر بارداری نیز در صورت پارگی کیسه آب، مادر را یک هفته بستری می‌کنند تا بعد از آن هم زایمان انجام می شود.

 

کلمات کلیدی: زنان باردار ،زایمان ،مامایی،ناهید خداکرمی

http://migna.ir/vdccixq1.2bqx48laa2.html
برترین خبرهای اسپورت و ورزشی : آنچه زنان باردار بایستی و حتما جهت زایمان به موقع بدانند

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *