دوشنبه , تیر ۲۳ ۱۳۹۹
خانه / علمي پزشكي / آغاز هفته جهانی شیردهی از امروز

آغاز هفته جهانی شیردهی از امروز

آغاز هفته جهانی شیردهی از امروز

n00032347 b آغاز هفته جهانی شیردهی از امروز

چه بی کران می باشد لطف خدایی که همزمان با تولد انسان ، بهترین و همچنین کاملترین غذا را که متناسب با نیازهای جسمی و همچنین روحی نوزاد می باشد از لحظه های اول تولد در اختیارشیر خوار قرار داده تا با بهره گیری از آن هم نیازهای خود را برطرف نماید.

به نقل از میگنا درخصوص اهمیت شیر مادر در دین اسلام نیز تاکید خیلی زیاد شده می باشد ازجمله حضرت رسول اکرم (ص) میفرماید : در صورتی که مادری شب شیر دهد جهت هر جرعه شیری که میدهد پاداش او معادل آن هم می باشد که هفتاد بنده را در راه خداوند تبارک و تعالی آزاد کرده می باشد.

هفته جهانی شیردهی (به انگلیسی: World Breastfeeding Week) به هفت روز از هر سال شمسی که از ۱ اوت شروع و همچنین تا ۷ اوت ادامه دارد گفته می‌می شود.
آن مراسم توسط اتحاد جهانی جهت اقدام شیردهی WABA سرپرستی و همچنین ادره می‌می شود و همچنین سالانه جهت پیوستن تمامی حامیان، حکومت‌ها و همچنین مؤسسه‌های شیردهی در سراسر جهان تشکیل و همچنین در بیش‌تر از ۱۷۰ کشور انجام می‌پذیرد.

هفته جهانی شیردهی جهت اولین بار در سال شمسی ۱۹۹۲ شروع شد و همچنین به تا حال در ۱۲۰ کشور توسط یونیسف و همچنین شریک‌هایش شامل اتحاد جهانی جهت اقدام شیردهی، نهاد بهداشت جهانی و همچنین دیگر نهاد‌ها انجام می‌می شود.

هدف اصلی آن رویداد ترویج فرهنگ شیردهی و همچنین شیردهی منحصر به فرد جهت حداقل شش ماه اول از زندگی نوزاد می‌باشد.

07973793405229257987 آغاز هفته جهانی شیردهی از امروز

در ایران آن مراسم برابر با دهم تا شانزدهم مرداد هر سال شمسی می‌باشد.در وب‌گاه رسمی آن رویداد آن‌روش نوشته شده که، «سازنده‌ها، ترویج‌دهنده‌ها و همچنین پخش‌کننده‌های هر نوع غذاهای اضافی کودک، بطری‌های کودک، پمپ‌های پستان، پستانک‌ها و همچنین محصولات مشابه حق بهره بری و استفاده از نماد و همچنین موضوع‌های آن بنیاد را نداشته و همچنین در صورت بهره بری و استفاده به عنوان سوءاستفاده از قانون حق تکثیر شناخته خواهند شد.»

هفته جهانی شیردهی گواهینامه‌ای را نیز به فعالان و همچنین برپاکنندگان در آن عرصه تقدیم می‌کند که با پر کردن فرم و همچنین برگرداندن آن هم به وب‌گاه و همچنین بعد از آن هم انجام کارهای قیدشده در فرم اعطا پذیر می باشد.
اتحاد جهانی جهت اقدام شیردهی شبکه‌ای ارتباطی بین افرادی می باشد که به طورت جهانی جهت گسترش شیردهی و همچنین فرهنگ شیردادن اقدام می‌کنند. آن تیم با معظلات و مسائل و مشکلات از چندین نقطه‌نظر برخورد می‌کنند شامل شیردهی، سلامت مادران و همچنین مشاورین شیردهی. در میان تمام مراکز و همچنین مؤسسه‌هایی که جهت گسترش فرهنگ شیردهی اقدام می‌کنند، دریک و همچنین پاتریس جلیف دو متخصص مسائل اطفال و همچنین تغذیه نوزادان در هویدا کردن و همچنین انجام دادن چندین ابتکارهای ابتدایی و اولیه نقش بزرگی داشتند.


بر اساس مطالعات در صورتی که همه زنان تغذیه با شیر مادر را در عرض یکساعت اول تولد آغاز نمایند، حداقل جان یک میلیون از ۴ میلیون نوزادی که هر سال شمسی در جهان می میرند حفظ می می شود.

همچنین تغذیه انحصاری با شیر مادر در ۶ ماه اول عمر فواید بی نظیر شیر مادر را به شیر خواران و همچنین مادران اعطاء می کند و همچنین شروع به موقع غذاهای کمکی مناسب ، کافی و همچنین سالم از پایان ۶ ماهگی به رفع کمبودهای رژیم غذایی و همچنین تامین نیازهای شیرخواران در آن سن کمک نموده و همچنین تداوم تغذیه با شیر مادر تا پایان دو سالگی سلامت جسمی و همچنین روانی شیرخواران و همچنین مادران را به ارمغان می آورد.

http://migna.ir/vdciypap.t1ar52bcct.html
جدید و تو و تازه ترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : آغاز هفته جهانی شیردهی از امروز

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *